Elektros ir dujų įvedimas: ką reikia žinoti naujiems vartotojams

Elektros ir dujų įvedimas: ką reikia žinoti naujiems vartotojams

Išaugus nekilnojamojo turto rinkos aktyvumui, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau kaip 7,5 tūkst. gyventojų prašymų jų statomą būstą prijungti prie elektros bei dujų tinklų. Ši procedūra vidutiniškai užtrunka 40 kalendorinių dienų prisijungiant prie elektros ir 70 kalendorinių dienų prisijungiant prie dujų skirstomųjų tinklų. Apie ką turėtų pagalvoti gyventojai, kad jų naujo būsto prijungimas prie tinklo įvyktų kuo sklandžiau?

Dažnai galvojama, kad šiais klausimais reikia susisiekti su savo elektros ar gamtinių dujų tiekėju, tačiau norint į savo būstą įsivesti elektrą ar dujas reikėtų kreiptis į skirstymo operatorių – ESO.Bendrovė užtikrina nenutrūkstamą energijos tiekimą gyventojams, skirsto elektrą ir gamtines dujas bei prižiūri skirstomuosius tinklus, rūpinasi naujų klientų prijungimu.

Ką daryti norint įsivesti elektros energiją?

Stengiamės, kad nauji elektros energijos klientai galėtų kuo greičiau ir paprasčiau pradėti naudotis elektra, todėl dedame visas pastangas, kad prijungimas būtų paprastas ir aiškus. Norint įsivesti elektros energiją ar padidint elektros įvado galią kviečiame prisijungti prie ESO savitarnos adresu eso.lt/savitarna ir greitai bei patogiai pateikti paraišką.

Norint įrengti skirstomąjį elektros tinklą iki sklypo ribos, pasirašius elektros prijungimo sutartį, darbus atlieka ESO. Įsirengti elektros tinklą iki namo elektros paskirstymo dėžutės – darbus atlieka ESO arba pasirinkta įmonė. Norint įrengti namo vidinę elektros instaliaciją reikia kreiptis į pasirinktą įmonę, nes bendrovės prižiūrimi elektros tinklai yra iki apskaitos įrenginių. Už jų prasideda klientui priklausantis elektros tinklas, kurio priežiūra rūpinasi patys namo savininkai.

Visus elektros instaliacijos darbus turi atlikti tik specializuotos įmonės arba profesionalai, turintys leidimą šiems darbams ir gerai išmanantys elektrosaugos reikalavimus. Svarbu ne tik saugiai atlikti darbus, bet ir užtikrinti, kad įrengtas tinklas būtų saugus ir ateityje.

Ką daryti norint įsivesti gamtines dujas?

Gamtinės dujos – dažnai pasirenkamas šildymo ir energijos šaltinis dėl patogumo naudotis, ekonomiškumo bei nesudėtingo įvedimo. Užsisakius gamtines dujas, nutiesime dujotiekį iki reikiamo sklypo ribos ir sumontuosime apskaitos spintą. Norint įsivesti dujas kviečiame prisijungti prie ESO savitarnos adresu eso.lt/savitarna ir greitai bei patogiai pateikti paraišką.

Norint įsirengti skirstomąjį dujotiekį iki sklypo ribos – pasirašius dujų prijungimo sutartį darbus atlieka ESO. Norint įsirengti požeminį dujotiekį iki namo – darbus atlieka ESO arba pasirinkta įmonė. Įsirengiant pastato dujotiekį iki dujinio prietaiso reikia kreiptis į ESO arba pasirinktą įmonę. Norint sumontuoti dūmtraukį arba dujinį prietaisą, kaip viryklę ar katilą, reikia kreiptis į pasirinktą įmonę. Vėlgi, bendrovė rūpinasi dujos tinklo iki apskaitos įrenginių. Už jų prasideda klientui priklausantis tinklas, kurio priežiūra rūpinasi patys gyventojai.

Kiek užtrunka įvedimo paslauga?

Įvedimo paslauga vidutiniškai užtrunka 40 kalendorinių dienų prisijungiant prie elektros ir vidutiniškai 70 kalendorinių dienų prisijungiant prie dujų skirstomųjų tinklų. Tačiau, šios paslaugos, priklausomai nuo numatomų atlikti darbų apimties gali trukti nuo 15 iki 120 darbo dienų. Šis laikas įtakojamas priklausomai nuo to, ar reikia ruošti projektą ir derinti su kitų žemės sklypų savininkais, atlikti elektros ar dujų skirstomųjų tinklų išplėtimą bei daugelio kitų aplinkybių, kurios pareikalauja papildomo laiko paslaugos suteikimui. Tuo metu, kai nereikia atlikti papildomų derinimų ir nereikia atlikti tinklų išplėtimo – įvedimas užtrunka gerokai trumpiau.

Exit mobile version