Fontanas – miesto puošmena ar bakterijų bomba?


Šiais metais vasara atėjo staiga, tad ir karščiu ji alina ne vieno tautiečio organizmą. Plieskiant saulei nemažai vaikų ir suaugusiųjų dienų neįsivaizduoja be vandens pramogų.
Daugelis traukia prie upių, ežerų ar jūros, o tie, kurie neturi tokių galimybių, džiaugiasi netoli gyvenamosios vietos esančiais vandens tvenkiniais. Vaikai, vos pamatę vandenį, dažniausiai lekia į jį atsigaivinti ir žaisti. Ne išimtis ir miesto fontanas – jame vaikams dar smagiau: vanduo purškia iš visų pusių, čia dar ir šilta. Tad ir žaidimų mažieji fontane prisigalvoja  pačių įvairiausių.
Kokia tikroji fontanų paskirtis?
Fontanas – tai miesto puošmena, traukianti tiek vietinius gyventojus, tiek mieto svečius. Tekantis, į viršų kylantis ir besileidžiantis vanduo –  ramybės simbolis, kuriuo galima grožėtis, pajausti atgaivą, stebėti saulės ir vandens sukuriamas spalvas. Oras prie fontanų visada būna labai gaivus ir švarus.
Vaikų saugumas prie fontano – tėvų rūpestis
Prie fontano, esančio Radviliškio miesto centre, galima dažnai pamatyti belakstančius vaikus, kuriems karštą dieną fontano aikštelė virsta žaidimų vieta. Tėvai, atsivedę vaikus prie fontano, turbūt nepagalvoja,  kad jo vanduo gali būti užterštas įvairiomis bakterijomis.
Redakcijai pasidomėjus miestų fontanų vandens švarumu, paaiškėjo, kad pagal Lietuvos higienos normas oficialiose savivaldybių maudyklose ir paplūdimiuose  kas dvi savaites nuo pavasario iki rudens tikrinama vandens kokybė. Tam atliekami specialūs tyrimai. O visą vasarą miestuose čiurlenančių fontanų vandens kontrolei nėra įteisinta higienistų reikalavimų. Miesto fontanas skirtas grožėtis ir nepritaikytas maudynėms. Pasak savivaldybės specialistės V. Grinienės, vanduo miesto fontane nėra tikrinamas.
Prie miesto fontano papramogauti atsivedę vaikus tėvai privalėtų stebėti, kad  vaikai netyčia  neparagautų vandens, užkrėsto bakterijomis –  vaikų sveikata bei saugumu turėtų pasirūpinti patys tėvai. Beje, specialistai perspėja, kad prie fontanų lengva patirti ir traumų, pvz., paslydus ir nugriuvus.
Kaip sakoma, skęstančiųjų gelbėjimas – pačių skęstančiųjų reikalas.

„Radviliškio krašto“ informacija


Total
0
Dalinasi
Related Posts