Kanalizacija – ne šiukšlių dėžė

Kai kurių Radviliškio miesto namų gyventojai skundžiasi dėl nuolat užsikemšančios kanalizacijos, net kelis kartus per mėnesį kviečiasi „Radviliškio būsto“ avarinę tarnybą.

Neseniai Stiklo gatvės viename iš namų užsikimšus kanalizacijai, fekalijose tiesiog „plaukė“ rūsiai. Gyventojai skubėjo ieškoti kaltininkų: kaltino „Radviliškio būsto“ darbuotojus, kad šie neskuba likviduoti avarijos, o pastarieji  negalėjo patekti į rūsį, nes šis buvo užrakintas savininko. Tokių atvejų būna nemažai, tačiau dėl tokių avarijų dažniausiai kalčiausi patys daugiabučių gyventojai.

Į unitazus primetama neįtikėtinų dalykų


Pasak UAB „Radviliškio būstas“ darbuotojų, kvietimai sutvarkyti užsikimšusią kanalizaciją šios įmonės specialistams – kasdienybė. O problemos kaltininkais dažniausia tampa patys gyventojai, į kriaukles ir unitazus primetantys neįtikėtinų dalykų ir taip užkemšantys kanalizacijos vamzdžius.

„Nemalonių problemų dėl užsikimšusios kanalizacijos nebūtų arba jų būtų gerokai mažiau, jei žmonės į klozetus neprimestų neleistinų daiktų, prisimindami, kad klozetas – ne šiukšlių dėžė“, – sakė „Radviliškio būsto“ atstovai.

Valyti užsikimšusios kanalizacijos atvykusių meistrų jau nebestebina, kai vamzdžiuose randa bulvių lupenų, stiklo duženų, tuščių butelių ar kitų daiktų. Meistrai dažnai prisipažįsta net negalintys suvokti, kaip tokie daiktai pakliūna į vamzdynus.

Todėl kiekvieną kartą iškviesti tvarkyti užsikimšusios kanalizacijos, specialistai atvykę į nurodytą daugiabutį ją ne tik išvalo, bet ir atlieka tam tikrą šviečiamąjį darbą: pasikalba su gyventojais, paaiškina, kokių atliekų negalima mesti į kanalizaciją, kad būtų išvengta nemalonių pasekmių.

„Įprastai žmonės klaidų, tačiau pasitaiko, kad vamzdynai tame pačiame name užsikemša kelis kartus per mėnesį. Tuomet į daugiabutį nuvykę specialistai ieško problemos pačiame kanalizacijos stove, o ne atskiruose butuose“, – sakė UAB „Radviliškio būstas“ darbuotojai.

Pasak jų, pasitaiko ir tokių atvejų, kai vamzdynus užkemša, pavyzdžiui, penktame aukšte gyvenantys žmonės, tačiau pirmieji pasekmes pajaučia pirmojo aukšto gyventojai. Paleidus vandenį į virtuvės kriauklę, jis nenuteka, o dar blogiau, užsikimšus kanalizacijai, visas vamzdynų turinys pradeda „lipti“ lauk, užpila ne tik rūsius, bet ir butus. Kad būtų to išvengtų, daugiabučių namų gyventojai privalo patys atsakyti už savo veiksmus ir į klozetus nemesti, kas papuola po ranka. Tuomet nereikės ne tik specialistų į pagalbą kviesti, bet ir už tai papildomai mokėti.

Specialistai pataria kanalizaciją nepilti kavos tirščių, tualetinio popieriaus, vienkartinių rankšluosčių, servetėlių, atsakingai naudoti įvairias chemines valymo priemones.

Avariją gali sukelti net naujai atsiradęs tualetinis popierius, kuris vandenyje ištirpsta. Tačiau, jeigu name senas vamzdynas, popierius pirmiausia užkiša vamzdį ir nespėjęs ištirpti sukelia avarinę situaciją ir fekalijos skandiną daugiabučių namų rūsius ar net namo pirmame aukšte esančius butus. Dažniausiai nuotekų vamzdyno užsikimšimo priežastys yra įvairiausi daiktai, kuriuos radviliškiečiai neatsakingai sumeta į klozetus, tai: plastikiniai maišeliai, higieniniai paketai, tualetinis popierius, šveistukai, įvairūs rūbai.

Dažnai daugiabučiuose namuose bėdos dėl nuotekų prasideda rudenį, prasidėjus konservavimo karštinei, ir pavasarį, kai valomi sandėliukai. Tada avarijas šalinantys darbuotojai nuotekų vamzdžiuose randa įvairių daržovės bei jų liekanų: bulvių lupenų, marinuotų agurkėlių ir kitų daržovių. Netvarkingiems gyventojams reikėtų pagaliau suprasti, kad vandens vamzdžiai yra tam, kad jais nubėgtų panaudotas vanduo, o šiukšles reikia mesti į šiukšlių kibirą, o ne į klozetą. Už tokį neatsakingą elgesį kol kas jokios baudos nenumatytos, tačiau žmonės patys save nubaudžia, nes jiems tenka kviesti tarnybas ir už tai patiems (ir kaimynams) susimokėti.

Taip pat dažna šeimininkė į kriaukles pila susmulkintas daržovių atliekas, riebalus, kurie vamzdyne atšąla, sukietėja ir užkemša vamzdį. Pasak kanalizacijos vamzdžius prižiūrinčių UAB „Radviliškio būstas“ žmonių, jokiu būdu negalima į kanalizaciją pilti kavos tirščių, stengiantis atkimšti kanalizaciją nereikėtų pilti į ją cheminių medžiagų, kurios sukietėja ir pasidaro kaip cementas. Pasak specialistų, net jeigu būna ir nauji vamzdžiai, per dvejus ar trejus metus gali susikaupti kamštis, žmonės dažnai net netiki, kad taip greitai gali užsikimšti.

Tad jeigu visi gyventojai įsiklausytų į specialistų patarimus ir pagaliau suprastų, kad maisto atliekas, higienos priemones, stiklinę tarą bei kitas didesnes šiukšles reikia nugabenti į konteinerius, o ne nesivarginant nuleisti į klozetą, kanalizacijos avarijų būtų mažiau ir būtų sutaupoma nemažai lėšų.

Nuotraukoje :  „Lobis“, rastas valant kanalizaciją.

 

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts