Gyventojai skundžiasi Ar atliekų vežėjai „prirašo“ neatliktus darbus?

Gyventojai skundžiasi                                   Ar atliekų vežėjai „prirašo“ neatliktus darbus?

Į redakciją kreipėsi Radviliškio miesto gyventojas Alfonsas M. (pavardė redakcijai yra žinoma). Jis nurodė, kad gavo sąskaitą už atliekų išvežimą 2021 metams. Joje buvo įrašyta nepriemoka už 2020 metus – 4,50 euro. A. Morkūnas sako, kad kreipėsi į VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (toliau – ŠRATC), bet jam nebuvo tiksliai atsakyta, dėl ko susidarė nepriemoka. Jis teigia gavęs atsakymą, kad konteineris per metus buvo pakeltas 21 kartą, nors jis tuo konteineriu praktiškai nesinaudoja. Kaip jis sako, naudoja tik plastiko konteinerį. Garbaus amžiaus Radviliškio miesto gyventojas pripažino, kad prašoma sumokėti suma nedidelė, tačiau į redakciją kreipėsi, siekdamas tiesos, nes jam kilo įtarimas, jog „prirašomi” neatlikti darbai. 

Kaip galėtų pakomentuoti situaciją ir ar įmanoma, kad žmogui buvo nurodyta susimokėti už neatliktus darbus, paklausėme VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistės Sandros Bubienės.

ŠRATC: gyventojai turėtų patikrinti, ar tikrai už savo konteinerį moka

Atliekų tvarkymo centro viešųjų ryšių specialistė elektroniniu laišku informavo:

„Visi konteineriai, pagal atliekų vežėjo pateiktą informaciją, objektams yra priskiriami tik suidentifikuoti (sužymėti).

Mokėjimo pranešimuose gyventojai mato jų objektams priskirtą konteinerį, todėl pamatę, kad konteinerio identifikacinis numeris, esantis mokėjimo pranešime, neatitinka su jų naudojamo konteinerio identifikaciniu numeriu, nedelsdami turėtų kreiptis į mūsų įstaigą el. paštu info@sratc.lt arba tel. (8 41) 52 00 52.

Dėl šios konkrečios situacijos, norime informuoti, kad dėl ponui Alfonsui M. iškilusio klausimo dar šių metų birželio mėnesį buvo kreiptasi į vežėją su prašymu iš naujo suidentifikuoti gyventojui priklausantį atliekų konteinerį, kad gyventojui nebekiltų abejonių dėl konteinerio priskyrimo. Dėl ankstesnio konteinerio, kuris buvo priskirtas gyventojui, atliekų vežėjas informavo, kad konteineris buvo priskirtas teisingai.“

Taip pat priminė, kad atliekų deginimas pastato apšildymui prisideda prie aplinkos taršos ir yra pavojingas žmonių sveikatai. Tokie veiksmai yra vertinami kaip grubus aplinkosaugos pažeidimas, už kurį baudžiama įstatymų nustatyta tvarka.

Jeigu konteinerį išpils daugiau nei 12 kartų, sąskaita – kitais metais

Papildomai pasiteiravus, kodėl šiam gyventojui susidarė nepriemoka už šiukšlių išvežimą, ŠRATC viešųjų ryšių specialistė Sandra Bubienė informavo: „Jei mišrių komunalinių atliekų (toliau MKA) konteineris per metus aptarnaujamas daugiau nei 12 kartų, apmokėjimas už 13-tą ir kitus tų metų konteinerio aptarnavimus yra perkeliamas į  kitų metų apmokėjimą. Pavyzdžiui, jei 2021 m. MKA konteineris aptarnautas 15 kartų, tai 2022 m. mokėjimo pranešime bus nurodyta susimokėti ne tik už 12 nustatytų minimalių pakėlimų, bet ir už 3 papildomus pakėlimus, kurie buvo 2021 m.”

Gyventojus, kuriems kyla įtarimų, kad mokėjimų už šiukšles pranešimuose įrašyta tikrovės neatitinkanti informacija, raginame pranešti VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui nurodytu elektroniniu paštu info@sratc.lt arba telefonu (8 41) 52 00 52. Kadangi dėl vadinamų „prirašymų” gavome ne vieną nusiskundimą, nepavykus šių neaiškumų išspręsti su atliekų tvarkytojais, galite kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiąjį specialistą Vytautą Varanavičių telefonu 8 422 690 14 arba į administracijos direktorę. Kai nepavyksta su šiukšlių vežėjais bei tvarkytojais išsiaiškinti situacijos, galite kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją telefonu 8 606 826 02 arba elektroniniu paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Exit mobile version