,,Kavos popietėje“ Baisogaloje  – susitikimas su policijos pareigūnu

,,Kavos popietėje“ Baisogaloje  – susitikimas su policijos pareigūnu

Kovo 20 dieną Baisogalos bendruomenė rinkosi į tradicinę kavos popietę, tačiau susibūrimas nebuvo eilinis – į susitikimą „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas ir popietės organizatorius Gediminas Lipnevičius atvyko kartu su Radviliškio rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausiuoju tyrėju (bendruomenės pareigūnu) Aivaru Kardašiumi.

Pareigūnas  baisogaliečius supažindinto su dažniausiai pasitaikančiais nusikaltimais ir būdais, kaip nuo jų apsisaugoti. Aptarė plėšimus, sukčiavimus, vagystes. Priminė, kad vis dar populiariausias sukčiavimo būdas yra telefoniniai skambučiai, tačiau itin greitai plinta ir daugėja nukentėjusių, ypač jaunimo tarpe, nuo pirkimų internetinėje erdvėje, kurioje nusikaltėliai kuria fiktyvias paskyras, parduotuves ar skelbimus ir pervestus pinigus pasisavina, nesuteikdami klientui produkto.

Pareigūnas mokė, kad norint išvengti apiplėšimų ir vagysčių, būtina patiems saugoti savo turtą, elgtis apgalvotai, demonstratyviai nenešioti papuošalų, brangių telefonų, pasirinkti maršrutus ir vaikščioti apšviestomis, kuo judresnėmis gatvėmis, socialiniuose tinkluose iš anksto nesigirti planuojamomis atostogomis ir išvykomis. Gyventojai mokyti, kaip reikia ,,pasiruošti“ galimiems nusikaltimams: raginti tarpusavyje treniruotis imituojant telefoninius sukčius, raginti elektroninės bankininkystės korteles patikėti vaikams ar sutuoktiniams, kad prireikus nebūtų galima labai greitai jomis pasinaudoti. Priminta, kad sukčiai turi savas ,,duomenų bazes“, kurias neretai pildo pasinaudodami patikliais gyventojais, kurie dažnai prekybos centruose vykstančiose loterijose, pildydami dalyvio korteles, patys nurodo savo duomenis – tiek gimimo metus, tiek telefonų numerius.

Bendruomenės policijos pareigūnas A. Kardašius  akcentavo, kad  šiuo metu – pavasarį, itin padaugėja nusikaltimų kapinėse ir ragino gyventojus ten būti itin apdairiems. Pasirodo, po žiemos atvykę aplankyti artimųjų amžino poilsio vietų gyventojai ne tik randa ilgapirščių nuniokotus kapus, bet ir patys būna apvogti, kai rankines palieka nesaugomas prie kapų, o patys eina atsinešti vandens ar gėlių. Pareigūno teigimu, dažnai paliekami atrakinti automobiliai, net atidarytomis bagažinėmis, kad nereiktų atrakinėti vaikštant pasiimti daiktų, o asmeninius daiktus, akcentuota, vairuotojai mėgsta palikti, jų manymu, saugiose vietose – daiktadėžėse ar po automobilių sėdynėmis, o čia, pasirodo, ilgapirščiai patekę į automobilį ir patikrina pirmiausia.

Tačiau baisogaliečiai nėra tik pasyvūs klausytojai. Taip pat jie policijos pareigūnui drąsiai uždavinėjo rūpimus klausimus tiek susijusius su pareigūno skaityta paskaita, tiek aktualius Baisogalos visuomenei šiuo metu. Pareigūnui teko paaiškinti apie policijos vaidmenį  gyvūnų nepriežiūros atvejais. Jis priminė, kad su  palaidais ir neprižiūrimais gyvūnais turi tvarkytis savivaldybės, o ne pareigūnai, kurių rankos šiuo klausimu yra surištos. Policija  gali įsikišti tik tuo atveju, jei šuo yra agresyvus, o gaudyti palaidus gyvūnėlius – ne pareigūnų kompetencija.

Baisogaliečių pageidavimu plėtota diskusija apie nusikaltėlių ,,ruošimo mokyklas“, telefonų naudojimą kolonijose ir kalėjimuose, o drąsiausi susirinkusieji replikavo, kad Lietuvoje nėra tvarkos ir politinės valios tvarkytis su nusikaltimais ir nusikaltėliais.

Taigi, popietės dalyviai, susirinkę kavinėje ,,Pas Inesą“,  ne tik pabendravo vieni su kitais, sužinojo daug naudingos informacijos, bet ir skaniai bei sočiai papietavę išsiskirstė iki kitos ,,Kavos popietės“, vyksiančios balandžio 10 dieną.

Organizuoti popietę Baisogaloje padėjo ,,Radviliškio krašto bendruomenės“  Baisogalos skyriaus vadovė Ona Švedienė, jos pavaduotojai  Jeroslavas Šalucha bei Jadvyga Jansavičienė, senjorų vadovė Rimantė Radavičienė, administratorė Dovilė Dapkutė ir kiti.

Lina Steponkienė

Exit mobile version