Jaunojo gido stovykla

Birželio 21-ąją Radviliškio viešojoje bibliotekoje startavo „Jaunojo gido stovykla“. Ji subūrė grupę miesto pradinių klasių moksleivių – bibliotekos skaitytojų.

Pirmąją stovyklos dieną dalyvius pasveikino ir gerų emocijų palinkėjo bibliotekos direktorė V. Šukaitienė. Susipažinę stovyklautojai nuskubėjo į Viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyrių, kur jo darbuotojos D. Paulauskienė ir R. Giedrienė supažindino su tenykšte veikla, kaupiama medžiaga apie kraštiečius, leidinius, „paegzaminavo“, kiek vaikai žino apie savo gimtąjį miestą. Vėliau visi žiūrėjo filmuką apie Radviliškį tarpukariu, sužinojo apie knygos kelią, senų leidinių muziejų. Turizmo informacijos centre klausėsi jo darbuotojos L. Bimbirienės pasakojimo apie lankytinas rajono vietas, žaidė žaidimą „Pažink Radviliškio kraštą“. Prie miesto simbolio – garvežio – stovyklautojus pasitiko gidas A. Vitartas. Jis supažindino su garvežio atsiradimo istorija, palydėjo prie šimtamečio ąžuolo, kuris auga prie traukinių stoties. Stabtelėta prie namo, kuriame gyveno rašytojas Jonas Marcinkevičius. Stovyklautojai pabuvo ir tremtinių vagone, geležinkelio stoties laukiamojoje salėje. Gidas papasakojo apie geležinkelio pastatų paskirtį, ypatingą paštą. Nuo pėsčiųjų tilto vaikai gėrėjosi miesto panorama. Sugrįžę į biblioteką, dėliojo dėlionę su rajono atributika, išbandė išmaniuosius akinius. Bibliotekos Mažojoje galerijoje aplankė parodą „Kernavė – lietuviškoji Pompėja“.

Antroji stovyklautojų diena prabėgo irgi turiningai, aplankant Šiaulių istorines vietas, susipažįstant su miesto istorija. Sužinota ir apie gido profesiją. Smagių iššūkių vaikai įveikė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sode, dalyvaudami edukacijoje „Augalų detektyvas“.

Trečioji stovyklos diena prasidėjo pažintimi su kaimyniniu Kelmės rajonu. Kelmės dvaro sodyboje stovyklautojai susipažino su etnografine ekspozicija, išgirdo pasakojimą apie piemenėlius, išbandė jų žaistus žaidimus. Svirno kamaroje ragavo tradicinį žemaičių valgį – bulves su sėmeniniu. Vėliau susidomėję klausėsi edukatorės Kelmės krašto tarme sekamų sakmių. Grįžtant namo, stabtelėta pasigrožėti Gylio ežeru.

Ketvirtoji diena stovykloje buvo kupina išbandymų. Stovyklautojai lankėsi Tytuvėnų regioniniame parke esančiame Ž. Japerto bityne. Vaikai sužinojo apie bičių gyvenimo ypatumus, patys išsuko ir skanavo medaus. Tikri išbandymai laukė J. Varkulevičiaus „Robinzonų sodyboje“, kur, įveikę nemažą pelkės atkarpą, regėjo negyvą ežerą, aplankė Rinkšelių akmenį. Šį žygį vainikavo batutas, laužas ir jame keptos dešrelės.

Pirmadienio rytmetį stovyklautojai susirinko atlikti praktinę užduotį – sukurti pas juos atvykusiam svečiui Radviliškio miesto lankytinų vietų žemėlapį. Dalyviai pasidalijo stovyklos įspūdžiais, gavo stovyklautojų pažymėjimus, vaišinosi ledais.

Savo bibliotekose šiomis dienomis taip pat stovyklauja Šeduvos bei Baisogalos bibliotekų jaunieji skaitytojai.

Viešosios bibliotekos parengtą projektą finansavo Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Exit mobile version