Į kaimo šventę – tik su pinigine

Į kaimo šventę - tik su pinigine

Praėjusį šeštadienį, birželio 2 d., Pakiršinyje buvo karšta ne tik tiesiogine prasme – mažą kaimelį ne tik užplūdo vasariška kaitra, bet ir penkis šimtus motociklų mylėtojų.  Taip moto klubo „Road Bears MC” nariai savo 20-ąjį gimtadienį nusprendė atšvęsti Pakiršinio dvare.

Renginio vieta apjuosta tvora
Moto klubo nariai gimtadienio šventei  paruošė ne tik puikią programą, bet ir visą parką apjuosė aukšta tvora ( ant jos buvo informacinės „skardelės” , kad tai yra UAB „Gotas“ nuosavybė ). Tvora buvo reikalinga, kad į renginį  niekas nepatektų be bilieto, kuris buvo labai nepigus – kainavo net  10 eurų. Bilietą buvo galima nusipirkti prie įėjimo į parką – tvirtai sudėti vyrukai, vilkintys baikerių drabužiais, šypsodamiesi segė ant rankos apyrankes-bilietus.
Kaimo ir apylinkių gyventojai,sužinoję apie planuojamą festivalį džiaugėsi būsima pramoga- juk kaime tiek nedaug įdomių renginių. Tačiau paskelbus bilietų kainas į  renginį, džiaugsmą pakeitė nuostaba: tiek daug?!

Festivalio pradžia nemokama
Festivalis prasidėjo Baisogaloje, prie naujojo Kultūros centro. Aikštėje susirinkusius baikerius ir miestelio gyventojus bei svečius linksmino Baisogalos moterų ansamblis bei svečiai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos – muzikinė grupė „Ratai“. Nemokamai. Po nemokamo koncerto festivalio dalyviai visi apžergė savo motociklus ir kolona pajudėjo į pagrindinę šventės vietą – Pakiršinio dvarą.
Atvykstantį motorizuotą paradą pasitikti susirinko, ko gero, didelė dalis gyventojų. Žmonės fotografavo, filmavo motociklininkus ir šiaip grožėjosi reginiu. Deja, pro vartus į renginį ėjo jau tik vienas kitas… Nors vaikai iki 12 metų buvo įleidžiami nemokamai, ir vyresni paaugliai labai tikėjosi, kad bent po 23 valandos bus įleisti pašokti diskotekoje. Deja … Prie tvoros buriuodavosi neturintieji renginiui eurų, bent iš tolo tikėdamiesi akį užmesti į besilinksminančius.
O parke visi linksminosi „iš peties“: vyko tradicinės baikerių rungtys, alaus gėrimo varžytuvės, šlapių marškinėlių šou, scenoje koncertavo kviestinės grupės ir atlikėjai. Viskam „dirigavo“ renginio vedėjas-personažas Kostia iš garsaus serialo „Moterys meluoja geriau“ ( aktorius, renginių vedėjas Džiugas Siaurusaitis ).
Nebuvo pamiršti alkstantieji bei ištroškusieji – prie parko kampe stovinčio angaro rikiavosi prekybininkų palapinės su stalais. Jie prekiavo iki 23 val. Vėliau dalyviai, norintys išgerti, turėjo traukti iš savo atsargų. Beveik parko viduryje dar buvo galima įsigyti baikerių atributikos. Svarbiausiais festivalio rėmėjais buvo įvardintos dvi vietinės įmonės – „Auridana“ ir „Granulita“. Tvarką prižiūrėjo organizatoriaus saugos tarnyba – per vakarą temačiau vieną girtą vyruką, kurio apsauga nebenorėjo įleisti į parko teritoriją. Policijos neprireikė, buvo  susitarta be konfliktų – vyrukas pasišalino.
Vėlyvą vakarą dalyvių gretos dar labiau praretėjo. Aukojimo moto dievams, t.y. motociklo sudeginimo ant laužo, sulaukė tik nedidelė dalis baikerių – festivalio svečių. Likusieji linksminosi iki paryčių – vietiniai gyventojai sako girdėję muziką dar iki pusės keturių ryto…

Prisiminus šią šventę, kyla pamąstymų:
*Ar galima Pakiršinio parką tiesiog taip paprastai išsinuomoti ? Kad galima dvare išsinuomoti salę ir surengti ten šventę – jokia naujiena. Žmonės dažnai ten švenčia vestuves ir jubiliejus.
*Jei festivalio bilietas būtų kainavęs perpus pigiau – svečiai būtų netilpę parke. Ar tokia nustatyta kaina (10€) –  „saugiklis”, kad mažiau pasiturintys vietiniai (ne paslaptis, kad tarp tokių, anot statistikos, daugiausia išgeriančių ) negalėtų dalyvauti?
*Pastaraisiais metais visos šventės ir fiestos baigiasi 23 val. fejerverkais ar laužais. O kodėl šiam renginiui buvo leista tęstis iki paryčių? Dalyviams, tikiu, patiko… Bet Pakiršinio parkas – tik skambus pavadinimas, vos už 200 m nuo dvaro pastato nosimi atsiremi į gyventojų langus. Iš kitos pusės – dar mažiau…
*Jaunimui nebūna šokių. Kodėl? Mokyklos kratosi tokių renginių, kultūros įstaigos taip pat. O kur vietiniams paaugliams dėti jaunatvišką energiją? Kaimo jaunuomenė neturi daug galimybių rinktis mokamų pramogų – patys dar neuždirba, tėvų, kaip visų iš „antros Lietuvos”, pajamos minimalios. Gerbiamas Seimo narys A. Gaidžiūnas dažnai su pasididžiavimu pamini, kad įkūrė sporto klubą Baisogaloje, bet kiek jame gali lankytis jaunimo? Abonementas irgi kainuoja… Nėra ko stebėtis, kad vos sulaukę pilnametystės jaunuoliai emigruoja. Nemylimi vaikai.

Pakiršinietė

 

Exit mobile version