Rajono taryboje buvo priimtas sprendimas, pagal kurį rajono mokyklose nebeliks savarankiškų buhalterijų ir visus finansus centralizuotai tvarkys centralizuota Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija, kuriai vadovauja konservatorius V. Jakavičius, kuris neseniai buvo „prikišęs nagus“ prie Raudondvario aerodromo, už kurį Vyriausioji tarnybinė etikos komisija (VTEK) jį atitinkami „įvertino“.
Iki šio Tarybos sprendimo, savarankiškas buhalterijas turėjo Radviliškio Lizdeikos, Šeduvos ir Baisogalos gimnazijos. Šiose švietimo įstaigose buhalterinę apskaitą tvarkė keturi buhalteriai. Tokio sprendimo tikslas – lėšų taupymas. Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus ekonomistai paskaičiavo, kad panaikinus 4 buhalterių etatus, per metus būtų sutaupyta 48 tūkst. eurų. Šių keturių buhalterių darbo krūvį pasidalintų ŠSPC dirbantys buhalteriai.
Tokia „ekonomika“ suabejojo kai kurie Tarybos nariai.
Pasak Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus, ar kas labai pasikeis, jeigu tie 4 buhalteriai pereis dirbti į Švietimo ir sporto paslaugų centro buhalterija? „Mokyklos, turėdamos savo buhalterijas, puikiai tvarkosi. Ar ne geriau būtų pasidomėti, kodėl ŠSPC darbuotojų skaičius nuo 19 „išsipūtė“ iki beveik 100?“ – sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Jam paantrino Tarybos narys socialdemokratas K. Račkauskis: „Ar bus didelis lėšų taupymas atleidus 4 buhalterius? Šie 4 buhalteriai atliko tokį patį darbą, kaip ŠSPC dirbantys 14 buhalterių – tvarkė didelių mokyklų finansus. Gal verčiau reikėtų pradėti optimizavimą nuo kultūros įstaigų buhalterijų – kai kurių seniūnijų kultūros įstaigos turi savo buhalterius, kai šį darbą sėkmingai galėtų atlikti seniūnijų buhalteriai“.
Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos G. Juodeikienės, darbo krūvis būtų paskirstytas ŠSPC buhalteriams, o centralizavus gimnazijų buhalterinę apskaitą, bus užtikrinta efektyvesnė finansų kontrolė. Prie švietimo įstaigų darbo optimizavimo prisidėjo ir mažėjantis mokinių skaičius.
Administracijos direktorė J. Margaitienė bandė „užkalbėti dantis“ sakydama, kad lėšas taupyti būtina, nes steigiamos naujos darželio grupės Kutiškiuose, Šeduvoje, 100 tūkst. eurų reikės pridėti Šiaulėnų, Grinkiškio, Pociūnėlių, Pakalniškių jungtinėms klasėms.
Lėšas taupyti, žinoma, būtina, tačiau direktorė keistai taupo lėšas – neseniai buvo paviešinta, kad plaukimo baseinui buvo perkamos kėdės po 750 eurų už vienetą, kai tokia pat kėdė parduotuvėje kainuoja apie 200 eurų. Taip pat buvo pirktas mikroautobusas „Volkswagen multivan“ už 54 tūkst. eurų, kai toks pat salone kainuoja 41 tūkst. eurų. Ypač pagarsėjęs administracijos direktorės „taupumas“, kai su Aukštelkų seniūne A. Kubilinskiene pasidžiaugė naujai suremontuotais socialiniais butais, vieno buto remonto kaina – 47 tūkst. eurų. Būtų galima vardinti ir vardinti administracijos direktorės, turinčios Moters Saulės titulą, taupumo ypatumus.
Atleidžiamų buhalterių atstovai mano, kad viso šio konservatorių ir „valstiečių“ stumiamo projekto esmė – galimas noras didžiųjų mokyklų finansus turėti savo rankose.
Taip pat primename, kad posėdyje buvo išreikštas Tarybos nario pastebėjimas – vienoje vietoje darbuotojai atleidžiami, o kitoje jų anksčiau ar vėliau padaugėja. Tai kaip norima sutaupyti, kai etatai vis pučiasi konservatorių vadovaujamame Švietimo ir sporto paslaugų centre?
Už tai, kad rajono gimnazijų finansus tvarkytų konservatoriaus V. Jakavičiaus vadovaujamas Centras, balsavo už 13 Tarybos narių, prieš – 5, susilaikė – 3.
Agnė Dapkutė