- Auginant svogūnus, rekomenduojama šalia jų pasodinti levandų, jos apsaugo nuo kirmėlių, taip pat, levandų krūmais rekomenduojama apsodinti ir vaismedžius, taip apsaugosite juos nuo kenkėjų ir maistinių kandžių. Stiprus levandų kvapas atbaido ir kandis, kurie mėgsta apsigyventi mūsų spintose, todėl džiovintų levandų maišelis puiki išeitis ir namuose.
- Rozmarinai pasodinti šalia morkų, atbaido museles, mėgstančias skraidyti aplink morkas. Tai ne tik kvapi bei aromatinga prieskoninė žolelė, tačiau ir natūrali apsauga nuo kenkėjų.
- Prie namų durų arba netoli jų, rekomenduojama pasodinti šalavijų, taip bus atbaidomos skruzdės, kurios mėgsta apsigyventi ir namuose, o jų atsikratyti nėra paprasta. Šalavijai ne tik atbaido skruzdes, tačiau turi ir daugybę gydomųjų savybių, todėl tai dar viena priežastis, dėl kurios verta savo kieme auginti šį augalą.
- Manoma, jog šalavijas pasodintas darže, atbaido peles ir kitus graužikus.
- Prie durų rekomenduojama pasisodinti ir pankolį, jo aromatas atbaido muses ir uodus, todėl nereikia klausytis jų įkyraus zirzimo ir skraidymo aplink. Pankolių rekomenduojama padėti ir į šuns guolį, tai laikoma apsauga nuo blusų.
- Pupeles, kopūstus ir pomidorus nuo kenkėjų apsaugo bazilikas, todėl tarp šių daržovių pasodintas vienas kitas bazilikas, tikrai nepamaišys. Be to, bazilikas yra puiki prieskoninė žolelė pagardinanti daugybę patiekalų, todėl mėgstantiems gaminti, jo rekomenduojama užsiauginti daugiau.
- Braškių lysvėje naudinga pasodinti keletą česnakų, kurie taip pat yra natūrali apsauga nuo kenkėjų. Braškių skoniui česnakas įtakos neturi, todėl skonis nepakinta, tiesiog užtikrinama apsauga nuo kenkėjų, mėgstančių naikinti šias uogas.
- Neišmeskite kiaušinių lukštų, susmulkinkite juos smulkintuvu ir paberkite juos į dirvą, tai puikus kalcio šaltinis, praturtinantis žemę. Net ir nedidelis kiekis tokių trąšų, jau yra naudingas dirvai.
- Medienos pelenai, neutralizuoja dirvožemį, todėl jais kuo puikiausiai galima patręšti žemę, svarbu, jog pelenai būtų tik medienos, o ne kitų medžiagų, nes jos gali būti kenksmingos dirvožemiui.
- Vištų plunksnos, puikus azoto šaltinis, todėl jos taip pat puikiai tinka dirvožemiui. Vištų plunksnų ypač daug yra kaimuose ir kaimiškose vietovėse, jų prisirinkus ir įmaišius į dirvą, dirvožemis praturtinamas dar vienu natūraliu ir naudingu elementu.
- Bananų žievėse gausu kalio, todėl jos taip pat puikiai tinka dirvožemiui arba kompostui.
Related Posts
Policija įspėja: naujas sukčiavimo būdas elektroninėje erdvėje
Nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriantys pareigūnai per šių metų vasario mėnesį pradėjo nemažai ikiteisminių tyrimų dėl nauju būdu įvykdytų…
Aksniupiuose iš nenaudojamo komercinės paskirties pastato pavogti du televizoriai
Tarp balandžio 17 d. ir balandžio 21 d. Radviliškio rajone, Alksniupių kaime, išdaužus lango stiklą ir atkabinus užraktą,…
VMI priminimai pamiršusiems sumokėti žemės mokestį
2021 m. lapkričio 30 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiandien išsiuntė pirmuosius priminimus gyventojams, nesumokėjusiems…
Dainų pynė Lietuvai iš praeities į dabartį
Balandžio 20 dieną Alksniupių kaimo bibliotekoje vyko popietė-diskusija „Dainų pynė Lietuvai iš praeities į dabartį“, skirta Lietuvos šimtmečiui.…