Džiugi naujiena – Basanavičiaus, Daujočių ir Daukanto gatvių gyventojai turės vandenį

Džiugi  naujiena – Basanavičiaus, Daujočių ir Daukanto gatvių gyventojai turės vandenį

Sausio 28 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi UAB „Radviliškio vanduo“ atstovai: direktorius Egidijus Barčkus ir vyr. inžinierius Mindaugas Gapšys. Svečiai bendruomenės nariams pristatė baigiamus bei pradedamus projektus, na, o popietės dalyviai jiems turėjo nemažai klausimų.
Atlikti ir būsimi darbai
UAB „Radviliškio vanduo“ atliktus darbus pristatė M.Gapšys. „Reikšmingas atliktas darbas – Arimaičių gyvenvietėje įrengti nuotekų valymo įrengimai, įvestos nuotekos, vandentiekis. Radviliškyje Pašvaistės, Lukšio, Varpo gatvėse nutiestas paviršinio vandens surinkimo tinklas, taip pat vandentiekis, nuotekos. Radvilų g. prie 11 namo kaupėsi vanduo, buvo  atlikta tinklų rekonstrukcija, taip pat prie projekto buvo prijungtas Maironio g. 11 namas.
Beinoravoje įrengti vandens nugeležinimo įrenginiai, jie dar bus įrengti Arimaičių ir Kaulinių gyvenvietėse, Jonaitiškiuose, Miežaičiuose, Daugėlaičiuose.
Grinkiškyje vykdomas projektas – tiesiami nuotekų valymo  bei vandens nugeležinimo tinklai – iš viso per 20 kilometrų. Taip pat per 3 tūkst. socialinio būsto gyventojų suteikta galimybė į vidų prisijungti  nuotekų bei vandens tinklus.
Trakų bei Valančiaus gatvių gyventojų kiemai skendo dėl paviršinio vandens, šiuo metu yra gautas finansavimas trasos, einančios pagal geležinkelio sankasą, rekonstrukcijai.
Taip pat numatyti atvirų nuotekų griovių valymo darbai Basanavičiaus gatvėje, o gavus Europos sąjungos finansavimą, numatyta tiesti vandens ir nuotekų tinklus Basanavičiaus gatvėje.
Baisogaloje ir Šeduvoje ruošiamasi statyti vandens nugeležinimo įrenginius, Grinkiškyje reikia užbaigti nugeležinimo įrenginių įrengimą, taip pat Šeduvoje Sodų ir Laukų gatvėse ruošiamasi pakloti. nuotekų bei vandentiekio tinklus“,- užbaigtus ir būsimus darbus vardijo svečias.
Pasak bendrovės direktoriaus E.Barčkaus, 2019 m. visiems numatytiems projektams reikės 150 tūkst. eurų, 2018 m. buvo išleista 300 tūkst. eurų.

Bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius pasiteiravo svečių, kad vandentiekiu bei nuotekų tinklais galės džiaugtis Basanavičiaus ir greta esančių gatvių gyventojai. „Jeigu viskas eisis sklandžiai, šis projektas prasidėtų 2019 m. ir būtų baigtas po 1,5 metų, bus prijungti 67 abonementai. Prie šio projekto taip pat norima prijungti tankiai apgyvendintas Daujočių ir Daukanto gatves“,- sakė M.Gapšys.
Sodininkų skundai
Susitikime dalyvavęs „Bitutės“ sodų pirmininkas V. Kačinskas išsakė priekaištų vandentiekininkams: „Sodininkai daug kartų kreipėsi į UAB „Radviliškio vanduo“ su prašymu į „Bitutės“ ir „Vyturėlio“ sodus įvesti vandenį bei nuotekas – šiuo metu soduose nuolat gyvena nemažai žmonių – šiuo metu yra 85 nuolatinai apgyvendinti būstai ir 300 sklypų.  2013 m. buvo parengtas komercinis planas, išleisti dideli pinigai, tačiau nei vandens nei nuotekų neturime“.
Pasak E.Gapšio, pirmenybė nuotekų ir vandentiekio tinklų tiesimui teikiama ten, kur tankesnis apgyvendinimas, daugiau gyventojų. „Vietinių lėšų mes milijoniniams projektams įgyvendinti neturime. Jeigu savivaldybė prisidėtų ir atsirastų galimybė nuvesti nuotekas į sodų bendrijas, tikrai tą padarytume, mums kuo daugiau abonementų – tuo geriau“,- sakė M. Gapšys. Pasak M.Gapšio, finansavimas vandens bei nuotekų tinklų įrengimui skiriamas ten, kur tankus apgyvendinimas,pavyzdžiui, Basanavičiaus, Daukanto, Daujočių gatvėse.
„Jeigu nėra galimybės įvesti nuotekas, sodininkai norėtų turėti nors vandentiekį. Sodininkai naudotų vandenį daržų laistymui, tiesa, yra   soduose kūdros, tačiau jos ne visiems patogioje vietoje. Prie vandentiekio prisijungtų 67 „Bitutės“ sodų abonementai“,- sakė „Bitutės“ sodų pirmininkas.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius pasiūlė apsvarstyti  sodininkams mintį, gal verta daugiau prisidėti prie vandens ir nuotekų įvedimo, nes tada parduodant sodo namą ar sklypą, jo kaina būtų ženkliai didesnė. Pasak „Radviliškio vanduo“ vadovų, būtų svarstomas kiekvienas pasiūlymas.
Kodėl arbatinukuose daug nuosėdų?
Bendruomenės narė R. Radavičienė teiravosi, kodėl nuo rugsėjo mėnesio arbatinuke nuo virinamo vandens lieka daug nuosėdų. Pasak vandentiekininkų, jie nieko nedarė ir vandens kokybė nepablogėjo.
Vandens kokybė yra tikrinama kas ketvirtį, imant mėginius skirtingose miesto vietose, vandens skaitikliai tikrinami kas 5 metus.
Problema bus išspręsta
Bendruomenės narys A.Vitartas taip pat iškėlė problemą, atsiradusią Stiklo gatvėje. „Stiklo gatvėje anksčiau buvo potvyniai, dabar įrengtos paviršinio vandens nuotekos, problemos nebeliko. Prieš 2 metus išasfaltavus įvažiavimus, buvo padaryti nuolydžiai į įlajas, kur suteka vanduo. Tačiau tos vandens sutekėjimo vietos dažnai užsikemša žemėmis, ar nebūtų galima padaryti grotelių, sulaikančių žemes bei šiukšles?“
Vandentiekininkai sakė pirmą kartą girdintys apie šią problemą, tačiau groteles pažadėjo įrengti.
Savarankiškas nuotekų ir vandens įsivedimas
Susitikimo dalyviai domėjosi, ar gali patys gyventojai savarankiškai įsivesti nuotekas ir vandentiekį. Pasak svečių, tokiu atveju vandentiekininkai kaip galėdami padeda gyventojams, kad  įsivedimas mažiau   kainuotų, kad būtų kuo mažiau nepatogumų.
E.Barčkus: „Jeigu kaimynas vagia vandenį, mokate jūs“
Bendruomenės nariai taip pat domėjosi, kiek radviliškiečiai skolingi vandens tiekėjams ir kaip su skolininkais kovojama. „Šiuo metu gyventojai UAB „Radviliškio vanduo“ skolingi 100 tūkst. eurų. Skolininkams išsiunčiame pranešimus, kad per 15 dienų susimokėtų skolą, nes išjungsime vandenį. Aišku, yra ir beviltiškų skolininkų, kai skolą tenka nurašyti. Tai dažniausiai padeda ir skola sumokama arba sudaromas mokėjimo grafikas. Vanduo ir nuotekos daugiabučių namų gyventojams pabrango 2 centais, nes ten patiriamos didesnės netektys – atsiranda skirtumas tarp įvadinio skaitiklių rodmenų ir gyventojų suvartoto vandens deklaravimo. Du kartus per metus inspektoriai patikrina vandens skaitiklius   gyventojų butuose ir kartais randami dideli neatitikimai tarp deklaruoto ir realaus suvartoto vandens kiekio“,- sakė E.Barčkus. Vandentiekininkai pažymėjo, kad jeigu kuris daugiabučio namo gyventojas vagia vandenį, moka visi namo gyventojai.
„Radviliškio krašto bendruomenės’ nariai plojimais padėkojo svečiams už suteiktą naudingą informaciją, jiems buvo padovanota savaitraščio „Radviliškio kraštas“ prenumerata.
„Kavos popietes“ organizuoja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: V.Aleknienė, R.Radavičienė, S.Skorkaitė, A.Litinskas.
Sausio 28 d. prie „Kavos popietės“ organizavimo prisidėjo T. Kojelienė, O. Kazlovskaja, G. Chodasovskaja.

„Radviliškio krašto“ informacija


Exit mobile version