Kompiuterinė tomografija yra medicininis tyrimas specialiu aparatu. Būtent šis metodas yra skirtas atlikti vidinių organizmo struktūrų ir jų pakitimams pamatyti. Kompiuterinė tomografija yra itin pažangus tyrimas, kurio metu naudojami rentgeno spinduliai ir gautas rezultatas yra itin iš arti matomas, todėl lengva ir tikslu nustatyti ligą ar pakitimą.
Kompiuterinė tomografija dažniausiai yra skiriama tiems, kam prireikia skubios pagalbos, esant sunkioms galvos, nugaros traumoms, todėl tai leidžia itin greitai nustatyti gyvybiškai svarbius pažeidimus žmogaus kūne. Taip pat, be tokios tomografijos būtų itin sunku atlikti būsimą chirurginę operaciją, kadangi reikalinga tiksli informacija ir diagnostika. Žinoma, daugelio tyrimų negalima atlikti nėščioms moterims, tad kompiuterinė tomografija yra ne išimtis taip pat, jos jokiu būdu negalima atlikti besilaukiančioms ar ką tik sužinojusioms, jog laukiasi. Vaikams šio tyrimo taip pat yra nepatartina atlikti, nes kaip ir minėta, tomografija turi itin didelę spinduliuotę, kuri gali pakenkti, o maži vaikai yra daug jautresni spinduliuotei nei suaugusieji. Rūkantiems asmenims patartina būtų atlikti kompiuterinę tomografiją, nes kaip žinoma, rūkymas sukelia plaučių vėžį, todėl įmanoma pamatyti ir užfiksuoti ankstyvoje stadijoje besiformuojančius pakitimus ir taip užkirsti tam kelią. Naudojant kompiuterinę tomografiją smegenų tyrimui galima pastebėti ne tik piktybinius auglius, bet ir kraujavimus ar kraujagyslių pažeidimus. Tokie tyrimai gali būti skirti žarnynui ir pilvui, žandikauliui, nugarai, minėtoms smegenims, prostatai, tulžiai, kepenims, plaučiams, krūtinei bei daugeliui kitų kūno vietų. Kompiuterine tomografija negalima piktnaudžiauti, nes spinduliuotė gali neigiamai paveikti žmogų, sukelti pašalinius, nepageidaujamus požymius, taip pat šį tyrimą gali priskirti tik specialistas , kai jums to tikrai reikia. Be to, prieš tyrimą reikėtų atlikti kreatinino tyrimą, gerai išsimiegoti , stengtis nevalgyti bent keletą valandų prieš procedūrą ir žinoma – sekti gydytojo nurodymus.
Taigi, atliekant tokį tyrimą visuomet svarbu įvertinti riziką, alergijas, kadangi normalu, jog toks spinduliuotės kiekis padidina vėžinių ląstelių atsiradimą bei onkologinių ligų prasidėjimą, tačiau šis tyrimas yra neatsiejama medicinos mokslo kasdienybės dalis, nes jis taip pat padeda priskirti diagnozes, sustabdyti ir pamatyti besiformuojančias ligas.