Šeduvis Jonas Žiogevičius primušė sugyventinę praeitų metų lapkričio 3 d. anksti ryte. Įskaudinta moteris iškvietė policiją. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pora susitaikė ir baudžiamoji byla buvo nutraukta. Deja, minėtas šešiasdešimtmetis neišpildė vienos sąlygos – nusikalto, nepraėjus vieneriems metams po susitaikymo. Šių metų gegužės 25 d. jis ir vėl prikūlė gyvenimo draugę. Prieš teismą teko atsakyti už abi nusikalstamas veikas. Baudžiamoji byla išnagrinėta Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.
Griebė už plaukų, spardė ant laiptų
Ikiteisminio tyrimo metu J. Žiogevičius savo kaltę pripažino visiškai. Jis nurodė, kad paskutinis konfliktas su nukentėjusiąja, kaip ir per ankstesnius, kilo per išgertuves. Sugyventiniai alkoholį namuose skanavo dviese. Besivaišinant, jiedu susipyko. Kaip sakė kaltinamasis, sugyventinės pyktis kilo dėl svetimų moterų. Esą moteris ėmė ant jo puldinėti, artėjo link jo, o išgėręs vyriškis instinktyviai griebė R. P. už plaukų ir už kaklo, pastūmė nuo savęs. Nuo pastūmimo moteris pargriuvo ant laiptų. Tada J. Žiogevičius jai du kartus spyrė į nugarą. Atvykus policijai, nustatyta, kad abu konflikto dalyviai buvo neblaivūs: kaltinamasis į alkotesterį įpūtė 2,00 prom., o nukentėjusioji – 2,06 prom. Nukentėjusiajai R. P. buvo padaryti odos įdrėskimai kakle, poodinės kraujosruvos ant juosmens bei kairiojo dilbio.
Išvarė…
Dėl atvejo, kai sugyventiniai nusprendė susitaikyti, byloje užfiksuoti kaltinamojo ir nukentėjusiosios parodymai, pagal kuriuos žinoma, kad praeitų metų lapkričio 3 d. naktį R. P. buvo sumušta sandėliuke. J. Žiogevičius sugyventinei du kartus sudavė rankinuku per veidą. Padaryta žaizda dešiniame antakyje. Prieš smurto protrūkį abu sugyventiniai vaišinosi svaigiaisiais gėrimais.
Konflikto priežasties abu įvykių dalyviai policijai negalėjo nurodyti, sakė: „Dėl smulkmenų“. J. Žiogevičius pasakojo, kad liepė moteriškei iš jo namų išeiti. Ji tą ir padariusi. R. P. išėjus, kaltinamasis esą ėjo pažiūrėti, kur link ji patraukė. Pamatęs praviras sandėliuko duris, nusprendė žvilgtelėti ten. Ir lauke, ir sandėliuke buvo tamsu. Pasišviesdamas mobilaus telefono žibintuvėliu, J. Žiogevičius pamatė, kad sugyventinė guli ant sandėliuke sumestų rūbų krūvos. Pasak kaltinamojo, jis savo moteriškei liepęs eiti namo ir, kad paliepimas būtų aiškesnis, ten pat rastu rankinuku sudavė gulinčiajai per veidą. Rankinė nebuvusi lengva, kažkas joje buvo įdėta, todėl smūgiai sužalojo R. P. veidą. Pamatęs žaizdą nukentėjusiosios antakyje, J. Žiogevičius parėjo namo. Gyvenimo draugė grįžo iš paskos. Netrukus atvyko policijos pareigūnai. Po šio įvykio šeduvis savo draugės atsiprašė, jie pasirašė susitaikymo protokolą. Ir tada konflikto dalyviai buvo neblaivūs: vyriškiui nustatytas 2,27 prom. girtumas, o nukentėjusiajai – 2,05 prom.
50 parų areštas atidėtas
Teismas tenkino prokuroro prašymą ir priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, nes tam buvo visos reikalingos sąlygos – bylos aplinkybės buvo aiškios, kaltinamasis buvo kaltinamas nesunkių nusikaltimų padarymu, savo kaltę pripažino visiškai. J. Žiogevičius sutiko su prokuroro siūloma bausmės rūšimi bei jos dydžiu. Jo galėjimąsi ir kaltės prisipažinimą teismas pripažino atsakomybę lengvinančia aplinkybe, o tai, kad smurtavo, būdamas neblaivus – jo atsakomybę sunkinančia aplinkybe. Jonas Žiogevičius anksčiau teistas nebuvo, nebaustas jis ir administracine tvarka. Dėl fizinio skausmo sugyventinei sukėlimo praeitų metų lapkričio 3-ąją teismas šeduviui skyrė 30 parų arešto bausmę, o dėl nežymaus kūno sužalojimo gegužės mėnesį šiemet – 60 parų areštą. Šios bausmės subendrintos ir sumažintos trečdaliu, todėl galutinė Jonui Žiogevičiui skirta bausmė – 50 parų areštas. Į kalėjimą atlikti bausmės kol kas jam vykti nereikės – šios bausmės vykdymas atidėtas 6 mėnesių laikotarpiui, skiriant intensyvią priežiūrą – bausmės atidėjimo laikotarpiu nuteistojo buvimo vieta bus stebima elektronine apykoje. Jis savo nurodytoje gyvenamojoje vietoje privalės būti nuo 22.00 val. iki 6.00 val., taip pat yra įpareigotas per 9 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.
Kol neįsiteisėjo, nesiartins
Jeigu nuteistasis persigalvotų ir nesutiktų su jam pakirta bausme, jis turi teisę per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo įteikimo pateikti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme. Jam per nustatytą laikotarpį to nepadarius, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir tampa neskundžiamas. Teismo sprendimo įsiteisėjimo J. Žiogevičius laukti turi, vykdydamas skirtą kardomąją priemonę – įpareigojimą gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios.
Rita Grigalienė
asociatyvus nuotraukų koliažas