Internetu perkami briketai šilumos nesuteikia, o supurto  tarsi šaltas dušas

Švilpaujant už lango šaltiems vėjams, šiltus namus išsaugoti norintys gyventojai vis dažniau naršo interneto erdvėje, ieškodami skelbimų apie parduodamus medžio pjuvenų  briketus ar granules. Norinčiųjų papildyti kuro atsargas žvilgsnis pirmiausia kliūna už mažesne kaina minėtas prekes  siūlančių skelbimų.

Susigundę palankesne kaina, žmonės sutinka lengvabūdiškai pervesti keleto šimtų eurų avansą net nesuabejodami, nors kartais susimąstyti vis dėlto reikėtų – kodėl pardavėjas reikalauja išankstinio apmokėjimo, kodėl negalima apmokėti, kai prekė bus tavo kieme, kodėl pardavėjas vengia įvardyti savo bendrovės pavadinimą ir t.t.. Po kelių savaičių laukimo, atvežamo kuro nesulaukiantys ir prisiskambinti pardavėjui nebegalintys  žmonės supranta, kad pinigus bus paleidę vėjais ir šilumos suteksiančių briketų ar granulių nesulauks. Tarsi šaltą dušą priėmę  suvokimą, kad bus patekę į sukčių pinkles, jie pagalbos kreipiasi į policiją.

Šiaulių apskrityje  nuo praėjusių metų rugsėjo, pirkdami internetu  medžio pjuvenų briketus, nuostolių patyrė septyni gyventojai: 3 – iš Šiaulių rajono, 3 – iš Radviliškio rajono ir vienas – iš Raseinių rajono.

Štai šiaulietė už norimus įsigyti briketus į internetinio pardavėjo  nurodytą sąskaitą pervedė 730 eurų, tačiau pirkinio taip ir nesulaukė. Pradėjus ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad briketais „prekiavo“ bausmes įkalinimo įstaigose atliekantys asmenys. Jie interneto skelbimų portaluose skelbdavo tikrovės neatitinkančius skelbimus apie parduodamus medžio briketus, medienos granules, įrankius ir mobiliuosius telefonus. Vyrai prisistatydavo  asmenimis,  artimiausiu metu  besirengiančiais steigti įmonę. Nuo jų pietų Lietuvoje yra nukentėję apie 30 kietojo kuro pirkėjų.

Radviliškyje gyvenantis 39 metų vyras, pasirodo, irgi pateko ant „pardavėjų“ iš pataisos namų kabliuko.  Praėjusių metų rugsėjo 29 d. tinklalapyje skelbiu.lt radęs skelbimą apie po 100 eurų už toną parduodamus briketus, radviliškietis nusiderėjo iki 90 eurų už toną ir, jų užsisakęs 5 tonas, pervedė 450 eurų avansą. Nuolaida džiaugėsi neilgai. Kai pardavėjas nebekėlė telefono ragelio, radviliškietis suprato esąs apgautas ir kreipėsi į teisėsaugos atstovus, prašydamas sukčius nubausti. Įtarimai dėl sukčiavimo pareikšti dviem asmenims, šiuo metu pataisos namuose atliekantiems bausmę už kitus nusikaltimus.

Šiaulių rajono, Ginkūnų kaimo, gyventojas už norimas įsigyti medžio pjuvenų granules, internetiniam pardavėjui pervedė 300 eurų. Tačiau jų nuo lapkričio pabaigos iki šiol taip ir nesulaukė. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatytas briketais aprūpinti žadėjęs ir avansą pasisavinęs šiaulietis, jam pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo. Paaiškėjo, kad šio vyro žadėtų briketų nesulaukė dar keletas Lietuvos gyventojų.

Briketų nesulaukė ir gruodžio pradžioje jų internetu iš UAB-ės  EUROTAKAS užsisakęs bei 900 eurų avansą sumokėjęs Raseinių rajono, Ariogalos gyventojas. 24 paletes  po 960 kg briketų savo įmonei užsakęs vyras, nesulaukęs briketų, paskambino nurodytuoju telefonu. Atsiliepęs vyras pasakė, kad jis yra buvęs šios minėtos bendrovės savininkas, tačiau įmonę pardavęs prieš pusantrų metų ir nieko bendro su minėta įmone ir briketų pardavimais neturi.

Tikėtina, kad tokio pobūdžio nusikalstamos veikos gali būti daromos ir toliau, kadangi  kuro patalpoms šildyti klausimas šiuo metu labai aktualus. Tad policija skatina neprarasti budrumo, kritiškai vertinti rinkos ir internete siūlomų  briketų ar kito kietojo kuro kainas, pinigus už prekes mokėti tik tada, kai jos yra tavo kieme, kad vėliau kartu pareigūnais netektų gaudyti vėjo laukuose.  Avansinių mokėjimų dažniausiai reikalauja sukčiai. Įdomiausia, kad apgautieji nujausdavo, jog rizikuoja, tačiau kažkodėl vis dėlto sutikdavo su sukčių sąlygomis ir atlikdavo finansinius mokėjimus.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts