Gyventojai skundžiasi Savivaldybės valdininkai vietoj pagalbos pasiūlė susimokėti

Gyventojai skundžiasi                 Savivaldybės valdininkai vietoj pagalbos pasiūlė susimokėti

Į redakciją kreipėsi radviliškietis, nenorėjęs nurodyti savo pavardės. Daugiabučių kieme adresu Laisvės alėja 36/36A jau daugiau nei pusmetis automobiliai laužomi dėl asfalte atsiradusių duobių. Skųstasi, kad niekas nesiima spręsti kilusios problemos. Radviliškietis prašė padėti išsiaiškinti, ar yra vilties, kad seniūnija ar savivaldybė šias keletą duobelių sutvarkys.

Seniūnija paprašė pinigų

Radviliškio miesto seniūno pavaduotoja, pavaduojanti seniūną, Vigilija Dževečkienė, atsakydama į redakcijos klausimą, ar žadama tvarkyti kiemus prie daugiabučių, rėmėsi neseniai, 2021 m. spalio 14 d., priimtu Radviliškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu. Pagal naująjį sprendimą, savivaldybės administracija siūlys daugiabučių gyventojams savo sprendimu prisidėti 20 proc. darbų vertės iš savo kišenių, nepaisant to, kad jie ir taip moka mokesčius. Beje, kaip paaiškėjo, naują kiemų ir aikštelių remontavimo apmokestinimo tvarką pasiūlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Taryboje Jonas Povilaitis. Kiemų tvarkymo apmokestinimą anksčiau siūlė ir apetitu nesiskundžiantys konservatoriai, tik dar daugiau – gyventojams siūlė savo lėšomis prisėdėti net 50 procentų. Seniūnija gyventojui, kuris kreipėsi į redakciją, pasiūlė teikti paraišką pagal naująjį Tarybos sprendimą, tai yra, pasiruošti krapštyti pinigus. Į klausimą, kiek galėtų kainuoti keleto duobių sutvarkymas, nors duobėto kiemo nuotraukos buvo nusiųstos, seniūnija neatsakė.

Paaiškėjo, kad gyventojai prisidėti lėšomis prie kiemo tvarkymo neprivalo

Toliau analizuojant gana keistus atsakymus iš seniūnijos, paaiškėjo, kad jie nėra visai tikslūs. Ar nuo šiol už visus darbus kiemuose gyventojai turės mokėti, paklausėme savivaldybės mero Vytauto Simelio bei administracijos direktorės Jolantos Margaitienės. Iš savivaldybės gautame atsakyme pažymėta, kad „gyventojų prisidėjimas yra  jų pačių laisva valia“. Pasirodo, kad yra numatyta galimybė gyventojams teikti paraiškas dėl daugiabučių kiemų sutvarkymo ir be savo prisidėjimo. Gautoms paraiškoms bus taikomi atrankos kriterijai, ir tie, kurie daugiau ar mažiau prisidės prie kiemo tvarkymo, surinks  daugiau balų. Taip pat bus atsižvelgiama į tai, kiek butų naudosis sutvarkyta kiemo teritorija, taip pat – į būtinumą tvarkyti kiemą, tai yra, į tai, kiek dar įmanoma juo naudotis be žalos gyventojams. Lieka klausimas, kodėl „valstiečiai“ nutarė pasipinigauti iš gyventojų, jeigu anksčiau ar vėliau kiemai vis tiek bus sutvarkyti?

Nors daugiabučio namo automobilių stovėjimo aikštelėje esančioms duobėms užpilti galbūt užtektų tik poros kibirų žvyro ar skaldos, gyventojai, kuriems ši kliūtis trukdo pravažiuoti, turėtų kreiptis į savivaldybę ir teikti paraišką bei tikėtis valdininkų malonės. Paprastiems žmonėms suprasti, kas rašoma valdžios sprendimuose, gali būti ne taip ir paprasta. Atrodo, kad valdžia primygtinai siūlo jiems neva savo noru susimokėti, kad problema būtų išspręsta greičiau, nepaaiškindama apie išeitį kiemą susitvarkyti nemokamai. Ir vėl žmonės kvailinami biurokratų labirintuose…  

Ar šiuo atveju kiemu besinaudojantys gyventojai sulauks savivaldybės pagalbos, o jeigu taip, tai kada, parodys laikas.

Monika Ilgauskytė

Exit mobile version