Gyvulių ūkis: vanduo kompensuojamas milijonieriams

Valdantieji ruošia dovaną savo partiečiams milijonieriams. Savivaldybės Tarybai pateiktas sprendimo projektas, kuriame numatoma kompensuoti vandens kainas 10 stambių ūkių. Milijonines apyvartas turintys ūkininkai prilyginti skurdžiausiai gyvenantiems kraštiečiams.

Kompensacija galės pasinaudoti per 10 abonentų

Sausio 15 d. vykusiame Investicijų bei kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomas gana pikantiškas klausimas – sraigė gyvulys ar ne? Šio klausimo svarstymas prasidėjo nuo vandens kompensavimo abonentams, dirbantiems gyvulininkystės srityje.

Sprendimo projektą dėl geriamojo vandens kompensavimo gyvulių augintojams pristatė V. Znutienė. Pasak pranešėjos, iki šiol geriamasis vanduo buvo kompensuojamas vienai ūkininkei bei ŽŪB „Gražionių
bekonas“. Kadangi gyvulininkystė – labai svarbi šaka maisto gamybai, nutarta suteikti teisę tokia parama pasinaudoti ir kitiems gyvulių augintojams.

Sprendimo projekte rašoma, kad „abonentams, dirbantiem gyvulininkystės srityje ir gaminantiems žemės ūkio produkciją maistui, suvartojantiems geriamojo vandens daugiau nei 50 kub. m per mėnesį, kurį perka iš viešojo geriamojo vandens tiekėjo ar įmonės, vykdančios geriamojo vandens tiekimą viešojo geriamojo vandens tiekimo teritorijose, taikyti 45 proc. kompensaciją“.

Pasak V. Znutienės, tokių abonentų rajone būtų apie 10, o kompensacijoms iš rajono biudžeto reikėtų apie 30 -32 tūkst. eurų. Beje, savivaldybė pasilieka teisę patikrinti sunaudojamo vandens kiekį, kad nebūtų piktnaudžiavimo – nustatyta, kiek vandens skiriama vienam gyvuliui ir jo sunaudojamas kiekis bus apskaičiuojamas pagal gyvulių skaičių.

Kodėl remiami tik ūkininkai, o verslininkai – ne?

Tarybos nariui Gediminui Lipnevičiui komiteto posėdyje kilo daug klausimų: kodėl į pateiktą sąrašą dėl vandens kainos kompensavimo įtraukti tik ūkininkai, o verslininkai – ne? Kodėl įtraukti tik kiaulės, avys, arkliai, danieliai, elniai, o neįtraukti paukščiai, žvėreliai, sraigės? Ir kodėl juos reikia apskritai remti?

„Jeigu norime padėti nuoširdžiai, turime padėti visiems. O dabar vienai šakai padedame, kitai – ne. Jeigu kol kas nėra rajone paukštyno, gal atsiras norinčių jį įkurti, turime dar ir sraigininkų, o juk sraigės – ne gyvulininkystės sritis. Siūlau į sąrašą įtraukti visus gyvūnus, kurie naudojami maistui“,- sakė Tarybos narys.

Sprendimo projekto ruošėjai Tarybos narį įtikinėjo, kad pateiktas gyvulių sąrašas – tik pavyzdys, o kompensaciją už vandenį gaus visi ūkininkai, gaminantys gyvulinės kilmės produkciją maistui ir sunaudojantys daugiau nei 50 kubų vandens per mėnesį.

Paklausti, ar sraigė taip pat gyvulys, projekto ruošėjai net nemirktelėję atsakė: „Juk sraigė ne augalas, o priskiriama prie gyvulininkystės srities“.

Galbūt savivaldybės valdininkai prastai lankė zoologijos pamokas mokykloje, kad nežino, jog sraigė – ne gyvulys, o moliuskas, naudojamas maistui.

Tarybos nario komentaras

„Kodėl mažinama kompensuojamo vandens kiekio kartelė nuo tūkstančio kubų iki penkiasdešimt? Kodėl vandens kainą norima kompensuoti tik vienai grupei – juk didelės įmonės ne daugiavaikės mamos ar pensininkai, tikrai gali susimokėti 25 eurų skirtumą. Jau dabar šiame siūlyme galima įžvelgti korupcijos apraiškų, protekcionizmą. Man abejotini valdančiųjų argumentai, kad be kompensacijų verslininkai ims statyti gręžinius. Kukliais paskaičiavimais, toks gręžinys atsipirktų po 80-100 metų. Manau, kad kompensacijoms numatoma suma būtų galima skirti tvarkingai gyvenantiems kraštiečiams arba kompensuoti prisijungimą prie centralizuotų tinklų. Tokiu būdu padidėtų vandens vartotojų skaičius, nereikėtų didinti vandens kainų“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Jau šį ketvirtadienį, sausio 23 d., Tarybos posėdyje bus sprendžiama, tvirtinti šį siūlymą ar ne. Apie Tarybos sprendimą informuosime savaitraščio skaitytojus.

(Bus daugiau)
Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts