Žiniasklaidoje kasdien skelbiama apie naujas koronaviruso aukas, apie gresiančią ekonomikos krizę. Visuotinis karantinas labiausiai smogė verslui- užsidarė kavinės, barai, grožio salonai, atšaukti visi išankstiniai užsakymai, didžiulius nuostolius patiria viešbučių verslas.
Ar viešbučiai nebankrutuos?
Radviliškio naujausio viešbučio „Central Hotel Radviliškis“ direktorė Inga Jurkonytė buvo nusiteikusi pesimistiškai: „Šiuo metu viešbutis tuščias – žmonės bijo kur nors važiuoti, keliauti, laikosi saviizoliacijos, daugelis užsakymų atšaukta. Viešbučio restoranas uždarytas, visi švenčių bei pobūvių užsakymai yra atšaukti, maistą tiekiame tik viešbutyje apsistojantiems klientams. Be abejo, mes kasdien patiriame didelių nuostolių ir dar neaišku, kada galėsime dirbti visu pajėgumu. Kalbamės su darbuotojai, ką reikės daryti, jeigu karantinas užsitęs iki vasaros. Karantino metu gaminame maistą išsinešimui, tačiau pajamos iš šios veiklos nedidelės. Šiuo metu galvojame visus užsakymus stabdyti iki gegužės – birželio mėnesio, nes karantinas tikrai greitai nesibaigs“.
Radviliškyje esančio „Purienos“ viešbučio administratorė redakcijai sakė, kad viešbutis dirba ir karantino metu. „Pas mus dažniausiai gyvena tolimųjų reisų vairuotojai, tad dirbame įprastu ritmu, klientų turime“,- sakė moteris.
Kasdienės pajamos menkos
Daugelis Radviliškio rajono maitinimų įstaigų paskelbus karantiną pradėjo ruošti maistą išsinešimui, tačiau tai tik bandymas išgyventi. „Karantino metu verčiamės sunkiai, iš išsinešimui ruošiamo maisto dienos pajamos, geriausiu atveju, siekia iki 100 eurų. Ruošdami maistą išsinešimui bandome išlaikyti darbuotojus – nenorime prarasti virėjos“,- sakė Šeduvos kavinės „Smuklė“ atstovai.
Nuostolių kol kas neskaičiavo…
Radviliškyje, kaip ir visoje Lietuvoje, užsidarė kirpyklos bei grožio salonai. Grožio specialistai liko be darbo ir skaičiuoja būsimus nuostolius.
UAB „Gintarinis grožis“ vadovas sakė dar neskaičiavęs nuostolių, kurių, be abejo, atneš priverstinis salono uždarymas: „Dar neskaičiavome, kokių nuostolių patirsime dėl šio priverstinio užsidarymo. Šiuo metu ruošiamės vestuvėmis, be abejo, planuotos didesnės šventės jau nebus“.
Grožio salono „Fortina“ vadovė tai pat sakė dar neskaičiavusi nuostolių, kurių atneš karantinas: „Be abejo, nuostolių patiriame ir mes, ir darbuotojai, kurie negali dirbti. Skambina ir klientai, teiraujasi, ar dirbame. Mes sąžiningai laikomės karantino, to linkime ir savo klientams. Visas grožio procedūras atliekame namuose, kaip ir visos moterys šiuo metu – pačios lakuojamės nagus, dažomės plaukus. Tikėkimės, kad greitai karantinas baigsis ir gyvenimas grįš į įprastas vėžes“.
Paramos iš rajono savivaldybės kol kas nesulaukta
Tad pasauliui sustojus priverstiniam poilsiui, verslas patiria didelių nuostolių – grožio specialistai, dirbantys pagal verslo liudijimus, taip pat patalpas nuomojantys verslininkai. Visi redakcijos pakalbinti verslininkai skeptiškai vertina galimybę gauti kokią nors paramą iš rajono savivaldybės. „Niekas su mumis nesusisiekė, niekas neskambino, nesiteiravo, ar reikia kokios nors paramos. Internete skaitėme Vyriausybės informaciją apie galimybę gauti paramą, tačiau iš Radviliškio rajono savivaldybės dėl pagalbos – jokios informacijos“,- sakė viešojo maitinimo sektoriaus atstovas
„Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius jau kreipėsi raštu su pasiūlymais, kaip rajono savivaldybė galėtų padėti verslininkams. Kol kas atsakymų negauta. Verslininkams siūlome apsišarvuoti kantrybe, o apie savivaldybės priimtus sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.
„Radviliškio krašto“ informacija