Grinkiškiečiui, kirviu sužalojusiam sugėrovą, – laisvės apribojimas 

Grinkiškiečiui, kirviu sužalojusiam sugėrovą, – laisvės apribojimas 

Vasario 21 d., apie 20.00 valandą Radviliškio rajone, Grinkiškio miestelyje įvyko kruvinas konfliktas – neblaivus (girtumas įvykio vietoje nebuvo nustatytas) 38 metų vyras kirviu sužalojo gerokai vyresnį, 57-erių, sugėrovą. Nukentėjusysis taip pat buvo girtas. Jam buvo sužalota ranka – padaryta kirstinė žaizda, lūžo delnakaulis. Agresyviai besielgęs įtariamasis Tomas T. iš karto buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Nors nukentėjusiajam ir prireikė medikų pagalbos, tačiau ligoninės neprireikė.

Įstatymas numato net laisvės atėmimą iki trejų metų

Medicinos ekspertai nukentėjusiajam padarytus sužalojimus įvertino kaip nesunkų sveikatos sutrikdymą. Už tai Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalis numato laisvės apribojimo arba arešto, arba laisvės atėmimo iki trejų metų bausmes. Savo kaltę Grinkiškio gyventojas Tomas T. pripažino ir sakė, kad labai gailisi, kad šitaip pasielgė. Esą, būdamas blaivus, niekaip nebūtų to padaręs. Deja, tai tik atsakomybę sunkinanti aplinkybė.

Dėl ko kilo pyktis, kaltinamasis nebeprisiminė

Su nukentėjusiuoju Tomas T. yra draugai. Kai kilo konfliktas, vyrai girtavo trise. Dėl ko susipyko, Tomas T. sakė nebeprisimenantis. Matyt, vyras buvo labai supykęs, kad griebė virtuvėje prie krosnies buvusį kirvį, kurio ašmenimis net keletą kartų kirto sugėrovui į ranką. Nukentėjusiajam iš rankos ėmė bėgti kraujas. Šito Tomas T. labai išsigando ir numetė kirvį ant grindų. Kažkokį skudurą jis padavė nukentėjusiajam, kad užsivyniotų ranką, ir pats iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Netrukus „prisidirbęs“ nemalonumų vyras išėjo namo, bet ten išlikti be policininkų dėmesio nepavyko – vakare jie atvyko į namus ir mušeiką išvežė į areštinę.

Teismui atrodė, kad galima pataisyti, paskyrus švelnesnę bausmę

Kadangi Tomas T. policijai bei teismams dideliais nuopelnais nusikalstamų veikų daryme nebuvo įgrisęs – nors ir buvo anksčiau teistas, tačiau teistumas išnykęs, turintis keletą administracinių nuobaudų, nedirbantis, tačiau gyvenamosios vietos seniūnija kaltinamojo elgesiu nusiskundimų nėra gavusi, teismas nusprendė, kad šio žmogaus elgesį galima pataisyti, jam paskyrus švelnesnę bausmės rūšį – laisvės apribojimą.

Skirtas laisvės apribojimas ir įpareigojimas – negerti

Pripažinus kaltu dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, teismo baudžiamuoju įsakymu Tomui T. skirta 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant jį bausmės vykdymo laikotarpiu būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar sveikatos priežiūra, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, tame tarpe ir alkoholio. Teismo baudžiamasis įsakymas dar turi savo apskundimo terminą. Bylą 2022 m. gegužės 3 d. išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė. Nuteistasis turi 14 dienų terminą nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos paduoti teismui prašymą bylą nagrinėti iš naujo. Įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, jis nebegalės būti skundžiamas, o nuteistojo priežiūra užsiims Probacijos tarnyba.

Ar laikysis nuteistasis jam skirtų įpareigojimų, o svarbiausia – ar susilaikys nuo noro išgerti, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Exit mobile version