Dujų balionai bus keičiami į alternatyvų energijos šaltinį

Radviliškio rajone dar yra nemažai daugiabučių namų, kuriuose maisto gamybai naudojami suskystintos naftos dujų balionai. Be abejo, šie balionai yra labai pavojingi – neseniai dėl dujų nuotėkio nugriaudėjo sprogimas individualiame name Radviliškyje, nusinešęs žmogaus gyvybę. Na, o jeigu sprogimas nugriaudėtų daugiabučiame name, pasekmės būtų kur kas skaudesnės.

Tad Aplinkos ministerija skyrė lėšų, kurių dėka bus atsikratyta dujų balionais dviejų bei trijų aukštų daugiabučiuose namuose.

„Radviliškyje Dariaus ir Girėno gatvėje, Naujojoje gatvėje, Linkaičiuose bei Šeduvoje yra daugiabučių namų, kuriuose maisto ruošimui dar vis naudojami dujų balionai. Iš viso Radviliškio rajone yra 44 tokie namai, iš jų dujų balionų keitimui į alternatyvų elektros energijos šaltinį pritarė  35 namai, nepritarė 9 namai. Tikimės, jog ilgainiui ir šių namų gyventojai pritars – paprasčiausiai šiuo metu buvo mažas gyventojų aktyvumas“,- sakė UAB „Mano būstas Radviliškis“ direktorė Roma Janušonienė.

Iš  pritarusių 35 namų APVAI paraiškos pateiktos iš 30 namų, dar iš 5 namų nepateikta, nes keičiamų balionų kiekis nesiekia 70 proc.,  kaip numatyta balionų keitimo programos.

Iš 30 pateiktų paraiškų šiuo metu finansavimas skirtas 11 namų, kitos paraiškos dar yra  vertinamos.

Per visas 30 paraiškų numatoma pakeisti apie 474 dujų balionus į alternatyvų energijos šaltinį.

Gyventojams – triguba nauda

Pasak R. Janušonienės, keičiant dujų balionus į alternatyvų energijos šaltinį, gyventojams bus kompensuojama 600 eurų ir nusimato triguba nauda: bus rekonstruota  viso  namo elektros  instaliacija, sutvarkytas elektos įvadas iki pat viryklės, taip pat gyventojai gaus kompensaciją įsigyjant elektrinę viryklę.

„Labai džiaugiamės, kad dujų balionų keitimo į alternatyvų energijos šaltinį, tai yra elektrą, atliksiantys rangovai sutvarkys visą dokumentaciją, padarys projektus. Reikia pasakyti, jog projektai yra labai nepigūs – kainuoja nuo 500 iki 1500 eurų. Gyventojams prie šios rekonstrukcijos nereikės prisidėti, arba, jeigu reikės, tai labai maža suma. Už valstybės skirtas lėšas gyventojai galės įsigyti ir daugiau elektros galios – gal žmogus norės turėti ir dvi elektrines virykles, juk gyvenimas nestovi vietoje, jis keičiasi. Beje, vykdant šią elektros rekonstrukciją, gyventojai galės susitvarkyti ir apšvietimą“,- sakė R. Janušonienė.

Pasak direktorės, džiugu, kad šioje programoje dalyvauja ir netrukus turės tvarkingą elektros instaliaciją bei dujų balionų atsikratys namai, esantys Baisogaloje, Šeduvoje bei Linkaičiuose, kur gyventojų finansinės galimybės ribotos ir patys jie, vargu,  ar būtų sukaupę lėšų šiai rekonstrukcijai. 

Gyventojai turėtų suskubti

Kai tik bus paviešinta, jog gautas finansavimas, o gyventojai pranešimus asmeniškai  gaus laiškais bei SMS žinutėmis, o taip pat informacija bus pakabinta laiptinėse, tik tada jie galės įsigyti elektrines virykles, kurių kainos dalis vėliau bus kompensuojama. Beje, gavę pranešimą, gyventojai turėtų suskubti – pradėjus masiškai pirkti elektrines virykles jų rinkoje gali paprasčiausiai nebelikti.

„Šiuo metu bendruomenės labai suaktyvintos, gali atsitikti taip, kad liepos mėnesį rinkoje pritruks elektrinių viryklių, tad gyventojams siūlome paskubėti jas įsigyti. Tiesa, gali atsitikti ir taip, jog Aplinkos ministerijai gali pritrūkti lėšų šiam projektui, tad jis bus pratęstas. Na, manome, jog kitas etapas bus individualūs namai, kuriems taip pat bus siūloma atsikratyti pavojingų dujų balionų“,-sakė R. Janušonienė.

Pasak direktorės, keičiant dujų balionus į alternatyvų energijos šaltinį ir „Mano būstas Radviliškis“ laukia nemenkas iššūkis – yra namų, kuriuose gyventojai nori turėti ir dujines, ir elektrines virykles, tad teks pasukti galvas, kaip viename name suderinti šiuos du energijos šaltinius.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts