Visoje šalyje sergamumas COVID-19 liga sparčiai didėja. Pildosi ir Radviliškio ligoninės lovos, skirtos koronavirusu sergantiems pacientams. Pavyzdžiui, lapkričio 4 d. iš 24 lovų, skirtų šia liga sergantiems, užimtos buvo 17. Iš jų – 4 skiepyti pacientai. Dešimčiai taikyta deguonies terapija.
Į redakciją paskambino nemalonų ir netoleruotiną gydytojo elgesį patyrusi Radviliškio ligoninės pacientė Jolanta. Radviliškietės tikrieji vardas ir pavardė yra žinomi. Ji pasidalino savo gydymosi dėl koronaviruso infekcijos istorija. Cituojame:
„Man spalio 5 d. nustatė „kovidą“. Kurį laiką gydžiausi namuose. Sirgau šeimoje ne viena. Radviliškio poliklinikos (PSPC) šeimos gydytoja Inga Giedraitienė priėmė poliklinikoje atskirame kabinete, padarė visus reikalingus tyrimus, paklausė plaučius. Išrašė vaistų. Deja, matyt, mano organizmas buvo per silpnas kovoti su liga, todėl teko kreiptis į Radviliškio ligoninę. Nesitikėjau, kad tai tokia klastinga liga. Nelinkėčiau niekam patirti tokio košmaro, kokį teko patirti dėl ligoninės Priėmimo skyriuje sutikto gydytojo elgesio. Nesu įsitikinusi dėl gydytojo pavardės, bet man kiti sakė, kad jo pavardė yra Dokšas. Man jis pasirodė žiauraus veido. Geriau lai gydytojus atidžiau atsirenka ligoninės vadovas.“
Gydytojas keikė, kad nepasiskiepijusi
Baisiausia esą laukė ligoninės Priėmimo skyriuje:
„Kadangi negerėjo sveikata, spalio 10 d. apie 17 valandą išsikviečiau greitąją pagalbą. Aš ir šiaip sergu astma, bet paaštrėjo dusulys, pradėjo tirpti kūnas, todėl išsigandau. Esu nepasiskiepijusi, nes bijojau tą daryti – turiu visokių ligų, esu turėjusi trombą ir bijojau, kad tai nepasikartotų. Atvežusi iki ligoninės, medicinos darbuotoja mane palydėjo iki durų ir perspėjo, kad nenusigąsčiau, nes gydytojas gali pykti, keikti dėl to, kad „greitoji“ atveža ligonius iš anksto neperspėjusi. Ir tikrai – atėjo gydytojas ir pradėjo ant manęs pulti. Pirmiausia paklausė, ar aš skiepyta. Trumpai, tai jis pasakė, kad jeigu esu nepasiskiepijusi, galiu ir nudvėsti. „Atveža čia visokių neskiepytų, mes dėl jūsų gyvybės turime kovoti,“ – sakė. Aš jam atsakiau, kad pirmiausia reikia sužinoti, kodėl nesiskiepijau, perspėjau, kad sergu tromboze. Gydytojas atsakė: „Žinom mes tokius, galit ir nusprogti, jeigu nenorit skiepytis”. Jis tarsi atžagariomis rankomis paklausė plaučius ir visą laiką piktai burbėjo. Pikto veido gydytojas liepė seselėms prijungti man deguonį, pastatyti lašelinę, skirti vaistų. „Kad ir nudvės, nieko baisaus, vis tiek neskiepyta, niekas nepasiges,” – vėl jis keikė dėl nepasiskiepijimo. Puoliau į paniką ir ėmiau skambinti vyrui, kad atvažiuotų manęs pasiimti. Net pamiršau, kaip vyrą telefone užsivadinau. Gydytojas dar pasiūlė per langą šokti, „gal galvą nusisuksi” burbtelėjo. Mane slaugytojos bandė stabdyti, sakė „kur čia bėgsi”. Atsakiau, kad geriau mirsiu namuose, bet ne prie tokių gydytojų akių. Ligoninėje išbuvau vos 20 minučių ir išvykau, vos tik atvyko vyras. Man išeinant per duris, seselės dar ėjo iš paskos, bandė sustabdyti, sakė, kad blogai atrodau, žadėjo suteikti pagalbą. Namuose gėriau įvairius vaistus, nors tirpo veidas, rankos, vėmiau, sukilo kraujospūdis ir skaudėjo galvą“.
Į ligoninę teko sugrįžti
Po to, kai moteris išvyko namo, netrukus ligoninės vyr. slaugytoja ją parsivadino atgal:
„Po nepilnos paros namuose sulaukiau pirmadienio ryto, kai man paskambino iš ligoninės. Buvo kažkur vidurdienis. Paskambinusi moteris prisistatė, kad yra vyr. slaugytoja ir paprašė, kad sugrįžčiau į Priėmimo skyrių. Slaugytoja atsiprašinėjo už gydytojo elgesį. Ji mane netgi siūlėsi atvežti su „greitąja“ ar policija. Į Priėmimo skyrių mane pavežė vyras. Bijojau sutikti tą patį gydytoją.“
Kitų gydytojų ir personalo bendravimu pacientė liko patenkinta
Pasirodo, kad gydytojai ligoninėje – ne tik blogi, o ir maistas – neblogas. Viena problema – kad Priėmimo skyriuje gydytojas tiek priešiškai buvo nusiteikęs prieš nesiskiepijusį žmogų. Ligonė tęsė savo pasakojimą:
„Man atvykus, slaugytoja pasitiko prie durų. Apsidžiaugiau, kad atėjo kitas budintis gydytojas, kuris buvo labai malonus. Jo pavardės nežinau, bet neaukšto ūgio, juodais plaukais. Norėčiau jam padėkoti. Buvo atlikti visi tyrimai, gavau gydymą ir sveikatos būklė stabilizavosi. „Kovidiniame“ skyriuje toliau gydžiausi 10 dienų. Noriu pasidžiaugti, kad aptarnavimas buvo malonus, personalas atsakingas, jautėsi rūpestis, net ir maistas buvo puikus. Dabar gydausi namuose toliau. Sveikatos būklė nėra pavydėtina, toliau kamuoja dusulys, nors COVID-19 testas yra neigiamas. Manau, pasveikimui reikia laiko. O dėl patirto didelio streso ligoninėje ir išvykimo kaltinu tik gydytoją Dokšą. Taip bendrauti su ligoniais negalima.“
Ligoninės komentaras
Skaitytojos papasakotą istoriją paprašėme pakomentuoti VšĮ „Radviliškio ligoninė” direktorių Vaidą Smalinską. Gautas atsakymas:
„Kova su „Covid-19“ virusu yra sudėtinga – reikalauja didžiulių sveikatos apsaugos sistemos išteklių. Šiuo įtemptu metu, kai ligoninėse sparčiai gausėja koronavirusu sergančių pacientų, medikų pečius slegiant dideliam darbo krūviui, pasitaiko ir stresinių situacijų. Apgailestaujame dėl kilusio nesusipratimo, kuomet nesusikalbėjimas ir skirtingas faktų interpretavimas atneša nemalonių emocijų abiem pusėms. Norime paminėti, kad visus į Priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių patekusius pacientus detaliai ištiriame ir sprendimus dėl jiems taikomo gydymo priimame, vertindami kiekvieną individualų atvejį. Jeigu būklė stabili – pagal galiojančią tvarką pacientas išleidžiamas gydytis ambulatoriškai. Sudėtingesniais atvejais sergantis asmuo gydomas Radviliškio ligoninėje ar net perkeliamas į didesnes gydymo įstaigas.
Primename, kad veiksmingi skiepai nuo „Covid-19“ viruso yra sukurti, neabejotinai saugūs ir visuotinai nemokamai Lietuvoje pasiekiami nuo šių metų pradžios, o vaistų nuo šios ligos iš esmės dar nėra (naudojamos tik organizmo būklę stabilizuojančios medžiagos). Todėl vėl raginame nedelsti ir skiepytis. Tik iki minimumo sumažinus atvejų skaičių, kai kyla „Covid-19“ komplikacijos, galėsime stabilizuoti šalies sveikatos apsaugos sistemą.“
Ligoninės administracija gydytojo komentaro nepateikė.
Panašu, kad ligoninės vadovas atsiprašė už grubų gydytojo elgesį. Ar turėtų gydytojai savo pacientus gąsdinti dėl nepasiskiepijimo, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai. Primename, kad gyventojai, norintys tiek pasidžiaugti medikų darbų, tiek papasakoti apie savo vargus gydymo įstaigose, gali skambinti į redakciją telefonu (8 606) 82 602 arba el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt
Rita Grigalienė