Kaimynų kaimynas iš Pakiršinio

Kaimynų kaimynas iš Pakiršinio

Elžbieta Karaliūnaitė konkursui rašo, kad Pakiršynyje gyvena rajono KAIMYNŲ KAIMYNAS“.„Buvęs Pakiršinio kultūros namų direktorius, pučiamųjų orkestro ilgametis vadovas Vaclovas Stulginskas, sugebantis restauruoti senas dūdeles, klarnetus, saksofonus ir net valtornas, šiuo metu gyvena Pakiršinyje (netoli Baisogalos). Laisvalaikį leidžia kurdamas eiles, rašydamas natas savo sukurtiems kūrinamas. Vaclovas Stulginskas išleido tris savo kūrybos eilių knygutes, kuriose surašė muzikos instrumentų aplikatūras. Vaclovas Stulginskas įkūrė savo namuose privatų muzikos instrumentų muziejų.

Vaclovas Stulginskas – technikas mechanikas, šią specialybę įgijęs Panevėžio hidromelioracijos technikume. Tačiau atsidėti vien tam darbui sutrukdė dūdos. Muzikos mokslų V. Stulginskas nėra ragavęs, bet pučiamieji instrumentai raseiniškį traukė it magnetas. Pats išmoko groti ir greitai „prisiklijuodavo” prie kitų kaimo dūdorių, kurie anuomet būdavo tokie populiarūs vestuvėse, kituose pobūviuose.

Apsistojusiam Pakiršinyje ir pradėjusiam dirbti ten buvusioje Melioracijos statybos montavimo valdyboje jis subūrė orkestrą. Taip Vaclovas tapo pučiamųjų instrumentų orkestro vadovu, vėliau Pakiršinio kultūros namų direktoriumi. Dabar- pensininkas. (Kuriantis eiles, leidžiantis knygas, puoselėjantis privatų muzikos instrumentų muziejų.) Vaclovas išleido knygelę ,,Pakiršinys“. „Tai kaimas, kuriame ilgus metus plakė Radviliškio rajono melioracijos širdis“. Šis leidinys – tai istoriniai liudijimai, kurie, jei ne Vaclovas, būtų negrįžtamai pradingę, nepalikdami jokio pėdsako“.Ir šiandien Vaclovas nepaleidžia iš rankų muzikos instrumentų. Ačiū Vaclovui Stulginskui už neblėstančią energiją burti, vienyti žmones, o karantino metu visus nudžiuginti muzikos garsais iš savo kiemo. Iš kiemo sklindanti muzika džiugina visus Pakiršinio kaimo gyventojus.

Dar viena šio žmogaus veiklos kryptis – kūrybiniai darbai iš metalo ir iš medžio. Nebenaudojami, žmonėms nebereikalingi išmesti daiktai jo perdirbami, pritaikomi buityje ar papuošimams ir ima gyventi savo antrąjį gyvenimą.

Savo darbus Vaclovas išdovanoja visiem jo kūrybą mėgstantiems. Štai koks nuostabus mūsų Pakiršinio kaimynas.“

Exit mobile version