Grinkiškio gimnazijoje karaliavo pūstažandės oranžinės daržovės

Rašytojo Džanio Rodario įžymioje knygoje „Čipolino nuotykiai“ vienas iš veikėjų yra kūmas Moliūgas kuris daug dirbo, mažai valgė, taupė pinigus plytoms, iš kurių lipdė varganą namelį senatvei. Bet gal ne toks jau vargšas tas Moliūgas? Atsakymo į šį klausimą Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos bendruomenė ieškojo įgyvendindama Radviliškio rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Į sveikatos šalį“.

Todėl spalio mėnesį gimnazijoje organizuotas renginių ciklas „Moliūgų karalystė“. Į „Moliūgų karalystę“ mūsų gimnazijos mokiniai keliavo kartu su pačių išaugintais įvairių rūšių moliūgais bei įspūdingai dekoravę mokyklos ir net miestelio erdves. Mokiniai, paskatinti fizikos mokytojos Erikos Dzežulskienės, gamtos mokslų pamokose pristatė projektus apie moliūgus: skanias, žmogaus organizmui vertingas ir jų mėgstamas bei pačių auginamas daržoves, kurios rudenį karaliauja ne tik parduotuvių lentynose, bet ir jų virtuvėse. Šįkart gimnazistai ypatingai džiaugėsi savo gamintais konservuotais moliūgų produktais: cukatomis bei sultimis, kuriais vaišino ne tik vieni kitus, bet ir visą mokyklos bendruomenę. Mokiniai biologijos pamokose naudodami žaidimo, istorijos kūrimo, piešimo ir kitus ugdymo(si) metodus sukūrė Moliūginę instaliaciją. Mokytojai Aldona Maniokienė ir Mindaugas Keniausis fizinio ugdymo pamokose mokiniams organizavo netradicinių sportinių žaidimų fiestą, o per technologijų pamokas mokytojo Arūno Lauručio ugdytiniai leidosi į medinių moliūgų darbelių gaminimo procesą. Gimnazijos bendruomenei matematikos mokytojos Nijolės Grigorjevienės iniciatyva buvo organizuotas protų mūšis.

Įvairios veiklos renginių ciklo „Moliūgų karalystė“ metu, tai patyriminis mokinių ugdymas akcentuojant sveiko gyvenimo būdo privalumus bei pasirinkimo prasmę. Mokiniams pasidalinant įgyta patirtimi bei mokantis vieniems iš kitų ir turint sąlygas patiems ieškoti sau svarbių išvadų, susijusių su asmeniškai svarbiomis temomis, jų mokymasis tapo gilesnis bei prasmingesnis. Šiandien mūsų mokinius sutalpinti į tradicinio mokymo rėmus tampa vis sudėtingiau, todėl ir buvo pasirinktas žymiai efektyvesnis būdas juos ugdyti – patyriminis!

                                                                                                       Silva Morkūnienė,

                                                                   Grinkiškio gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts