<strong>Inovatyvus profilaktinis migrenos gydymo metodas Panevėžyje</strong>

<strong>Inovatyvus profilaktinis migrenos gydymo metodas Panevėžyje</strong>

Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje, naujai atidarytas migrenos kabinetas leis pacientams greičiau ir kokybiškiau gauti inovatyvų ir šiuolaikišką gydymą, besiskundžiantiems migrena.

Migrena yra lėtinė neurologinė liga, pasireiškianti stipraus galvos skausmo priepuoliais, lydimais foto fobijos, pykinimo ir vėmimo. Tai yra viena iš dažniausių galvos skausmo rūšių. Bent vieną migrenos priepuolį per metus patiria apie 28 proc. moterų ir 9,7 proc. vyrų, tačiau profilaktinį migrenos gydymą gauna tik 3,2 proc. Lietuvos gyventojų. Deja, kol kas migrena Lietuvoje yra diagnozuojama nepakankamai gerai, todėl pacientai ne visada gauna efektyvų ir savalaikį migrenos gydymą.

„Migrenos priepuoliui būdingi intensyvūs galvos skausmai, ženkliai sutrikdantys kasdieninę veiklą ir bloginantys gyvenimo kokybę. Migrenos priepuolio gydymas priklauso nuo priepuolio sunkumo ir prieš tai skirto gydymo efektyvumo. Paprastai priepuolio gydymas pradedamas nuo įprastų  vaistų, nuo skausmo ir nuo pykinimo. Jei gydymas neefektyvus, skiriamas vaistas triptanas. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad per dažnas vaistų vartojimas ne tik gali sukelti šalutinius reiškinius, bet ir sukelti galvos skausmus. Todėl įprastų vaistų nuo skausmo ir nuo uždegimo, nerekomenduojama vartoti dažniau kaip 15 dienų per mėnesį, o triptanų – dažniau, kaip 10 dienų per mėnesį. Jeigu migrenos priepuolių dažnis didesnis nei 4 kartai per mėnesį, arba priepuoliai labai intensyvūs, reikėtų svarstyti apie profilaktinį migrenos gydymą. Profilaktinio gydymo tikslas -sumažinti galvos skausmų priepuolių dažnį, intensyvumą ir trukmę. Profilaktiniam migrenos gydymui gali būti skiriama biologinė terapija. Tai pakankamai naujas, specifinis ir efektyvus migrenos gydymas. Biologinėje terapijoje naudojami monokloniniai antikūnai, kurie blokuoja specifinio migreninį skausmą palaikančio baltymo poveikį. Biologinė terapija yra ne tik veiksminga, bet ir gerai toleruojama. Efektyvi migrenos profilaktika yra pagrindinė priemonė, siekiant pagerinti migrena sergančių pacientų gyvenimo kokybę, sumažinti vartojamų analgetikų kiekį ir to vartojimo sąlygotą šalutinį poveikį“, – pasakojo Neurologijos skyriaus vedėja Sandra Baužaitė – Babušienė.

„Džiaugiuosi galėdamas pristatyti naujai atidarytą kabinetą, kuris yra trečiasis tokio pobūdžio Lietuvoje. Šiaurės Rytų Lietuvos regiono gyventojai, besiskundžiantys migrena ir norintys gauti naują ir  efektyvų gydymą –  biologinę terapiją, anksčiau turėjo važiuoti į Vilnių ar Kauną. Naujajame migrenos gydymo kabinete, kuris duris atvėrė atsinaujinančioje Panevėžio konsultacijų poliklinikoje, bus suteiktas šiuolaikiškas ir inovatyvus migrenos gydymas. Mūsų pacientų sveikata yra kasdienė ir svarbiausia užduotis“, – teigė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas.

Gyvenimas su migrena yra kasdienis iššūkis. Svarbu tinkamai pasirūpinti ir susidoroti su migrenos skausmu, kai jis užklumpa. Gydymo būdo pasirinkimas, jo derinimas gali būti veiksmingiausi dalykai kovojant su migrena.

VŠĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija

Exit mobile version