Įkaušę paspirtukininkai tikina nežinoję, kad važiuoti apsvaigus negalima

Populiarėjant elektriniams paspirtukams pastebima dar viena problema – dalis šios transporto priemonės naudotojų ne tik nesilaiko saugaus eismo taisyklių, bet ir nevengia važiuoti apsvaigę nuo alkoholio. Reido metu policininkų sustabdyti paspirtukininkai teisinasi nemanę, kad važiuodami apsvaigę pažeidžia taisykles, tačiau už tokį pasivažinėjimą teks brangiai susimokėti.

Policijos rengiami reidai, kurių metu tikrinamas vairuotojų blaivumas, – įprastas reiškinys, ypač savaitgaliais. Tačiau pareigūnams įkliūna ne tik neblaivių automobilių vairuotojų, bet ir neblaivių dviratininkų, paspirtukininkų.

Dažniausiai elektrinių paspirtukų vairuotojai teisinasi nežinoję, kad jiems taikomi tokie patys reikalavimai ir atsakomybė, kaip ir dviračių vairuotojams.

Policija prašo pagalbos

Daugelyje Lietuvos miestų elektrinių paspirtukų dalijimosi paslaugą teigianti bendrovė „Bolt“ tikina, kad nederamas klientų elgesys ir KET pažeidimai jiems neprasprūsta pro akis. Už taisyklių nesilaikymą gali būti užblokuotos klientų paskyros.

Į „Bolt“ kreipiasi ir policijos pareigūnai – prašo padėti nustatyti įtariamą pažeidėją paspirtukininką.

Policija primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurio didžiausia galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausias projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/val., priskiriama motoriniam dviračiui. Tokios transporto priemonės vairuotojas turi laikytis kelių eismo taisyklių VII skyriuje nurodytų reikalavimų („Reikalavimai dviračių vairuotojams“).

Total
0
Dalinasi
Related Posts