Grinkiškio seniūnijoje primušė šešiolikmetį sūnų ir sulaukė bausmės

Grinkiškio seniūnijoje primušė šešiolikmetį sūnų ir sulaukė bausmės

Dažniausiai išgėrę vyrai muša žmonas ir sugyventines, tačiau pasitaiko ir smurto prieš vaikus ar tėvus. Radviliškio rajone, Grinkiškio seniūnijoje, Žydrūnas J. (pavardės nenurodome, kad nepakenktume nepilnamečio nukentėjusiojo interesams) liepos 30 d., apie 17.15 val. sumušė savo šešiolikmetį sūnų. Agresyviai nusiteikęs tėvas buvo neblaivus, jam nustatytas 1,91 promilės girtumas. Iškvietus policiją, ji įtariamąjį uždarė į areštinę.

Veiksmai kėlė susirūpinimą

Žydrūnas J. kaltintas, kad asmeninio konflikto metu savo nepilnametį sūnų pastūmė, po to, laikydamas už rankų riešų, koja jam spyrė į pilvą. To jam neužteko, todėl, laikydamas apglėbęs nukentėjusįjį aplink kaklą, jį spaudė. Buvo padarytas sužalojimas – dešiniojo peties ir pažasties poodinė kraujosruva. Apie padarytą nusikalstamą veiką policijai pranešė nukentėjusiojo nepilnamečio motina.

Priežastys neaiškios

Kodėl jis taip pasielgė, Žydrūnas J. negalėjo nurodyti ir dėl visko kaltino alkoholį. Jis sakė, kad, būdamas blaivus, taip nebūtų pasielgęs. Vyriškis savo kaltę pripažino ir aiškino, kad dėl savo veiksmų labai gailisi. Jis sutiko, kad byla būtų išnagrinėta supaprastinto proceso būdu – priimant teismo baudžiamąjį įsakymą. Priimtiniausia jam atrodė laisvės apribojimo bausmė.

Laisvės apribojimas privers laikytis įpareigojimų

Teismo baudžiamuoju įsakymu Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė Žydrūną J. pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir skyrė jam 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį arba dirbti, arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje bei uždrausti vartoti psichiką veikiančias medžiagas (įskaitant ir alkoholį).  Bausmė sumažinta trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu ir galutinė bausmė – 6 mėnesiai laisvės apribojimo su visais anksčiau išvadintais įpareigojimais.

Taip pat jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos sudalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Iki įsiteisėjimo gyvens atskirai

Iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo nuteistasis turės laikytis anksčiau paskirtos kardomosios priemonės – gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo.Kol kas šis sprendimas nėra įsiteisėjęs. 2022 m. rugsėjo 19 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu bei prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvus koliažas

Exit mobile version