Kleboniškių kaimo buities muziejuje šėls Užgavėnės

Kovo 2 dieną 14 valandą Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) prasidės smagi, triukšminga, muzikali, soti Užgavėnių šventė.

Užgavėnės būdavo neatskiriama kaimo būties dalis, o dabar yra tradicinis Kleboniškių kaimo buities muziejaus renginys.

Po pažadintą iš žiemos prisnūdimo kaimą šmyrinės, kleketuos, išdaigas krės, ateitį burs, meluos ir nemirksės įvairiausi Užgavėnių personažai – velniai, raganos, giltinės, laumės, meškos, ožiai, arkliai, gervės ir kitos šio ir ano pasaulio būtybės. Skambės gražiausia muzika, suksis puikios poros, azartas kils varžantis tradiciniuose Užgavėnių žaidimuose, gardžių patiekalų kvapas kutens nosį, o skonis džiugins skrandį – žiemiškai riebus užsigavėjimas prieš gavėnią būtinas!

Šventės dalyvius linksmins grupė „Nešpėtni bernai“, folkloro ansambliai „Melnyčia“, „Siaudela“, „Pulkelis“, liaudiškos muzikos kapela „Užuovėja“, šokių grupės „Šelmės“ ir „Verpetukės“. Didelių ir mažų lauks ne tik šokiai, dainos, žaidimai, blynai, bet ir kitos pramogos – tik spėk suktis.

Visi šventės dalyviai kviečiami atvykti su Užgavėnių kaukėmis ir šėlioti kartu su visais persirengėliais. Kaip ir kasmet, bus išrinktos gražiausios kaukės, į žūtbūtinę kovą kils Lašininis ir Kanapinis, o galiausiai suliepsnos Morė.

Pro muziejaus gryčių langus į lankytojus dairysis kaukės – parodos „Užgavėnių kaukės“ eksponatai. Užgavėnėms skirta paroda, kviečianti prisiminti tradicijas, veiks iki kovo 15 dienos.

Užgavėnės švenčiamos gavėnios išvakarėse, likus septynioms savaitėms iki Velykų, antradienį. Tikroji Užgavėnių diena šiemet – kovo 4-oji.

Užgavėnių šventę organizuoja Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis kartu su Šeduvos kultūros ir amatų centru.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Augustės Labenskytės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts