Didžiausia metinė UNESCO konferencija, skirta medijų ir informacinio raštingumo savaitei

Didžiausia metinė UNESCO konferencija, skirta medijų ir informacinio raštingumo savaitei


Spalio mėnesio 24 – 25 dienomis  Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, pirmą kartą Baltijos ir Šiaurės šalyse, įvyko didžiausia UNESCO konferencija – svarbiausias Pasaulinės medijų bei informacinio raštingumo savaitės renginys.

Konferenciją kartu su UNESCO organizavo Vytauto Didžiojo ir Latvijos universitetai, prisidedant Nacionalinėms UNESCO komisijoms Lietuvoje ir Latvijoje. Abi aukštosios mokyklos priklauso UNESCO Medijų ir informacinio raštingumo bei tarpkultūrinio dialogo (MILID) universitetų tinklui.  Svarbiausiame pasaulio medijų savaitės renginyje dalyvauti buvo kviečiami visi, norintys atsakingai vartoti medijas – nuo jaunimo, mokytojų, startuolių, žaidimų kūrėjų iki žurnalistų ir viešosios politikos formuotojų. Šių metų renginio tema – „Medijų ir informacijos srityje raštingi miestai: balsai, galios ir pokyčių kūrėjai“. Konferencijos diskusijose ir pranešimuose buvo aptariamas medijų, informacinio raštingumo ugdymas Baltijos šalyse, informacinių poreikių kaita miestuose, privatumas ir patyčios internete, skaitmeninių aplinkų įtaka dezinformacijos amžiuje, medijų vaidmuo siekiant lyčių lygybės, kovojant su netolerancija, žiniasklaidos laisvė, manipuliavimas rinkėjais, virtualus saugumas, dirbtinis intelektas, elektroninis valdymas bei kiti klausimai. Renginio organizatoriai ir dalyviai sutiko, jog informacinio raštingumo situacija šiuo metu yra laikoma geresnė, negu ji yra iš tikrųjų. Išmanūs miestai turėtų rūpintis ne tik infrastruktūra, medicina ar valdžia, tačiau ir ieškoti būdų kaip tapti saugesniais ir tolerantiškesniais. Įvykusi aštuntoji UNESCO informacinio raštingumo konferencija 26 dieną persikėlė į Rygą, kur toliau pratęsė tarpkultūrinį dialogą Latvijos universitete.

                           Šiuolaikinėse visuomenėse apie raštingumą galvoti turi visi – ne tik su komunikacija susijusių profesijų atstovai. Todėl, kaip ir visi UNESCO projektai, šis buvo skirtas pačiai įvairiausiai auditorijai. Džiaugiuosi dalyvavusi puikiame renginyje „Role of media literacy in the education systems of Baltic countries: from policy to practice“ (liet. „Medijų raštingumo vaidmuo Baltijos šalių švietimo sistemose: nuo politikos iki praktikos“)  ir dėkoju šio renginio organizatoriams Britų tarybai, VšĮ „Meno avilys“ ir Ugdymo plėtotės centrui.

Silva Morkūnienė

Exit mobile version