Gyventojai skundžiasi Radviliškietis žmonos mirtį sieja su ligoninės aplaidžiu darbu

Susirgimų koronavirusu kreivė vis kyla į viršų, nauji atvejai neaplenkia ir Radviliškio ligoninės. Tai vienur, tai kitur kalbama, kad nuo šios ligos miršta gana jauni ir darbingi žmonės arba jiems nesuteikiamas reikiamas dėmesys ir pagalba.

Dėl skaudžios gydymo nuo koronaviruso infekcijos istorijos, pasibaigusios artimo žmogaus – žmonos Irenos B., kuriai tebuvo vos 50 metų, mirtimi į redakciją kreipėsi netekties sukrėstas vyras.

Jos vyras papasakojo:

„Visa šeima susirgome „kovidu“. Rugsėjo 4 d. ši diagnozė patvirtinta ir žmonai. Smarkiai ėmė kilti temperatūra – iš pradžių iki 38 laipsnių, o po to – ir daugiau. Vaistus temperatūrai numušti ji vartojo, bet jie nepadėjo. Pripažįstu, ji nebuvo pasiskiepijusi.  Toks jos apsisprendimas buvo ne tiesiog priešiška nuostata prieš patį skiepą, ji tik norėjo įsitikinti dėl poveikio kitiems jos susirgimams ir dėl to pasitarti su gydytojais. Temperatūrai vis nemažėjant, rugsėjo 8 d. išsikvietėme „greitąją“. Medikai nuvežė į ligoninę. Palikau žmoną ligoninėje ir po to skambinau, domėdamasis jos būkle. Per tą laiką žmona man rašė pranešimus telefonu, kad niekas jos negydo, kad slaugytoja pabandė suleisti vaistus, bet jai to nepavykus padaryti, apsisuko ir išėjo bei daugiau nebegrįžo. Kuriam laikui būklė pagerėjo, nes temperatūrą numušė sulašinus lašelinę.

Gydytojas Justinas Lapinskas man pažadėjo po 2 valandų paskambinti ir pranešti apie žmonos būklę. Po kažkiek laiko paskambinau pats, primindamas apie pažadą. Tada gydytojas paskambino už pusvalandžio. Jis paaiškino, kad žmonai nieko rimto nėra, tik bronchitas, o jis išrašys vaistus ir moteris jau galės vykti namo, kur ją parveš „greitoji“.

Tą pačią dieną be atskiro pranešimo žmona grįžo namo. Ją „greitosios“ automobilis išleido prie gatvės, netgi neįsukdamas į kiemą. Pagal gydytojo rekomendacijas nupirkome antibiotikus, arbatos. Deja, žmonos būklė negerėjo, temperatūra nenukrito, o tik kilo. Paskambinau pažįstamiems medikams į Kauną, klausiau, ką daryti. Jie patarė suleisti analgino injekciją, kad numuštų temperatūrą, po to ir vėl kviesti „greitąją“, kad vežtų gydyti į Šiaulius. Taip išėjo, kad trečiadienį popiet moteris grįžo į namus, o penktadienio ryte vėl kvietėme „greitąją“. Atvykusi medikė pamatavo temperatūrą, kuri mums matuojant ryte buvo 39 laipsniai, bet medikų vizito metu kažkodėl tesiekė 35,5 laipsnius, kraujospūdžio matavimo aparatas kažkodėl neveikė, tačiau deguonies kiekis kraujyje nebuvo geras ir todėl buvo nuspręsta vežti į ligoninę.

Kiek žinau, tas pats gydytojas Justinas Lapinskas pasakė, kad Irenos liga yra vidutinio sunkumo  ir tokio ligonio Respublikinė Šiaulių ligoninė nepriims. Kurį laiką žmoną be medikų dėmesio laikė Priėmimo skyriuje, kol pasikeis gydytojų pamaina. Atėjusi kita gydytoja Kotryna Jurevičiūtė pasakė, kad tokį ligonį reikėjo skubiai vežti į Šiaulius. Buvo jaučiamas šios jaunos gydytojos rūpestis ligonės būkle. Netrukus į Respublikinę Šiaulių ligoninę žmona buvo pristatyta. Vieną parą ji praleido įprastoje COVID-19 ligoniams skirtoje palatoje, su ja netgi susirašinėjome žinutėmis. Irena pasiskundė, kad jai ima trūkti oro, o po to apskritai kažkur dingo ir nieko nebeatrašė. Visa šeima skambinome jai, bet žmona neatsiliepė, ieškojome per visus skyrius, kol paaiškėjo, kad ji buvo perkelta į Intensyvios terapijos skyrių. Ten gydytojai vilčių nebeteikė, pasakė, kad ji į ligoninę atvyko su 70 procentų „sudegusiais“ plaučiais. Toliau jos būklė tik blogėjo. Medikai Šiaulių ligoninėje užsiminė ir apie tai, kad į jų ligoninę buvo kreiptasi pavėluotai. Rugsėjo 29 d. žmona mirė. Paveikė ne tik COVID-19, bet ir įsimetusi infekcija, atsisakė inkstai, tačiau, jeigu ne ši liga, ir ne atsainus Radviliškio medikų elgesys, to nebūtų įvykę.“

Ligoninės atsakymas – skiepų reklama?

Su VšĮ Radviliškio ligoninės direktoriumi Vaidu Smalinsku skaitytojo papasakota istorija pasidalinome, uždavėme ir keletą klausimų, tačiau gautas atsakymas daugiau buvo susijęs su raginimu skiepytis, o ne skiriamu dėmesiu COVID-19 susirgusiems pacientams. Direktoriaus buvo paklausta: „Kaip galėtumėte pakomentuoti situaciją (kiek tai leidžia Asmens duomenų apsaugos įstatymas ir kiti teisės aktai)? Kaip vertinama COVID-19 liga sergančių žmonių sveikatos būklė ir kaip nusprendžiama, kurie iš jų turi vykti gydytis Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, o kurie – Radviliškyje?”

Iš ligoninės gautą atsakymą cituojame:

Į Priėmimo skyrių patekus „COVID-19“ simptomų turinčius pacientus detaliai ištiriame, vertiname konkrečią būklę ir pagal ją priimame sprendimus. Jeigu būklė stabili ir nėra kritinė – pagal galiojančią tvarką pacientas išleidžiamas gydytis ambulatoriškai. Pasitaiko atvejų, kai paciento organizmas nesusitvarko su užkratu ir būklė blogėja – tai fiksavus pacientas guldomas, pagal konkrečią situaciją gali būti pervežamas į Respublikinę Šiaulių ligoninę.

Detaliai kriterijai, pagal kuriuos sprendžiama, kurio lygio ligoninėje turi būti gydomas pacientas, yra nustatyti Sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 4 dienos įsakyme Nr. V-281 „Dėl sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Deja, tačiau statistika negailestinga – nepasiskiepiję pacientai išties smarkiai rizikuoja. Užsikrėtus „Covid-19“ jiems kyla didelė komplikacijų rizika. Ir gydytojai, deja, gali suteikti tik ribotą pagalbą (primename, kad vaistų nuo „COVID-19“ iš esmės dar nėra, naudojamos tik organizmo būklę stabilizuojančios medžiagos). Todėl, naudodamiesi proga, galime tik vėl ir vėl paraginti – nedelskite, skiepykitės! Taip iki minimumo sumažinsite riziką, kad susirgus „COVID-19“ kils komplikacijos. Rečiau susidursime su komplikacijomis – rečiau fiksuosime mūsų visų netektis“.

Apie šios pacientės gydymą klausėme ir Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovų, tačiau atsakymo per daugiau nei dvi savaites negavome.

Ar Radviliškio ligoninės administracijai rūpi jų gydytų ligonių netektys, suteikta tinkama pagalba susirgusiems radviliškiečiams ir ar buvo atsakyta į mirusios radviliškietės vyro iškeltus klausimus, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai. Norėdami pasidalinti sėkmingo ar mažiau sėkmingo gydymo Radviliškio ligoninėje istorijomis, galite kreiptis į redakciją telefonu 8 606 826 02 arba el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts