Paskambinusi redakcijai moteris išreiškė nuogąstavimus, kad žmonės, kuriems buvo nustatyta koronaviruso sukelta liga ir jie gydytis buvo išleisti namo, gali būti parvežami namo nesaugiai, užkrėsti kitus. Esą mums paskambinusi Genutė matė, kaip moteris iš ligoninės automobiliu buvo parvežta su „skafandru“ (t.y. apsauginiais rūbais) ir su jais įėjo į bendro naudojimo laiptinę. Moteris teiravosi, ar tai saugu.
Apie ką kalba ir ar turi gyventojai pagrindą bijoti ligonių, grįžtančių su nustatyta COVID-19 ligos diagnoze, paklausėme VšĮ „Radviliškio ligoninės“ direktoriaus Vaido Smalinsko.
Sergantiems privaloma izoliacija
Gautame atsakyme pirmiausia paminėta, kad, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, pacientams, kuriems nustatyta COVID-19 liga, privaloma saviizoliacija. Vadinasi, asmuo turi nurodyti adresą, kuriuo jį bus galima rasti, nurodyti atitinkamoms tarnyboms savo telefono numerį ir gali sulaukti netikėto patikrinimo.
Ligonis pasirašo sutikimą laikytis taisyklių
Taip pat pacientas, kuriam nustatyta COVID-19 liga, po suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ligoninės Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje (toliau – SPS) išleidžiamas gydytis ambulatoriškai po to, kai jis pasirašo „Sutikimą būti izoliuotam namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje“, jam įteikiama atmintinė apie atsakomybę, jeigu savo sutikimo nesilaikytų.
Galima parvykti Greitosios medicinos pagalbos automobiliu
Atsakyme paminėta, kad po COVID-19 diagnozės nustatymo draudžiama vykti į namus ar į gydymo įstaigą visuomeniniu transportu. Pacientas, turintis galimybę vairuoti automobilį, gali atvykti ar išvykti nuosavu automobiliu. Neturintis tokios galimybės privalo kviesti Greitosios medicinos pagalbos automobilį (vykti pas gydytoją), o už paciento parvežimo iš gydymo įstaigos organizavimą yra atsakinga savivaldybė, kuri įpareigojo Radviliškio ligoninę specialiu medicininiu transportu parvežti pacientą iš gydymo įstaigos į izoliacijos vietą.
Pacientui privaloma dėvėti kaukę, o personalui – atitinkamą aprangą
Sergantis pacientas, kuris yra vyresnis nei 6 metų amžiaus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, jei ji nepakenks jo sveikatos būklei. Pacientą lydintis medicinos darbuotojas ir automobilio vairuotojas dėvi aukščiausio saugumo lygio asmens apsaugos priemones (medicininė kaukė arba respiratorius, vienkartinės medicininės pirštinės, vienkartinė prijuostė arba vienkartinis chalatas, uždara, dezinfekuojama avalynė), kurios pacientui nėra privalomos. Po kiekvieno paciento pervežimo yra atliekama automobilio ir, jei reikia, įrangos, dezinfekcija.
Gresia atsakomybė
Perspėjama, kad tai, kaip pacientas laikosi saviizoliacijos režimo, turi teisę tikrinti policija. Neabejingi kaimynai, pastebėję izoliacijos pažeidimus, taip pat turėtų pranešti policijos pareigūnams. Už pažeidimus numatytos nemažos baudos.
Savaitraščio ,,Radviliškio kraštas” informacija