Gyventojai skundžiasi Gyvenimas bendrabutyje jaunai šeimai virto pragaru

Gyventojai skundžiasi Gyvenimas bendrabutyje jaunai šeimai virto pragaru

Į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją kreipėsi moteris, nenorėjusi skelbti savo vardo ir pavardės, prašydama pagelbėti, sprendžiant situaciją. Ji su mažamečiais vaikais gyvena daugiabučiame bendrabučio tipo name Kaštonų gatvėje, Radviliškyje, turi ten nuosavą būstą ir gyvena viename kambaryje. Už sienos, socialiniame būste, patogiai įsitaisė išgeriantys žmonės, kurie tiek dieną, tiek naktį geria bei triukšmauja. Labiausiai moterį piktina apdergiamos bendros patalpos – tualetas, kuriuo du butai naudojasi bendrai. Būna, kad išmatos mėtosi ant žemės, pridergiama visose įmanomose vietose. Radviliškietė pateikė ir bendrų su kitais gyventojais patalpų nuotraukas.

Patarė kreiptis į policiją

Kaip elgtis jaunai šeimai tokiu atveju ir ar šiuo atveju nėra pažeidžiamos mažamečių vaikų teisės, paklausėme Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Margaitienės bei Radviliškio miesto seniūnijos seniūno Ernesto Mončausko.

Išsamiausią atsakymą pateikė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos viešųjų ryšių specialistė Silva Šimkevičienė:

„Kiekvienas vaikas jam artimoje aplinkoje turi jaustis saugus ir būti apsaugotas ne tik nuo smurto, bet ir nuo bet kokios vaiką neigiamai veikiančios įtakos. Visų pirma vaiko šeima –  tėvai arba globėjai rūpinasi, kad vaikas būtų apsaugotas nuo netinkamų gyvenimo pavyzdžių, kad būtų apginti geriausi vaiko interesai. Kuomet vaikas išgyvena sunkumus, pirmieji į pagalbą ateina jo patys artimiausi žmonės – mama, tėtis. Jūsų minimu ir panašiais atvejais, kuomet aplinkiniai suaugusieji vaikų akivaizdoje elgiasi netinkamai, viešąją tvarką gina policijos pareigūnai bei socialiniu būstu besirūpinantys savivaldybės tarnautojai. Tad kviečiame tėvelius nedelsti ir kuo skubiau kreiptis pagalbos į teisėsaugą. Aplinkinius, pastebėjus galimai pažeidžiamas vaiko teises, kviečiame apie tai informuoti artimiausią Vaiko teisių apsaugos skyrių tiesiogiai arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.“

Savivaldybės administracijos direktorės vardu atėjęs atsakymas buvo itin trumpas: „Dėl viešosios tvarkos pažeidimo siūlome kreiptis į policiją.“ Iš Radviliškio miesto seniūno atsakymo, kaip padėti jaunai šeimai, nesulaukėme.

Radviliškyje skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas?

Redakcijos duomenimis, bendrabutyje gyvenanti jauna šeima jau ne kartą kreipėsi į policiją bei kitas instancijas, tačiau realios pagalbos taip ir nesulaukė. Kol savivaldybės administracija atsimušinėja itin trumpais atsakymais, jauna šeima vargsta su girtaujančiais ir nevalyvais kaimynais, o tai mato vaikai. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba atsakomybę už įtaką nepilnamečiams tarsi norėtų permesti jų tėvams…

Nejaugi nusipirkusių butą netinkamoje kaimynystėje vargai – tik jų pačių reikalas?

O gal vis tik yra vilčių, kad atsakingi valdininkai nebenurodinės, kur gyventojams kreiptis, o imsis problemas spręsti iš esmės?.. Jaunai šeimai patarsime kreiptis į minėtas instancijas raštu, o nesulaukus pagalbos iš jų, – į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją.

Kontaktai:

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Jolantos Margaitienės – telefonas (8 422) 69 004, el. p. jolanta.margaitiene@radviliskis.lt

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Radviliškio miesto seniūnijos seniūno Ernesto Mončausko – telefonas (8 422) 66 077, el. p. ernestas.moncauskas@radviliskis.lt

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Radviliškio rajone – patarėja Larisa Paurienė, mob. 8 617 37 383, el. p. larisa.pauriene@vaikoteises.lt

Rita Grigalienė

Exit mobile version