Kaip veikia plokštelinis šilumokaitis? Kaip jie pritaikomi įvairiose pramonės srityse?

Galbūt kažką teko girdėti apie plokštelinius šilumokaičius? Tai labai svarbus prietaisas įvairiose pramonės šakose. Jis perduoda šilumą tarp dviejų terpių joms nesimaišant tarpusavyje. Dėl savo efektyvumo ir kompaktiškumo, tokio tipo šilumokaičiai yra labai paklausūs daugelyje pramonės sričių. Tačiau kaip tiksliai veikia šis įrenginys ir kokios pramonės sritys jį naudoja dažniausiai? Šiame straipsnyje į tai ir gilinsimės.

Plokštelinis šilumokaitis – veikimas ir savybės

Kaip įrenginys, plokštelinis šilumokaitis dažniausiai būna sudarytas taip:

Renkantis tokį šilumokaitį svarbu įvertinti ne tik poreikį našumui, bet ir pačias šilumokaičio medžiagas. Jeigu dirbama su chemiškai agresyviomis terpėmis, įranga turėtų būti pagaminta iš joms atsparių metalų ar žaliavų.

Kur dažniausiai pritaikomi plokšteliniai šilumokaičiai?

Nors tokių sričių yra daug, keliose plokšteliniai šilumokaičiai yra itin dažnai naudojami. Visų pirma – chemijos pramonė. Ten, kur svarbi tiksli temperatūros kontrolė, tokio tipo šilumokaičiai būtent tuo ir rūpinasi.

Popieriaus ir celiuliozės pramonė – dar viena sritis, kur reikia optimizuoti temperatūrą ir drėgmės lygį. Plokšteliniai šilumokaičiai šiose gamyklose būna atsakingi už šildymo ir vėsinimo procesus, padeda džiovinti celiuliozę.

Kaip jau minėjome, su tokio tipo šilumokaičiu terpės nesimaišo tarpusavyje, taip saugant jų tyrumą ir išvengiant kryžminės taršos. Tokių savybių labai reikia farmacijos, maisto gamybos ir gėrimų pramonėse. Nuo medikamentų maišymo iki pasterizacijos ar fermentacijos – plokšteliniai šilumokaičiai rūpinasi tuo, kad būtų užtikrintos optimalios sąlygos apdorojimui.

Na ir galiausiai dėmesio verta ŠVOK bei rekuperacijos sritis. Čia plokšteliniai šilumokaičiai naudojami šilumai perduoti tarp oro ir šaltnešių (freonų).

Exit mobile version