Kas kaltas dėl išleistų 400 tūkstančių eurų į pievą?

Dar rugsėjo pradžioje savaitraštis „Radviliškio kraštas“ publikavo straipsnį apie mieste įrenginėjamą vagoną-restoraną ir šimtus tūkstančių eurų, išleistų aikštelės šalia vagono-restorano įrengimui. Tiesa, būsimo neva kultūros ir turizmo objekto projektu besirūpinę valdininkai nesugebėjo įrengti nieko kultūriškai reikšmingo. Vagonas-restoranas apsuptas nykiais takeliais pievoje, išklotais iš paprasčiausių šaligatvio plytelių ir prie vagono-restorano įrengta pastoge iš betono ir skardos ir tai radviliškiečiams kainuos beveik 400 tūkst. eurų. Šis užsitęsęs ir netgi kai kurių politikų tiesiog afera pavadintas projektas vykdytas prie trijų skirtingų Radviliškio rajono merų: Antano Čepononio, Vytauto Simelio ir Kazimiero Račkauskio. Straipsniui pasiektus spaudą V. Simelis nusprendė pateikti savo komentarą. Straipsnyje merams kritikos teko ne tik dėl itin brangiai kainavusio projekto, bet ir dėl to, kad įrenginėjant aikštę šalia vagono-restorano nesukurta jokia istorinę ar kultūrinę prasmę turinti erdvė.

Įkurti muziejų Radviliškio geležinkelio stotyje ne mero Kazimiero Račkauskio idėja

Pasak Vytauto Simelio, būdamas meru jis ne kartą buvo susitikęs su LTG atstovais dėl Šiaulių geležinkelio muziejaus eksponatų perkėlimo į Radviliškį. Tuomet aptartos galimybes geležinkelio stoties viduje įrengti ekspoziciją, taip pat eksponatus įkurdinti ir šalia stoties. Pasak V. Simelio, jis pradėjo ir stoties perdavimo savivaldybei klausimą, šiuo klausimu bendradarbiavo su Šiaulių geležinkelio muziejumi. Komentare redakcijai V. Simelis taip pat pažymėjo, kad tiek obelisko Vytautui Didžiajam ir tiek tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus teikta „Muziejaus gatvės“ idėja, pasak V. Simelio, yra svarbi ir reikalinga, taigi paskatinti Kazimiero Račkauskio vedamą savivaldybės administraciją įgyvendinti šias idėjas, yra būtina.

Tiesa, reikėtų pažymėti, kad būdamas meru V. Simelis be kalbų ir susitikimų neatliko jokių konkrečių darbų „Muziejaus gatvės“ idėjos įgyvendinimui ir vagono-restorano aikštėje turėjusio būti obelisko pastatymui, kadangi dėl šių idėjų jokių apčiuopiamų rezultatų nebuvo ir šiuo metu nėra. Pagal tarybos nario, frakcijos lyderio G. Lipnevičiaus prieš kelerius metus teiktą „Muziejaus gatvės“ idėjos projektą, vietoje, kurioje šiuo metu stovi vagonas-restoranas ir pastogė, turėjo įsikurti sunkiosios geležinkelio technikos muziejus, kuriai eksponatus Šiaulių geležinkelio muziejus net siūlėsi perleisti, o geležinkelio stoties pastate, laukiamojoje salėje, pasak G. Lipnevičiaus siūlymo, turėjo įsikurti su Radviliškio geležinkelio istorija susijusi muziejinė ekspozicija. Iš viso „Muziejaus gatvės“ projekte turėjo būti virš 20-ies muziejų bei kitų kultūrinių traukos objektų, vienas iš jų ir Radviliškio krašto muziejus, kurio Lietuvoje vienintelis Radviliškio rajonas neturi. Beje, projektas sulaukė itin didelio susidomėjimo visuomenėje, bet tuo metu pareigas ėję merai nieko nepadarė, kad šis projektas būtų įgyvendintas.


Kaip atrodys vagonas-restoranas ir erdvės šalia jo, vis dar lieka neaišku

Primename, kad šiuo metu mero Kazimiero Račkauskio administracija pareiškė nežadanti imtis papildomų darbų dėl kultūrinio ir istorinio vagono-restorano ir aikštės šalia jo įveiklinimo. Artimiausiu metu bus tik tiesiog skelbiamas viešojo maitinimo tiekėjo konkursas, o visi kiti aikštės ir vagono-restorano įveiklinimo darbai pavesti Radviliškio miesto kultūros centrui. Kaip matote, mūsų radviliškiečių pinigai kaip į balą, bet šį kartą tiksliau būtų galima sakyti – kaip į pievą.

Gertrūda Vileikienė

Exit mobile version