Daugiabučiuose dujų balionų nebeliks


Siekiant užtikrinti daugiabučių namų gyventojų saugumą, Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinti veiksmų planą dėl suskystintų naftos dujų balionų naudojimo daugiabučiuose namuose. Numatoma, kad iki 2022 m. nesaugių dujų balionų maistui ruošti būtų visiškai atsisakyta, sudarant galimybes gyventojams prisijungti prie centralizuoto gamtinių dujų tinklo, naudoti elektros energiją ar rinktis kitas alternatyvas.
Gyventojų laukia nemažos išlaidos
Šiuo metu galiojančios Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklės draudžia namuose, kurie aukštesni nei 2 aukštai, įrengti dujų balionų įrenginius su dujinėmis viryklėmis. Tačiau dažniausiai šios nuostatos nėra paisoma ir rizikuojant saugumu dujų balionai eksploatuojami ir aukštesniuose nei 2 aukštų daugiabučiuose.
Valstybinės energetikos inspekcijos vertinimais, visoje šalyje gali būti apie 20 tūkst. daugiabučių namų butų, kuriuose maistui gaminti naudojami dujų balionai. Dujų balionai naudojami ir Radviliškyje, Naujosios bei Dariaus ir Girėno Nr. 2,4,6 gatvių daugiabučiuose namuose.
„Yra  rengiamas projektas ir gyventojams, norintiems pasikeisti gamtinių dujų tiekimą, bus siūlomi darbai išsimokėtinai –  mūsų bus tokia pagalba gyventojams. Turės būti padaryti projektai, kaip dujas atvesti iki galutinio taško, o mes, kaip administratorius, pagelbėsime. Gyventojai ir dabar tuose namuose, kur yra dujų balionai, gali maisto ruošimui naudoti elektrą – tokia alternatyva jau yra. Žmonės patys darosi projektus, jie suderinami su mumis ir su ESO, kad išneštų elektros galia, būtų tinkama instaliacija ir naudojasi elektrinėmis viryklėmis“,- sakė UAB „Mano būstas, Radviliškis“ vadovė Neringa Paulauskienė.  
„Šis Energetikos ministerijos sprendimas dėl gyventojų saugumo, atneš gyventojams nemažų išlaidų. Manau,šį klausimą turime svarstyti rajono Taryboje bei ieškoti kompleksinių sprendimų šiai problemai spręsti, kad gyventojams išlaidos būtų kiek įmanoma mažesnės“,- sakė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius, atstovaujantis visuomeniniam nepartiniam komitetui „Už geresnį gyvenimą visiems“.
Bendradarbiaujant su visomis suinteresuotomis pusėmis, veiksmų plane esančioms priemonėms įgyvendinti numatyta panaudoti savivaldybių biudžeto, gamtinių dujų ar elektros energetikos įmonių, Europos Sąjungos ar kitų fondų lėšas, taip pagelbėjant gyventojams rinktis kitas alternatyvas.
Už veiksmų plano įgyvendinimo koordinavimą atsakinga nuo 2019 m. liepos 1 d. pradėjusi veikti Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts