Kas yra selektyvinė danga?

Selektyvinės stiklų dangos gali ženkliai prisidėti prie energinio langų efektyvumo, o šios technologijos privalumai – akivaizdūs. Taigi jei svarstote apie naujų langų įsigijimą, verta pagalvoti apie šį svarbų stiklo paketo komponentą, padėsiantį užtikrinti komfortišką mikroklimatą jūsų namuose.

Kaip veikia selektyvinė langų danga?

Energiniam lango efektyvumui gerinti skirta selektyvinė danga – tai akiai beveik nepastebimas metalų oksidų sluoksnis, dengiantis vidinį stiklo paketo paviršių ir atitinkantis maždaug 1/500 popieriaus lapo storį. Ši danga atspindi šilumą atgal į namų vidų, taip sumažindama šilumos nuostolius ir šildymo išlaidas.

Dviejų stiklų paketuose selektyvinė danga dedama ant vidinio stiklo paviršiaus, o trijų stiklų paketuose ji dengia tiek vidinį, tiek išorinį stiklą, taip užtikrinant dar aukštesnį energijos efektyvumą.

Selektyvinės dangos privalumai

Energiniam efektyvumui sukurtas selektyvinis stiklas pasižymi išskirtinėmis šilumos izoliacijos savybėmis, kurios padeda sumažinti šilumos nuostolius nuo 30 iki 50 proc. Tokio stiklo šilumos laidumo koeficientas yra gerokai mažesnis nei įprasto, todėl investicija į selektyvinį stiklą atsiperka gana greitai.

Be šilumos izoliacijos tam tikri selektyvinių dangų tipai efektyviai sulaiko ir ultravioletinius spindulius, taip apsaugant patalpas ir interjero detales nuo išblukimo. Vasarą selektyvinis stiklas su saulės kontrole taip pat padeda sumažinti šilumos perteklių, todėl namai išlieka vėsesni. Nors tokio tipo selektyvinis stiklas praleidžia šiek tiek mažiau saulės šviesos, šis skirtumas yra minimalus ir nesumažina patalpų apšvietimo.

Praktiniai patarimai renkantis langus

Kokybiški plastikiniai langai selektyvinėmis dangomis dengiami jau gamybos metu, jas įtraukiant į standartinę komplektaciją, tad renkantis produktus svarbu pasirinkti atsakingą gamintoją. Šalia to verta apsvarstyti dar keletą svarbių aspektų.

  1. Pirmenybę teikite trijų stiklų paketui

Norint pasiekti geriausią šilumos izoliaciją, rinkitės kuo gilesnį profilį ir kuo gilesnį trijų stiklų (dviejų kamerų) paketą su dviejomis selektyvinėmis dangomis. Tokie langai yra efektyvesni šilumos sulaikymo požiūriu, ypač šaltuoju metų laiku. Čia svarbus ir dujų tipas stiklo pakete. Inertinės dujos, tokios kaip argonas, dar labiau sumažina šilumos perdavimą ir pagerina langų izoliacines savybes.

  1. Patikrinkite bendrąjį šilumos laidumo koeficientą (Uw)

Rinkdamiesi langus, atkreipkite dėmesį į bendrąjį langų šilumos laidumo koeficientą (Uw). Kuo žemesnis šis rodiklis, tuo langai bus energiškai efektyvesni. Pavyzdžiui, pasyviems namams rekomenduojami langai su bendruoju Uw koeficientu, neviršijančiu 0,8 W/m²K.

  1. Rinkitės ne aliumininius, o šiltus rėmelius stiklo paketui

Rėmelio tipas tarp stiklų taip pat svarbus, nes jis irgi turi įtakos energiniam stiklo paketo efektyvumui. Pasirinkus šiltus rėmelius, šiluminės lango savybės gali pagerėti ir iki 15 %.

Total
0
Dalinasi
Related Posts