Taupus elektrinis radiatorius – nepamainomas pagalbininkas, kai dar nėra įjungtas centrinis šildymas, o kambariuose šalta. Toks prietaisas reikalingas ir visiškai nešildomose patalpose – vasariniuose sodo nameliuose, vilose ir panašiai. Elektriniai radiatoriai būna pastatomi, dalis jų yra sukomplektuoti su kojelėmis, esama ir pakabinamų radiatorių.
Kas yra žinoma apie elektrinius radiatorius?
Šios rūšies radiatoriai patalpų orą šildo elektros energijos dėka. Jie skiriasi savo galingumu, nuo kurio priklauso apšildomo ploto dydis. Jei patalpa šildoma elektriniu radiatoriumi, jos temperatūra kyla palaipsniui. Įprastai didžioji dalis šių elektrinių prietaisų turi įdiegtus šilumos dydžio reguliatorius, kurių dėka yra garantuojama pageidaujama kambario temperatūra.
Šios savybės dėka galima taupyti elektros energiją, nes kai pasiekiama norima temperatūra, radiatorius išsijungia. O jai nukritus žemiau nustatytos padalos, prietaisas vėl įsijungia. Kai rinksitės namui ar butui elektrinį radiatorių, įvertinkite patalpų, kurias ruošitės šildyti, plotą, lubų aukštį ir esamą šiluminę varžą. Tada pasirinksite jums tinkamiausio pajėgumo radiatorių.
Kaip būna valdomi elektriniai radiatoriai?
Pirmiausiai reikėtų rinktis tokį elektrinį radiatorių, kuris turi skleidžiamos šilumos kiekio reguliatorių. Jie būna mechaniniai, skaitmeniniai arba programuojami. Pastarieji leidžia pasirinkti norimą dienos ir nakties temperatūrą. Kai kurie radiatoriai turi įdiegtus ir savaitinius nustatymus. Pavyzdžiui, radiatorius patalpas šildo penkias dienas ir eilės aukštesne temperatūra, o sekančias dvi dienas – žemesne. Paskui kas savaitė vėl viskas iš naujo kartojasi. Kaip tokių radiatorių gamintojai pataria, siekiantiems paties ekonomiškiausio rezultato, tarp nustatomų didžiausios ir mažiausios temperatūrų turėtų būti bent penkių laipsnių skirtumas.
Kokiomis puikiomis savybėmis pasižymi tepaliniai radiatoriai?
Tepaliniai radiatoriai iš pažiūros labai primena įprastinius centrinės šildymo sistemos radiatorius, tačiau jų pagrindinis skirtumas yra tas, kad jų vidus yra užpildytas šildymui skirtu tepalu, kuris yra visiškai nekenksmingas aplinkai. Šie šildymo prietaisai garsėja išskirtiniu ekonomiškumu, nes juose esantis tepalas nors ir lėtai įkaista, tačiau labai ilgai išlieka pakankamai šiltas. Jis ilgai vis dar šildo ir būdamas išjungtas. Jei rinksitės tepalinį radiatorių, atkreipkite dėmesį į tai, kiek jis turi sekcijų. Jeigu prietaisas turės iki dvylikos sekcijų, jis galės apšildyti labai didelę patalpą.