FESTIVALIS „RESURREXIT“ SKELBIA DŽIAUGSMĄ

Įsibėgėjęs pavasaris į Lietuvą vilioja vis šiltesnius orus, o nuolatinis Šv. Velykų palydovas festivalis „Resurrexit“ žada atnešti galingą pliūpsnį geros muzikos ir džiaugsmo. Renginio gerbėjai tikrai ras iš ko rinktis. XXXVII festivalio „Resurrexit“ kūrybinė grupė šiemet kviečia apsilankyti devyniuose koncertuose, kurie vyks balandžio 22-28 dienomis Šiauliuose, Baisogaloje ir Plungėje.

Šiauliuose Kristaus prisikėlimo rytas kiekvienais metais būna ypatingas – tik mūsų miesto katedroje susirinkę tikintieji gali klausytis profesionalaus „Polifonijos“ choro atliekamų giesmių. Prisikėlimo Mišios skelbia apie antrą Velykų dieną prasidėsiantį profesionalaus meno festivalį „Resurrexit“, žinomą ne tik mūsų šalyje, bet ir visoje Europoje.

Balandžio 22-ąją, antrą Šv. Velykų dieną, šiauliečiai ir miesto svečiai bus kviečiami į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje įvyksiantį atidarymo koncertą, kuriame pasirodys Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ ir 2018 metais susibūręs profesionalių muzikantų ansamblis „AR’s Musica“. Atlikėjai įžiebs muzikinę festivalio „Resurrexit“ ugnį ir kvies švęsti Šv. Velykas, mėgaujantis baroko šedevrais. Koncerte „Baroko šviesoje“ susitiks klasikinis barokas ir šiuolaikinės jo interpretacijos.

Balandžio 23 dieną Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ svečiuosis kroatų atlikėjai – Zagrebo gitarų kvartetas. Koncerte „Bersiada: kompozitorius Bersa ir jo amžininkai“ skambės Lietuvoje mažai žinomo kroatų kompozitoriaus Blagoje Bersa ir jo garsiųjų amžininkų M. Ravel’io, C. Debussy, M. de Falla, kūrusių XIX a. – XX a. sandūroje, muzika.

Balandžio 24-ąją, trečią festivalio dieną, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje, vyks jaunųjų Lietuvos talentų – smuikininkės Linos Marijos Songailės ir vargonininko Vilimo Norkūno – koncertas „Skambantys šimtmečiai“, kurio metu skambės XVII a. – XVIII a. genijų J. S. Bach‘o, G. Muffat‘o ir T. A. Vitali kūriniai.

Balandžio 25 diena skirta atlikėjoms moterims. „Resurrexit“ gerbėjų laukia net du koncertai, įvyksiantys Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ ir Baisogalos dvaro rūmuose.

Šiaulių publiką džiugins programa „Elegantiška muzika“, atliekama išskirtinių viešnių iš Prancūzijos – styginių kvarteto „Akilone“ (Quatuor Akilone). Keturių jaunų, žavių moterų muzikavimas stebins menine branda, jėga ir nuostabia, instrumentais išgaunamų garsų, spalva.

Baisogalos ir viso Radviliškio rajono gyventojus į koncertą „Tres salvete – trys pasisveikinimai“ kvies kitas menininkių trio: dainininkė Diana Tiškovaitė, aktorė Nomeda Bėčiūtė ir kanklininkė Regina Marozienė. Savo nepakartojama akustika stebinančioje Baisogalos dvaro rūmų salėje skambės balso, žodžio ir instrumento improvizacijos – pamąstymai apie tai, kas mes, iš kur mes, kaip mes, kokie mes…

Balandžio 26 dieną sulauksime dviejų muzikos meistrų iš Lenkijos ir Latvijos pasirodymų.

Virtuoziškas, nepaprastai lakios bei turtingos muzikinės vaizduotės lenkų pianistas Wojciech‘as Waleczek‘as parengė programą „Europinis rečitalis“, skirtą didžiausios ES plėtros bangos 15 metų sukakčiai paminėti. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ jis atliks net 25 pjeses fortepijonui, kurių kiekviena reprezentuos skirtingas valstybes, prisijungusias prie Europos Sąjungos iki 2004-ųjų metų.

Gitaros muzikos gerbėjus į Plungės Oginskių dvaro rūmus kvies Latvijos muzikos kūrėjas ir atlikėjas Kaspars Zemītis. Puošnioje rūmų menėje gitaros garsai suskambės ypatingai. Subtilioje programoje „Audra tyloje“ savo vietą ras ir J. S. Bacho, ir garsiosios airių roko grupės „U2” muzika. Klausytojai taps ir premjeros liudininkais – čia pirmą kartą bus atliktos Lietuvoje dar neskambėjusios, paties K. Zemīčio sukurtos Mišios gitarai ir mišriam chorui. Ypatingas vaidmuo šiame išskirtiniame įvykyje patikėtas Šiaulių valstybiniam kameriniam chorui „Polifonija“. Premjerinį kūrinį diriguos Povilas Vanžodis.

Balandžio 27 dieną Velykų varpai skambės Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje. Prieš dvylika metų festivalyje „Resurrexit“ apsilankiusio estų ansamblio „Arsis“ pasirodymas sulaukė ypatingo klausytojų dėmesio. Šiemet kolektyvas ir vėl koncertuos Šiauliuose. Šis ansamblis turi unikalią rankinių varpų kolekciją. Didžiulis malonumas – ne tik klausytis išskirtinio  varpų skambesio, bet ir stebėti pačius atlikėjus.

Per Atvelykį, balandžio 28 d., įvyks „Resurrexit“ kulminacija – uždarymo koncertas Šiaulių katedroje. Festivalį vainikuos vienas garsiausių klasikinės muzikos kūrinių – L. van Beethoven‘o IX simfonija, dar vadinama „Džiaugsmo“ ar „Epine“. Joje panaudotas Friedrich‘o Schiller‘io poemos „Odė džiaugsmui“ tekstas, kurį ketvirtojoje simfonijos dalyje atlieka solistai ir choras. Garsioji „Džiaugsmo tema“ dabar yra Europos Tarybos, o nuo 1993 metų – Europos Sąjungos – himnas. Įstabią muziką publikai dovanos visas būrys ryškiausių Lietuvos atlikėjų. Tikra renginio puošmena – jauni, bet pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pelnę solistai: Viktorija Miškūnaitė, Jovita Vaškevičiūtė, Tomas Pavilionis ir Liudas Mikalauskas. Garsių muzikos kolektyvų – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, Kauno valstybinio choro, chorų „Vilnius“ ir „Polifonija“ – darnus muzikavimas nuspalvins Prisikėlimo šventę didingais ir pakylėtais tonais. Diriguos Tomas Ambrozaitis, festivalio „Resurrexit“ ir choro „Polifonija“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas.

Renginio organizatorius Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ kviečia apsilankyti koncertuose ir mėgautis džiaugsmu, kurį teikia festivalis „Resurrexit“.

Total
0
Dalinasi
Related Posts