KĄ BŪTINA TURĖTI KIEKVIENAM NUOSAVO NAMO SAVININKUI?

KĄ BŪTINA TURĖTI KIEKVIENAM NUOSAVO NAMO SAVININKUI?

Paklausus nuosavų namų šeimininkų, kaip jie įsivaizduoja tobulą vasaros vakarą, didžioji dalis atsakytų, kad tai pasisėdėjimas namų terasoje, žvelgiant į tobulai nušienautą pievelę bei užuodžiant kvepiančių kepsninėje kepamų patiekalų kvapą. Šiai svajonei lemtą išsipildyti, jeigu esate įsigiję tinkamą žoliapjovę, trimerį ir geriausiai jūsų gaminimo įpročius atitinkančią kepsninę.

Trimerių rūšys

Iš viso yra išskiriamos trys trimerių rūšys – elektriniai, akumuliatoriniai bei benzininiai trimeriai. Kalbant apie elektrinius trimerius, pažymėtina, kad jie nėra labai galingi. Šios rūšies trimeriai yra lengvi, neteršiantys aplinkos bei dirbantys pakankamai tyliai. Žinoma, įsigijus tokį trimerį, visada būsite „pririšti“ prie elektros šaltinio bei laido, o tai reiškia, kad darbinis plotas bus labai ribotas. Kita trimerių rūšis – tai akumuliatoriniai trimeriai. Šios rūšies trimeriai taip pat dirba tyliai ir neteršia gamtos. Naudojantis akumuliatoriniais trimeriais, maždaug valandą (tikslus laikas priklauso nuo trimerio akumuliatoriaus talpos) galėsite dirbti laisvai, t. y., jūsų darbinis plotas nebus apribotas. Galiausiai, benzininiai trimeriai, t. y., trečioji trimerių rūšis. Šios rūšies trimeriai yra galingiausi ir efektyviausi. Tiesa, benzininiai trimeriai yra gana sunkūs ir dirba garsiai, tačiau jais lengvai bus galima pjauti ir peraugusią žolę. Kaip jau supratote iš pavadinimo, tam, kad veiktų šios rūšies trimeriai, yra būtinas benzinas.

Į ką atsižvelgti, renkantis trimerius?

Renkantis trimerius būtina atsižvelgti į keletą kriterijų. Pirmiausia, atsakykite į klausimą, veją, piktžoles, krūmus, šakas ar ką kitą ruošiatės juo pjauti, tada žinosite, kokio galingumo prietaiso jums reikia. Trimerio galia, kaip supratote, yra antrasis kriterijus, kurį būtina įvertinti. Silpnesnių trimerių galia gali būti iki 1000 W, o galingesnių – nuo 1000 W. Trečiasis kriterijus – tai trimerio darbinis tūris. 20 cm3 trimerių varikliai yra laikomi mažo pajėgumo, 30 cm3 – vidutinio pajėgumo, o 40 cm3 variklius turintys trimeriai laikomi galingiausiais ir tinkančiais krūmų pjovimui. Ketvirtasis kriterijus yra pjovimo plotas. Pažymėtina, kad optimaliausiu variantu yra laikomas trimeris, kuris gali vienu pjūviu nupjauti 33–38 cm plotą. Penktasis kriterijus – trimerio kotas. Trimeris gali turėti lenktą arba tiesų kotą. Tiesa, tiesų kotą turintys trimeriai yra laikomi patikimesniais. Dar vienas kriterijus yra trimerio svoris. Žinoma, įrankio svoris priklauso nuo trimerio tipo: mažesnis svoris suteikia daugiau komforto, dirbant įrankiu, tačiau dėl to galite paaukoti kitas svarbias specifikacijas. Įsigyjant trimerį, vertėtų nepamiršti ir tokių niuansų, kaip pjovėjo fizinės galimybės, pjaunama vieta ir t. t.

Kepsninių rūšys

Kepsninės yra skirstomos į tradicines („šašlykines“), dujines ir vienkartines. Tradicinės kepsninės yra pačios populiariausios. Aukštesnės tradicinės kepsninės yra kūrenamos malkomis, o žemesnės – anglimi. Antroji rūšis – tai dujinės kepsninės. Šios kepsninės itin greitai įsijungia ir, esant reikalui, išsijungia. Trečioji kepsninių rūšis yra vienkartinės kepsninės. Šios kepsninės yra parduodamos kartu su ilgai degančiomis medžio anglimis. Paskutiniu metu ypač išpopuliarėjo kamado tipo kepsninės, apie kurias daugiau sužinosite apsilankę šioje svetainėje: https://bigbox.lt/15598-kamado-kepsnines-griliai. Kamado tipo kepsninės yra pagamintos iš keramikos. Jos universalios ir įvairių dydžių. Rinkdamiesi kepsninę, visada atsižvelkite į savo gaminimo įpročius ir tikruosius poreikius.

Exit mobile version