Gyventojai apie galimą žalą gamtai praneša vis dažniau

„Praėjusią savaitę, balandžio 27–gegužės 3 d., Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius apie galimai gamtai daromą žalą gavo 621 pranešimą. Taigi dėmesys aplinkai tik auga – pavyzdžiui, pirmąją karantino savaitę, kovo 16–22 d., į mus kreiptasi 326 kartus“, – sako PPS vedėjas Gediminas Markauskas.

Jo nuomone, pranešimų daugėja, nes auga gyventojų sąmoningumas aplinkos apsaugos srityje: „Karantino metu žmonės dažniau išeina į gamtą ir pastebėję pažeidimus skambina AAD. Be to, kreiptis į aplinkosaugininkus paskatino ir paprasta pranešimų priėmimo tvarka.“

Kadangi šiuo laikotarpiu žmonės tvarkosi aplinką, padaugėjo pranešimų apie atliekų deginimą:  praėjusią savaitę dėl netinkamo atliekų deginimo kreiptasi 38 kartus.

„Daug informacijos gauname ir apie netinkamai tvarkomas atliekas (47 pranešimai), nuotekas ir galimą vandens taršą (47 ir 15 pranešimų), – priduria G. Markauskas. – Apie tai sužinojus, svarbu nustatyti kaltininką ir nutraukti galimą taršą. Jei nustatyti pažeidėją (tarkim, miške šiukšlėmis atsikračiusio žmogaus) nėra galimybių, atliekas ar aplinką sutvarkyti tenka teritorijos valdytojui (savivaldybei, miškininkams, saugomų teritorijų tarnyboms ir kt.).“

Pranešimų apie galimą brakonieriavimą PPS taip pat gauna daug: praėjusią savaitę dėl galimai neteisėtos žvejybos gauta 70 pranešimų, dėl medžioklės – 12.

„Gavę pranešimą, inspektoriai nedelsdami vyksta į pažeidimo vietą. Sulaikius brakonierius konfiskuojami draudžiami žvejybos ar medžioklės įrankiai. Beje, dažniausiai pranešimai apie brakonieriavimą, ypač žvejybos srityje, pasitvirtina“, – sako pareigūnas.

Labai gaila, bet vis daugėja pranešimų apie į autoįvykius patekusius gyvūnus: pirmąją karantino savaitę apie tai pranešta 87 kartus, o dabar – jau 210.

Balandžio 27–gegužės 3 d., tikrindami pranešimus ir vykdydami reidus, pareigūnai išžvalgė 116 teritorijų, į įvykio vietą ir darbo, ir ne darbo metu vyko per pusantro šimto karto, surengė 36 reidus.  Be minėtų pažeidimų, į PPS buvo kreiptasi ir dėl oro taršos (10), pakrantės apsaugos juostų pažeidimų (22), vandens transporto pažeidimų (3), neteisėtų kirtimų (17), kitų įvykių su laukiniai gyvūnais (72).

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 2732995.

AAD informacija

Exit mobile version