Didžiausia Lietuvos bendruomenė keliavo po Druskininkų kraštą

Rugpjūčio 10 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovai, pavaduotojai bei aktyviausi nariai vyko į pažintinę kelionę, kuri driekėsi nuo Merkinės piramidės iki Druskininkų kurorto. Kelionę bendruomenės aktyvistams organizavo pirmininkas G. Lipnevičius, jo pavaduotoja V. Aleknienė, bendruomenės administratorė S. Skorkaitė ir kelionės siela –  gidas A. Vitartas.
Merkinės piramidė – dvasinio pažinimo erdvė
Keliautojai, atvykę į sodybą, kurioje stovi garsioji Merkinės piramidė, pirmiausia išvysta tris  kryžius – tai vartai, vedantys  piramidės link. „Labai rekomenduoju šioje sodyboje palikti neigiamas mintis ir emocijas, jas atiduoti Žemei“,- sakė Merkinės piramidės kūrėjas Povilas Žėkas.  Išsivadavę nuo vidinių negatyvių minčių, keliautojai patraukė piramidės link. Tai tribriaunė aliumininė karkasinė stiklinė konstrukcija, kurios  viduje yra du kryžiai, atliekantys svarbią energinę funkciją. Pačios piramidės pagrindas – lygiakraštis trikampis, o jame trys koncentriniai ratai: išorinis – baltai violetinis, vidurinis – žaliai geltonas, bei centrinis – raudonasis (su pačiame piramidės centre pavaizduotu širdies ženklu).
Į piramidę suėjus  keliautojams, atėjo jos įkūrėjas P. Žėkas – jis pagiedojo, papasakojo šio įspūdingo statinio atsiradimo istoriją. Po pokalbio bendruomenės nariai iš šalia piramidės esančio pastato prisipildė talpas šventinto vandens. „Šioje piramidėje apėmė toks ramybės bei dvasinės pilnatvės jausmas, kad net norėjosi verkti“,- įspūdžiais iš šios dvasingos vietos dalinosi bendruomenės nariai.
Apsilankymas etnografinėje sodyboje
Toliau keliautojų kelias driekėsi Antano Česnulio sodybos link.  A. Česnulis – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių. Jo sodyboje esantys medžio drožiniai ar kompozicijos – tik dalis kūrybos per 30 metų, o sodybos kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta drožinių ekspozicija. Už malūno driekiasi per dešimtmetį įkurtas parkas, savo grožiu nustebindamas ne vieną lankytoją. Kupinas kūrybinės energijos menininkas nė dienos neleidžia laiko veltui. Keliautojus sutikęs medžio drožėjas greitakalbę papasakojo apie savo kūrinius ir palinkėjo atsipūsti įspūdingoje sodybos aplinkoje.
„Talentingo medžio drožėjo sodyboje praleistas laikas buvo išties puikus – pabuvome gamtoje, pasigrožėjome įspūdingomis skulptūromis bei gražiai sutvarkytu sodybos parku“,- įspūdžiais dalinosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai.
Apsilankymas šakočių muziejuje
Bendruomenės nariai be dėmesio nepaliko ir vienintelio pasaulyje šakočių muziejaus, įkurto 2015 m. gegužės mėnesį. Šiame muziejuje iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Šio šakočio aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg!

Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Ekskursijos metu  sužinota, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat buvo galima pamatyti daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai. Pasirodo, į lietuviško šakočio receptūrą įeina nuo 40 iki 80 kiaušinių! Atidžiausiai gido pasakojimo klausę ekskursijos dalyviai R. Radavičienė ir A. Vitartas buvo apdovanoti miniatiūriniais šakočiais, o kiti keliauninkai jų galėjo nebrangiai įsigyti šalia esančioje parduotuvėje.
„Labai džiaugiamės nusipirktais minkštais ir skaniais šakočiais“,- įspūdžiais dalinosi bendruomenės nariai.
Bekeliaujant atėjo ir pietų metas, tad ekskursantai papietavo Šakočių muziejus restorane. „Valgėme labai skanią sriubą, buvome sužavėti kepsniais su voveraitėmis. Pietų metu buvo patiektas labai skanus karštas obuolių  pyragas, jo neliko nei trupinėlio“,- sakė praalkę keliautojai.
Kelionė virš Nemuno
Po skanių pietų bendruomenės nariai kėlėsi lynų keliu virš Nemuno. „Nors reikėjo laukti ilgokai, vaizdas buvo įspūdingas – matėsi medžių viršūnės, Nemuno kilpa. Nuo Sniego arenos grįžome kitu keltuvu, po šios kelionės aplankėme Druskininkų kurorto centrą“,- įspūdžiais dalijosi keliauninkai.
Grojantis fontanas sužavėjo visus
Paskutinis kelionės taškas buvo Druskininkų kurorto grojantis fontanas. Gidas Albertas Vitartas užsakė M. K. Čiurlionio  simfonijos „Jūra“ ištrauką, o bendruomenės nariai galėjo palyginti Radviliškio ir kurortinio miesto fontanus.
Pasiklausę muzikos ir pailsėję, keliautojai pasuko namų link. Pakely, radę gražią  poilsiavietę, jie sustojo pailsėti ir pasivaišinti sudėtinėmis vaišėmis, o bendruomenės pirmininkas su bendruomenės skyrių vadovais, pavaduotojais bei aktyvu trumpai aptarė praėjusius rinkimus, būsimus bendruomenės renginius, darbus ir keliones.
Bendruomenės nariai į namus grįžo kiek pavargę, tačiau pilni gerų emocijų ir įspūdžių, o už įspūdingą bei gerai organizuotą kelionę keliauninkai dėkingi bendruomenės vadovams. Taip pat keliautojai dėkingi vairuotojui Valerijui už kantrybę bei saugią kelionę. 
Už skirtą autobusą „Radviliškio krašto bendruomenė“ dėkoja Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija




Total
0
Dalinasi
Related Posts