Dėl banano žievėje slėptų narkotikų radviliškietė atsipirko laisvės apribojimo bausme, o jos „tiekėjas“ – miręs

Jau ne pirmą kartą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pas radviliškiečius randa narkotinių medžiagų. „Pasisekė“ ir dar kartą – 2021 m. birželio 29 d., patruliuojant Radviliškio mieste, sustabdyta einanti bei telefonu kalbanti mergina, kuri kėlė įtarimų, kad gali su savimi turėti uždraustų medžiagų. Įtarimai pasitvirtino – iškrausčius ant pečių neštą kuprinę, paaiškėjo, kad joje būta narkotikų. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Giedrė Kairienė 2022 m. liepos 4 d. dėl šio nusikaltimo priėmė nuosprendį. Kaltinimai dėl narkotikų platinimo šioje byloje buvo pareikšti dar vienam asmeniui, kuris šiuo metu jau yra miręs, todėl baudžiamoji byla jo atžvilgiu buvo nutraukta.

Policininkių užkalbinta išsigando

Policijos pareigūnė, kuri atliko asmens kratą įtarimą sukėlusiai Dovilei A., tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme, apklausta kaip liudytoja, papasakojo, kad 2021 m. birželio 29 d. dirbo Radviliškio mieste kartu su kita patrule. Vakare apie 21.15 val. jos pastebėjo Dovilę A. einančią ir kalbančią telefonu. Ji ant nugaros nešėsi užsidėjusi juodos ir pilkos spalvos kuprinę. Kadangi buvo gauta operatyvinės informacijos, jog minėta mergina gali su savimi turėti narkotinių ar psichotropinių medžiagas, buvo nuspręsta ją patikrinti. Vos pareigūnės prisiartino prie merginos, ši ėmė nervintis, jai pradėjo drebėti rankos, kalba pasidarė nerišli, todėl įtarimai tik dar labiau sustiprėjo. Paklausus merginos, ar ji turi ką nors nelegalaus, ji įtikinėjo, kad nieko tokio neturi.

Radinys po banano žieve

Buvo atlikta Dovilės A. apžiūra. Tuo metu mergina iš savo kuprinės ištraukė plaukų šepetį bei bananą, kuriuos padėjo ant tarnybinio automobilio stogo. Atlikus kūno apžiūrą, nieko reikšmingo rasta nebuvo. Kuprinės turinys buvo kiek „įdomesnis“ – joje buvo sudėti 5 supakuoti 2 ml. vienkartiniai švirkštai su adata. Kilo įtarimas, jog Dovilė A. jau yra pavartojusi ar dar tik ruošėsi vartoti narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Nuspręsta jaunuolę nuvežti į Radviliškio ligoninę patikrinimui, ar testas parodys, kad ji yra vartojusi narkotinių medžiagų. Policininkės apžiūrėjo ir kuprinės ištrauktus daiktus – plastmasinį šepetį bei bananą. Čia laukė netikėtas radinys – banano įtrūkime, po žieve, buvo rastas polietileninis maišelis, kuris buvo apsuktas rudos spalvos lipnia juosta. Maišelyje – dar 4 susukti į polietileninius maišelius paketėliai su viduje esančia biria, baltos spalvos, sintetinės kilmės, galimai narkotine medžiaga. Mergina buvo sulaikyta ir nuvežta į ligoninę testo atlikimui. Testo rezultatai parodė, kad Dovilė A. yra pavartojusi narkotinių ar psichotropinių medžiagų – amfetamino it metamfetamino.

Narkotikus pirko nebe pirmą kartą

Kaltinamoji Dovilė A. teisme kaltę pripažino. Datos, kada buvo pričiupta, mergina jau nebeprisiminė. Ji sakė, kad tą dieną įsigijo narkotikų ir ėjo į namus. Narkotines medžiagas nusipirko iš Artūro Ž., kuris dabar jau yra miręs. Ji žinojo, kad jis Radviliškyje pardavinėja narkotikus, todėl jam paskambino. Kitų prekiautojų tokiomis medžiagomis mergina nepažinojo. Narkotikus iš šio žmogaus pirko nebe pirmą kartą – paprastai juos iš Artūro Ž. pirkdavo 1-2 kartus per mėnesį. Dovilė A. pasakė, kad, kaip visada, jai reikia „balto“ arba „gaidžio“, t. y. amfetamino. Paprašė parduoti 4 gramus už 45 eurus. Narkotikus Artūras Ž. atvežė dviračiu, padavė, mergina susimokėjo ir nuėjo namo. Netoli namų įkliuvo policininkėms. Kaip jau ir minėta, narkotikus Dovilė A. slėpė banano žievėje. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimo centras specialisto išvadoje užfiksavo, kad pas merginą rasti gelsvos spalvos milteliai iš keturių plastikinių maišelių – psichotropinė medžiaga, t.y. metamfetaminas.

Pardavėjui grėsė laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų

Narkotikus pardavinėjančio Artūro Ž. pokalbių telefonu buvo klausomasi. Pokalbis dėl narkotinių medžiagų tarp Dovilės A. bei Artūro Ž. buvo užfiksuotas policijos suvestinėje. Artūrui Ž. buvo pareikštas kaltinimas tuo, kad neteisėtai disponavo narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis ir jas platino. Atlikus kratą jo namuose, rasta įvairių rūšių narkotinių medžiagų: metamfetamino, amfetamino, metadono. Bylai patekus į teismą, duomenys apie kaltinamąjį buvo patikslinti Teismų informacinėje sistemoje ir, Registrų centro gyventojų registro duomenimis, šis asmuo yra miręs, todėl byla jo atžvilgiu turi būti nutraukta. Už nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalyje, jam grėsė laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Teismas nusprendė, kad teigiamą poveikį merginai padarys paskirti apribojimai

Teismas nustatė, kad Dovilė A. padarė vieną baudžiamąjį nusižengimą. Jos atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino kalta ir gailisi, jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Ji anksčiau vieną kartą teista ir teistumas neišnykęs, taip pat mergina bausta administracine tvarka, nusikalstamos veikos padarymo metu turėjo galiojančių administracinių nuobaudų. Teismo vertinimu, esminį teigiamą poveikį kaltinamosios elgesiui gali padaryti teismo skiriami apribojimai, draudimai, t. y. skirtina laisvės apribojimo bausmė, nustatant jos trukmę, artimą įstatyme numatytam bausmės vidurkiui. Teismo nuomone, teigiamą įtaką kaltinamajai darytų įpareigojimai – bausmės vykdymo laikotarpiu pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje arba mokytis, būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar sveikatos priežiūra, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Skirta 1-erių metų laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimu „nebevartoti“

Dovilei A., galima sakyti, pasisekė, nes, pripažinus ją kalta dėl baudžiamojo nusižengimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 2 dalyje, jai teismas skyrė 1-erių metų laisvės apribojimo bausmę. Bausmės vykdymo laikotarpiu mergina įpareigota pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje arba mokytis, būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su darbu ar sveikatos priežiūra, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Ar jaunai merginai pasiseks laikytis šių apribojimų, stebės Probacijos tarnyba. Į bausmės atlikimo laiką įskaitytas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas (2 paros), todėl yra laikoma, kad yra atliktos 4 laisvės apribojimo dienos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts