Erkės slepiasi aukštoje žolėje

Erkės slepiasi aukštoje žolėje

Į „Radviliškio krašto“ redakciją dažnai kreipiasi įvairių seniūnijų gyventojai su skundais dėl nešienaujamos ar prastai šienaujamos žolės. Primename, kad aukštoje žolėje bei drėgnose vietose veisiasi žmogui ypač pavojingi parazitai – erkės.
Šiemet erkinis encefalitas šiemet pareikalavo pirmosios aukos – Šiaulių ligoninėje mirė 69 metų Radviliškio rajono gyventojas. Vyras penkias paras buvo gydytas Šiaulių respublikinėje ligoninėje, tačiau ligos jam įveikti nepavyko. Garbaus amžiaus vyras į Respublikinę Šiaulių ligoninę buvo atvežtas iš Radviliškio ligoninės. Jam diagnozuotas erkinis encefalitas buvo jau kaip reikiant įsisiautėjęs – liga buvo pažeidusi stuburo smegenis, vyras nebevaldė rankų. Gydymas nebepadėjo, paciento būklė vis sunkėjo, vyras paniro į komą ir Intensyviosios terapijos skyriuje  jo gyvybė užgeso.
Pasak mokslų daktarės, ULAC entomologės Mildos Žygutienės, efektyvi erkinio encefalito (EE) prevencinė priemonė – skiepai. Vakcinaciją nuo EE rekomenduojama pradėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo laikotarpis.

ULAC specialistai primena, kad jei įsisiurbė erkė, tai ją ištraukti galima paprasčiausiu pincetu. Prieš traukiant erkę riebalų ir kitų medžiagų naudoti nereikia, nes pašaliniai dirgikliai suaktyvina erkės mitybą. Erkę svarbu pincetu suimti kuo arčiau žmogaus kūno odos ir nesukiojant staigiu judesiu traukti į viršų, įkandimo vietą dezinfekuoti. Įkandimo vietą ir savo savijautą rekomenduojama stebėti mėnesį – per šį laiką pasireiškia erkių platinamų ligų simptomai.
Norime paprašyti privačių teritorijų savininkų bei seniūnų elgtis atsakingai – dažniau šienauti jums priklausomas teritorijas, kad apsaugotumėte savo seniūnijų gyventojus ar darbuotojus nuo klastingos ir nepagydomos ligos – erkinio encefalito.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version