Grinkiškio seniūnei G. Bložienei metamas gelbėjimosi ratas

Vos prieš porą savaičių rašėme apie Grinkiškio seniūnės G. Bložienės nuosavo buto šildymo piruetus. Kaip ir rajono skaitytojai, tikėjomės objektyvaus ir tikslaus tyrimo. Deja. Po Radviliškio saule niekas nesikeičia. Ir tikriausiai dar niekas nesikeis. Net iš 5 administracijos valdininkų sudaryta darbo grupė vyko į Grinkiškį pažiūrėti  … nupjautų vamzdžių.
Darbo grupė – tik iš lojaliųjų
Paviešinus informaciją apie tai, kad Grinkiškio seniūnė G. Bložienė, priklausanti konservatorių partijai, galėjo net 10 metų nemokėti už šildymą, savivaldybės administracija ėmėsi tyrimo. Administracijos direktorės pavaduotoja J. Venckutė sudarė darbo grupę. Į ją paskyrė V. Žviką, A. Abromavičių, N. Žilvytienę ir R. Špakauską. Darbo grupei vadovauti paskirtas G. Pilypas. Dabar jau miręs A. M. Brazauskas sakydavo, kad bet kokiai problemai numarinti užtenka įkurti darbo grupę, o ji jau prieis prie paprastos išvados: „Viskas teisėtai“ arba „vsio zakonno“, – kaip išsireikšdavo sėkmingiausias Lietuvos sovietinis nomenklatūrinis veikėjas. Tokia pati situacija nutiko ir čia. Paradoksas, bet nesugebėjimas tinkamai imituoti tyrimo, peržengė bet kokio padorumo ribas. Tai jau panašu į valdžioje esančiųjų šaipymąsi iš rajono bendruomenės ir saviškių dangstymą bet kokia kaina. Reziumė viena: kol rajoną valdo „kregždučių“, „raudonų rožių“  su  papildomu liberalizmo atspalviu koalicija, tol iš biudžeto tuks rajono „elitas“.
Negrabiai atliekamas tyrimas
Įsakymas dėl darbo grupės pasirašytas buvo birželio 7 dieną, ketvirtadienį. Išvadas reikėjo pateikti jau 11 dieną, pirmadienį. Manote, kad per dvi darbo dienas realiai galima atlikti objektyvų tyrimą? Bet tiek laiko užtenka, kad visa grupė nuvyktų į vietą. Nuvykus darbo metu, jiems „atsivertų“ privačios nuosavybės durys, kur komisijos nariai galėtų atlikti taip vadinamą fotofiksaciją. Nors prieš dvi savaites straipsnyje buvo akcentuojama, kad naikinami centrinio šildymo įrodymai, deja, darbo grupės „asai“ tuo, tikėtina, nenorėjo domėtis. Jiems būtiniausiai reikėjo užfiksuoti fotonuotraukomis, kad šildymo vamzdžiais šiluma į butą nebeteka. Ir staiga jiems viskas tampa aišku: niekas nesinaudojo mokyklos turtu ar gėriu asmeninei naudai gauti. Užteko vos dviejų dienų  surinkti pakankamai įrodymų, kad „saviškio“ niekas „prigauti“ nebegalės. Gerai, kad teismai tokiais tempais nedirba… Skirtingai nei pirmojo pokalbio metu, pati buto savininkė G. Bložienė taip nebeatviravo. Ji trumpai atrėžė, jog vamzdžiai nupjauti … seniai. Paprašyta sukonkretinti, tikslaus laiko nenurodė. Darbo grupė gavo pasiaiškinimą ir iš mokyklos vadovės, kuris, deja, žiniasklaidai nėra prieinamas.
Nepriklausomas tyrimas
Teko redakcijos kolektyvui šiek tiek pasiklausinėti vietoje, papildomai pasidomėti, kad paaiškėtų, jog darbo grupės priimtas sprendimas, neparemtas visapusišku tyrimu, yra skubotas ir visiškai neišsamus. Priešingai, nei teigia darbo grupė, jog nebuvo naudojamasi mokyklos katilinėje pagaminta šiluma, G. Bložienės 43 kv metrų 2 kambarių bute bent pastaruosius dvejus metus gyveno mokykloje dirbanti specialioji pedagogė Rasa Jarmolavičienė. Ir ne viena, o su savo dukra, kuri Grinkiškio gimnazijoje pabaigė ir ikimokyklinę grupę, o šiais metais – pirmąją klasę. Dar daugiau. Buto savininkei Grinkiškio seniūnei G. Bložienei būtinybė sudaryti vandens teikimo sutartį su tiekėju atsirado vos prieš … savaitę! Nors butas jai priklauso nuo 2007 metų kovo mėn. Be to, yra užfiksuoti pokalbių įrašai, kuriuose laikinai einanti Grinkiškio gimnazijos vadovės pareigas S. Šegždienė teigė, jog šilumą tiekiantys vamzdžiai bus nupjauti iš karto po šildymo sezono. Priminsime, jog S. Šegždienė paskirta laikinai vadovauti šiai įstaigai tik nuo 2017 m. rugsėjo mėn. Kita aplinkybė, į kurią penkių asmenų darbo grupei taip ir nepavyko atkreipti dėmesio – tai koridoriuje stovintis elektros skaitiklis. Antram butui priskirtas skaitiklis parodo nemažą sunaudotos energijos skaičių. Tai patvirtina faktą, jog bute tam tikru laikotarpiu buvo ir, remiantis kaimynų pasakojimais, yra gyvenama. Nors buto savininkė G. Bložienė ir mokyklos administracija neigia, bet mokyklos bendruomenės atstovai, panorėję išlikti anonimiškais, teigė, jog buvo siekiama parduoti butą mokyklai. Tik suma esą buvo gerokai užkelta bei viršijanti mokyklos galimybes.
Laužomi žmonių likimai

Vis tik šioje situacijoje labiausiai apgailėtina taip vadinamos nuomininkės padėtis. Ji ne savo noru buvo įtraukta į šį  „maskaradą“, kurio vienintelis tikslas – padėti konservatorei G. Bložienei išvengti atsakomybės. Šiuo metu Grinkiškio gimnazijos specialiosios pedagogės R. Jarmolavičienės dukra nebegali gyventi kartu, nes nežinia, kada į duris pasibels tikrintojai. Dar blogiau bus, kai atvyks žurnalistai su filmavimo kameromis ir užfiksuos priešingą situaciją nei darbo grupė su padarytomis fotofiksacijomis. Su pačia mokytoja taip ir nepasisekė susisiekti, kad pakomentuotų susidariusią nemalonią situaciją. Tačiau yra žinoma, kad ji aktyviai ieško kito gyvenamojo ploto, kadangi nebenori gyventi bute, kuriame žiemos sezonu nebus centralizuoto šildymo. Bet šių žmonių sudaužomi likimai rajono valdžios sąžinės nepasieks…

Marius Aleksiūnas

 

 

Exit mobile version