Ilguočių kaime – nekokybiškas vanduo

Ilguočių kaime - nekokybiškas vanduo

Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Ilguočių kaimo gyventojai, skųsdamiesi nekokybišku, maistui ruošti netinkamu vandeniu:
„Atsikraustėme prieš du mėnesius gyventi į daugiabutį namą Ilguočių kaime.

Šio namo visi gyventojai nenaudoja vandens iš vandentiekio maisto gamybai, perka jį iš parduotuvės. Vanduo, bėgantis iš krano, rudas ir visi rūbai po kelių kartų skalbimo tampa rudi. Apie tokio vandens naudojimą maisto gamybai arba gėrimui nėra net ką kalbėti –  vanduo smirda… Vaiko vonelė iš baltos tapo ruda, nespėjam pirkti cheminių valiklių kriauklei, skalbimo mašinai šveisti.
Turime dviejų mėnesių kūdikį ir perkame vandenį iš parduotuvės, nors mokame už vandenį, kurio namuose negalime naudoti. Buvome nuvykę į UAB „Radviliškio vanduo“, ten mums  pasakė, kad  niekuo negali padėti: vanduo turi daug geležies, o filtrų statyti  bendrovei  neapsimoka, nes yra nedaug gyventojų. Bet jeigu yra ir nedaug gyventojų, kodėl mes privalome gauti nekokybišką vandenį ir dar už jį mokėti?
UAB „Radviliškio vanduo“ vadovo komentaras
Situaciją dėl nekokybiško vandens Ilguočių kaime paaiškino UAB „Radviliškio vanduo“ vadovas: „Ilguočių kaime gręžinys yra ne savivaldybės ir ne UAB „Radviliškio vanduo“ žinioje, jis priklauso ūkininkui, su kuriuo mes turime pasirašę panaudos sutartį. Pagal šią sutartį mes galime tiekti vandenį gyventojams, kurie dar to nori, apmokame gręžinio savininkui už vandenį, elektrą ir likviduojame avarijas. Bendrovė negali statyti ten nugeležinimo įrenginių, nes ne mūsų turtas, o turto ūkininkui gerinti negalime. Ūkininkas pats turėtų statyti nugeležinimo įrenginius, tačiau jis to nedarys, nes jam nereikia. Vienintelė išeitis gyventojams – patiems įsirengti vandens filtrus“. 
Kaimuose, kur yra UAB „Radviliškio vanduo“ registruotas turtas, dar bus pastatyti 6 vandens nugeležinimo įrenginiai, tačiau Ilguočių kaimas į šį sąrašą nepatenka. Taigi vienintelė išeitis Ilguočių kaimo gyventojams: arba pirkti vandenį iš parduotuvės, arba namuose įsirengti vandens filtrus. Arba laukti naujų rinkimų – gal pasikeitus rajono valdžiai, naujai išrinkti politikai atkreips dėmesį ir į nedidelių kaimų gyventojų problemas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version