Sakoma, kad deimantai yra geriausi moters draugai. Tačiau kartais gyvenime pasitaiko ir netikrų draugų. Kaip įsitikinti, kad įsigytas ar turimas deimantas yra tikras?
Kaip atpažinti deimantą?
Šiais laikais įsigyjant deimantus didelių problemų nekyla, nes juvelyrinių dirbinių parduotuvėse, pavyzdžiui, auksoisparduotuve.lt, prie šių brangakmenių pridedami atitinkami sertifikatai, patvirtinantys jų autentiškumą. Kiek kitaip yra, jei papuošalai su deimantu buvo paveldėti. Norint sužinoti, ar turimas deimantas iš tiesų yra brangakmenis, gali būti naudingi namų darbų metodai. Ar reikia būti specialistu, kad žinotumėte, kaip atpažinti deimantą? Nebūtinai, bet norint įsitikinti, verta pas jį nueiti. Gausite informacijos iš tikro specialisto, kuris eksperto akimi apžiūrės akmenį ir išsklaidys bet kokias abejones.
Keli būdai, padėsiantys patikrinti, ar deimantas tikras
Žvelgdami į deimantą pro padidinamąjį stiklą, galime pamatyti keletą svarbių, dažnai lemiamų dalykų. Pirmiausia tai, kaip deimantas išdėstytas papuošale. Jei akmuo nėra kruopščiai pritvirtintas ir apipavidalintas, galima įtarti, kad jis nėra originalus. Be to, deimantai papuošaluose dažniausiai derinami su auksu arba platina. Jei deimantas įkomponuotas į sidabrą, greičiausiai tai yra klastotė. Tačiau tai tik prielaida. Po padidinamuoju stiklu galima patikrinti kai kurias svarbias savybes, pavyzdžiui, briaunos aštrumą. Tikro deimanto kraštai turėtų būti aštrūs, o padirbinių kraštai dažnai būna užapvalinti.
Deimantai šviesos spindulius atspindi labai unikaliu būdu. Padirbti brangakmeniai atspindės šviesą vaivorykštės spalvomis, o tikras deimantas juos išsklaidys, vaivorykštės spalvas matysime tik išorėje, o viduje – tik pilkus ir baltus spindulius.
Deimanto autentiškumą taip pat galima patikrinti padėjus jį ant laikraščio. Dėl visiškai unikalaus šviesos atspindžio bus neįmanoma perskaityti juodu rašalu parašytų raidžių. Padirbinio atveju raides galime perskaityti be jokių problemų. Deja, šis metodas tiks tik papuošalams, kurie nėra įdėti į juvelyrinius dirbinius.
Deimanto įdėjimas į šiltą vandenį taip pat yra paprastas patikrinimo pavyzdys. Tikrasis akmuo nelaidus šilumai, todėl jis neturėtų perimti vandens temperatūros ilgą laiką. Tačiau jei taip atsitinka, galime būti tikri, kad akmuo yra netikras.
Kalbant apie struktūra, tikras deimantas paprastai turi vadinamųjų intarpų. Tai natūraliai atsirandantys netobulumai, juos galima pastebėti plika akimi, dažniausiai per padidinamąjį stiklą. Dirbtinai pagamintas akmuo turės tobulą struktūrą.