Į rinkimus – ir partijų atstovai, ir nepartinis

Į rinkimus – ir partijų atstovai, ir nepartinis

Šiemet vyksiantys Seimo rinkimai organizuojami kitaip nei anksčiau – dėl koronaviruso situacijos keičiasi kai kurios procedūros.

Rinkimų naujovė – du biuleteniai

Atėję balsuoti rinkėjai gaus du rinkimų biuletenius: balsuoti vienmandatėje ir daugiamandatėse rinkimų apygardose. Balsavimo daugiamandatėje rinkimų apygardoje biuletenyje rinkėjai ras nurodytas 17 Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų. Šio biuletenio apačioje bus penki langeliai, į kuriuos rinkėjai galės įrašyti pirmumo balsus ir taip reitinguoti kandidatus.

Radviliškio – Tytuvėnų vienmandatėje rinkimų apylinkėje  kandidatuoja partijų atstovai ir nepartinis. Radviliškio – Tytuvėnų rinkiminėje apygardoje  dalyvauja: Darbo partijos atstovė  Z. Žvikienė, „valstiečių“  (LVZŽ) atstovas A.Gaidžiūnas, konservatorių (TS -LKD) atstovas A.Čepononis, socialdemokratų atstovas K. Račkauskis, liberalų sąjūdžio atstovas T. Majauskas, Centro partijai – tautininkams atstovauja M. Aleksiūnas, Krikščionių sąjungos atstovė  D. Dilnikienė, solidarumo sąjungos – Santalka atstovas A.Kiškis ir vienintelis nepartinis Radviliškio – Tytuvėnų gyventojų  iškeltas kandidatas G. Lipnevičius.

Balsuoti atėję rinkėjai prašomi laikytis visų saugumo reikalavimų

Seimo rinkimai vyks pandemijos metu, todėl balsuoti atėję rinkėjai prašomi laikytis visų saugumo reikalavimų. Į rinkimų vietas bus galima patekti tik su taisyklingai dėvimomis apsauginėmis veido kaukėmis, visų atėjusiųjų bus prašoma dezinfekuoti rankas, laikytis 2 m saugaus atstumo, taip pat naudotis asmeniniu rašikliu – jį reikėtų atsinešti.

Balsuoti galima ir namuose

Kaip ir iki šiol, balsuoti bus galima ir namuose. Tokią teisę turi rinkėjai, sulaukę daugiau nei 70 m. amžiaus, neįgalieji, juos slaugantys ir prižiūrintys asmenys, taip pat tie, kurie dėl savo sveikatos būklės rinkimų dieną negali atvykti balsuoti į tam numatytas vietas. Į šią kategoriją patenka ir asmenys, sergantys koronavirusu bei esantys saviizoliacijoje. Pastarieji turėtų iš anksto kreiptis į VRK.

Ką būtina turėti ir žinoti

Kiekvienas rinkėjas, atvykęs į balsavimo vietą, turi turėti: jo tapatybę patvirtinantį asmens dokumentą su nuotrauka ir asmens kodu; pasirašyti galutiniame rinkėjų sąraše, taip patvirtindamas, jog gavo rinkimų biuletenius; slaptai užpildęs biuletenius ir įsitikinęs, kad viskas teisinga, rinkėjas juos turi perlenkti ir įmesti į balsadėžę.

Primename, kad spalio 11-ąją vyks pirmasis Seimo rinkimų turas. Antrasis turas numatytas po dviejų savaičių. Į Seimą ketverių metų kadencijai rinkėjai deleguos 141 asmenį. Vienmandatėse rinkimų apygardose bus renkamas 71 parlamentaras. Daugiamandatėje rinkimų apygardoje, t.y. pagal partijų sąrašus, išrinksime dar 70 Seimo narių. Iš viso rinkimuose dalyvauja 17 politinių partijų, kurios daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą iškėlė 1724 kandidatus. Vienmandatėse rinkimų apygardose į Seimą patekti bandys 758 kandidatai. 737 jų iškelti politinių partijų, 23 nepartiniai.
P.S. Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ taip pat nutarė  prisijungti prie „Baltųjų pirštinių“ organizuojamos akcijos, kad rinkimai vyktų  sąžiningai ir skaidriai – kiekvienam pilietiškam gyventojui, pranešusiam apie pasitvirtinusį sukčiauvimą rinkimuose, bus dovanojama savaitraščio prenumerata. Dėl pažeidimų rinkimuose į redakciją  kreiptis telefonu 8 657 96060.



Exit mobile version