Dviratininkai aplankė rajono kultūrinio paveldo objektus

Dviratininkai aplankė rajono kultūrinio paveldo objektus

Liepos 6 -7 d. Radviliškyje vyko jau septintus metus organizuojamas dviračių žygis. Šiais metais jis buvo  skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100- mečiui ir Europos kultūros paveldo metams paminėti, žygio tema – „Radviliškio rajono istorinės atminties keliu“.

Dviračių žygio organizatoriai – Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldo ir turizmo skyrius bei Radviliškio miesto kultūros centras.
Šiais metais dviračių žygyje pasiryžo dalyvauti 42 dalyviai ne tik iš Radviliškio rajono, bet ir iš  Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Elektrėnų. Žygio dalyvių amžius taip pat buvo labai įvairus – jauniausiai dalyvei 11 metų, o vyriausiam dalyviui – 76 metai.
Dviratininkų į žygį išlydėti atvyko ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G.Lipnevičius. „Džiaugiuosi tokia gražia iniciatyva – kultūrinio paveldo objekto lankymu bei bendruomeniškumo puoselėjimu. Manau, visi turime žinoti savo rajono istoriją, aplankyti  savo rajono žymias vietas“,- sakė G.Lipnevičius.
Per dvi  žygio dienas dviratininkai įveikė 130 kilometrų. Pasak žygio organizatoriaus, Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjo V. Simelio, pagrindinis tikslas buvo  aplankyti įvairius Radviliškio rajono paveldo objektus. Buvo aplankyti objektai, skirti Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui, esantys Kaulinių ir Aukštelkų kaimuose; koplytėlės Aukštelkų, Liaudiškių kaimuose; Polekėlės koplyčia – mauzoliejus, Šiaulėnų krašto muziejus, Šiaulėnų, Diktariškio dvarai; Minaičių bunkeris ir daugelis kitų kultūros paveldo objektų.
Liepos 6 d. 21 val. dviračio žygio dalyviai kartu su gausius būriu susirinkusiųjų  prie Šiaulės apžvalgos bokšto giedojo „Tautišką giesmę“.
Žygio dalyviai taip pat pabendravo su įvairiomis bendruomenėmis, paskanavo Polekėlės kaimo bendruomenės virtos košės. Visi žygio dalyviai į namus grįžo laimingai, praturtėję žiniomis apie Radviliškio krašto kultūrinio paveldo objektus, pasakojančius šio krašto istoriją.

„Radviliškio krašto“ informacija

Exit mobile version