Kai naktį išleidžia iš ligoninės…



„Radviliškio krašto“ redakcija gavo skaitytojos laišką:

„Sausio 11 dienos vakarą man pasidarė bloga: kraujo spaudimas 200, širdis 90; teko kviestis Greitąją. Atvažiavo greitai į Kalnelio Gražionių kaimą (Aukštelkų sen.) ir apie 8 val. vakaro buvau atvežta į Radviliškio priimamąjį. Man suleido vaistų. Maždaug po 1 valandos nakties (t. y. sausio 12 d. naktį) budinti gydytoja paliepė greitai rengtis ir važiuoti namo. Buvo tamsi naktis. Nebuvo nei autobuso, nei kitokios transporto priemonės ir man nueiti daugiau kaip 7 km kelią (esu jau 77 metų) buvo fiziškai neįmanoma. Prašiau nors iki ryto leisti pabūti po ligoninės stogu. Nesutiko. Pasiūlė iškviesti taksi, o aš tam pinigų neturėjau. Nejaugi teks kur patvory miegoti?! Esu II grupės invalidė.
Šis atsitikimas man, pensininkei, skaudus. Juk mes galime naudotis nemokamu medicininiu aptarnavimu, savo laiku dėl to atidaviau sveikatą, lėšas. Skaudu ir keista. Ar tai ir vėl pasityčiojimas iš gražios Hipokrato priesaikos?“

Apie šią situaciją pasiteiravome Radviliškio ligoninės direktorės D. Povelauskienės.
„Aš pasidomėjau šiuo atveju, tikrai buvo atvežta močiutė, jai buvo suleista vaistų. Pagerėjus jos būklei, priimamojo gydytoja pasiteiravo pacientės, ar ji iki ryto palauks stebėjimo palatoje, ar nori vykti į namus. Ligonė sakė geriau pailsėsianti namuose, pasikvietė sūnų, kuris ją parvežė namo. Jokių nesusipratimų, pasak priimamojo gydytojos, nebuvo“,- sakė ligoninės direktorė.

Greitoji atvežė – greitoji parveš

Pasak ligoninės direktorės D. Povelauskienės, pagyvenę žmonės dažnai mano, kad jeigu juos į ligoninę atvežė greitosios pagalbos automobilis, jis juos ir privalo parvežti į namus, tačiau ligoninė tokių paslaugų neteikia.
„Atvežtam į priėmimo skyrių ligoniui suteikiama pagalba ir jeigu gydytojas mato, kad jo būklė pagerėjo ir stebėjimas nereikalingas, po 4 valandų pacientas išleidžiamas į namus, jam būna suteikta ambulatorinė pagalba. Tačiau jeigu ligonį reikia stebėti, jis stebimas visą parą. Stebėjimo palatoje paguldytiems pacientams maitinimas nepriklauso, tad dažnai gauname nusiskundimų, kad neduodame valgyti.
Garbaus amžiaus žmonės dažnai mano, kad jeigu greitoji pagalba atvežė į priėmimo skyrių, tai jis būtinai bus paguldytas į ligoninę. Į ligoninę pacientai tolimesniam gydymui guldomi po stebėjimo“,- sakė direktorė.
Pasak direktorės, žmonės naktį tikrai nėra varomi laukan, tik jeigu stebėjimo palatose nebėra vietų, paklausiama, ar jų negalėtų  pasiimti artimieji. Direktorės nuomone, savo seniūnijos žmonių parvežimu iš ligoninės galėtų aktyviau rūpintis seniūnai, nes gydymo įstaigai dažnai tenka teikti ne tik gydymo paslaugas, bet ir socialines.

Važiuojame parsivežti ligonių ir naktį


„Radviliškio krašto“ redakcijos pakalbinta Aukštelkų seniūnijos seniūnė Alma Kubilinskienė sakė, kad kartais ir pati važiuoja naktį iš ligoninės parsivežti savo seniūnijos žmonių. „Jeigu žmogus paskambina naktį ir prašo parvežti iš ligoninės, nes neturi nei artimųjų su mašina, nei pinigų, ir važiuoji, nepaliksi žmogaus naktį lauke. Daug kartų važiavome parsivežti ligonių, nors mums ir nepriklauso teikti šią paslaugą, bet čia yra paprasčiausias žmogiškumas“,- sakė seniūnė.
Tad visiems kaimo ligoniams, neturintiems artimųjų, kuriuos pagerėjus sveikatai iš priėmimo skyriaus gydytojai išleidžia į namus, patartume kreiptis į seniūnus. Seniūnai pažįsta visus savo gyventojus ir tikrai nepaliks bėdoje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts