Greitosios darbuotojams priedai neišmokėti, poliklinikos – išmokėti, iš ligoninės – tyla

Greitosios darbuotojams priedai neišmokėti, poliklinikos – išmokėti, iš ligoninės – tyla

Tarybos narį Gediminą Lipnevičių pasiekė Radviliškio ligoninės darbuotojų skundai dėl neišmokėtų priedų. Jis nedelsiant kreipėsi į Radviliškio miesto gydymo įstaigų vadovus.

Priedai medikams – pagal ministro įsakymą

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos įsakymu iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo dalies 2 568 649 eurai buvo skirti  sveikatos priežiūros įstaigų išlaidoms darbuotojams, organizuojantiems ir teikiantiems asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams, sergantiems COVID-19 liga. Gydymo įstaigos Valstybinėms ligonių kasoms turėjo teikti paraiškas, kiek joms reikia lėšų. Tokias paraiškas pateikė ir  Radviliškio gydymo įstaigos: Radviliškio pirminis sveikatos priežiūros centras (poliklinika), Radviliškio ligoninė bei Greitosios medicinos pagalbos centras.

Du priedų išmokėjimo variantai

Pasak Šiaulių teritorinių ligonių kasų vadovės D. Miniauskienės, gydymo įstaigos šiuos priedus prie atlyginimų savo darbuotojams galėjo sumokėti pačios, iš turimų sąskaitose lėšų, o po to, gavusios pinigus iš Valstybinių ligonių kasų, atstatyti šį balansą. Tačiau yra ir kitas kelias – laukti, kol vėluojančios lėšos pasieks gydymo įstaigas ir tik tada sumokėti savo darbuotojams, kovojusiems su koronavirusu, priedus prie atlyginimų.

Kaip pasielgė Radviliškio gydymo įstaigų vadovai?

Priedai darbuotojams – lėšų mėtymas „į kairę ar dešinę“? Su  žmogaus sveikatai bei gyvybei pavojingu koronavirusu susidūrė Radviliškio rajono greitosios medicinos pagalbos centro darbuotojai: felčerės karantino metu vykdavo pas galimai ir virusu užsikrėtusius ligonius, vairuotojai taip pat rizikuodavo savo sveikata bei gyvybe juos veždami į gydymo įstaigas. Už tokį pavojingą darbą jiems priklausė papildomi priedai nuo 80 iki 100 procentų.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija papildomai pasiteiravo Greitosios medicinos pagalbos centro laikinosios direktorės Virginijos Jasiūnienės, ar darbuotojai jau gavo priedus prie atlyginimo.

Pasak direktorės, šios papildomos lėšos yra skiriamos iš PSDF rezervo, tad ir išmokamos vadovaujantis tvarkos aprašu – tai yra, kai pinigai pasieks įstaigą iš Valstybinių ligonių kasų (VLK). Tad vėluojantys priedai už kovo mėnesį medikus pasiekė tik birželio pradžioje, o priedų už balandžio mėnesį gali tekti ir palaukti.

Dar buvo pasiteirauta, ar  Greitosios medicinos pagalbos centras turi savo sąskaitoje lėšų, iš kurių galėtų darbuotojams išmokėti priedus, o sulaukus pinigų iš VLK atstatytų balansą sąskaitoje. Laikinosios direktorės V. Jasiūnienės  atsakymas tiesiog pribloškė, cituojame: „Įstaiga turi savo sąskaitoje lėšų. Turimos lėšos nemėtomos „į kairę ar dešinę“. Lėšos yra skirtos nenumatytiems atvejams (…)“.

Atrodytų, jog koronavirusas ir yra tas nenumatytas atvejis, tačiau  laikinoji Greitosios medicinos pagalbos centro direktorė taip nemano. Belieka užjausti Centro darbuotojus, kurių vadovei atrodo, jog iš turimų sąskaitoje lėšų  priedų prie atlyginimų išmokėjimas darbuotojams už jų pavojingą darbą –  lėšų mėtymas „į kairę ar dešinę“.

Priedai išmokėti iš turimų lėšų

Visai kitoks požiūris į darbuotojus  Radviliškio poliklinikoje. Pasak šios gydymo įstaigos vyr. finansininkės R. Jankūnienės, darbuotojams, ėmusiems mėginius, vežiojusiems pacientus į Karščiavimo kliniką, matavusiems pacientams temperatūrą bei  budėjusiems prie įstaigos durų, priedai buvo išmokėti iš įstaigos sąskaitoje turimų lėšų. „Mūsų darbuotojai kovo mėnesį su koronavirusu užsikrėtusiais ligoniais nedirbo, Karščiavimo klinika buvo atidaryta tik balandžio pradžioje, tad priedus darbuotojams mokame nuo balandžio mėnesio. Jau priedai už balandį sumokėti, taip pat kartu su algomis sumokėsime ir už gegužės mėnesį. Gavę lėšas iš VLK, sąskaitos balansą atstatysime. Tokį nutarimą priėmėme pasitarę su direktore, nenorėjome likti įsiskolinę darbuotojams“,- sakė R. Jankūnienė.

Patirties, kaip elgtis su savo darbuotojais, iš poliklinikos direktorės I. Janušonienės  galėtų pasisemti ir kolegė – Greitosios medicinos pagalbos centro laikinoji direktorė.

Medikų skundai iš dalies pasitvirtino

Medikų skundai dėl  neišmokėtų priedų iš dalies pasitvirtino – jau birželio mėnuo, o kai kurių įstaigų medicinos darbuotojai  laukia pinigų už balandžio mėnesį, nors šie papildomi priedai jau yra priskaičiuoti.

Medikų skundą gvildenusio Tarybos nario G. Lipnevičiaus komentaras

„Dėkoju Radviliškio poliklinikos direktorei  Irenai Janušonienei bei vyr. finansininkei Ritai Jankūnienei, kurios, nelaukdamos  pavedimo, įstaigos lėšomis sumokėjo darbuotojams jiems priklausančius priedus. Greitosios medicinos pagalbos centro laikinosios direktorės poelgis bei pozicija darbuotojų atžvilgiu mane tikrai nustebino. Nemokėti darbuotojams priedų, turint lėšų sąskaitoje, mažų mažiausiai – jų negerbimas. Gerai, kad daugelis apskrities įstaigų vadovų pasielgė priešingai, išmokėdami priedus savo lėšomis. Kaip mane informavo VLK vadovė Dalia Miniauskienė, lėšos kelių dienų bėgyje bus pervestos, o Greitosios darbuotojai, negavę priedų artimiausiu metu, prašau informuoti mane telefonu 8 657 99599“,- sakė  Tarybos narys

Tarybos narys G. Lipnevičius kreipėsi ir į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską su paklausimu, ar šios gydymo įstaigos darbuotojams buvo išmokėti priedai prie atlyginimų. Ligoninės direktorius „nėrė į krūmus“ ir pasirinko tylėjimo taktiką –  kol kas nieko neatsakė.

Redakcijos duomenimis, Radviliškio ligoninė teikė paraišką VLK dėl priedų darbuotojams, kontaktavusiems su pacientais, sergančiais koronavirusu, bet galimai  laukė, kol pinigus perves  Valstybinė ligonių kasos. Nors ligoninės vadovui neseniai buvo padidintas atlyginimas  20 procentų, bet V. Smalinskas darbuotojams priedų galėjo ir neišmokėti – ši gydymo įstaiga skęsta skolose.  (Bus daugiau)

Jonas Petrikas



Exit mobile version