Dapšionietis tėvui „pylė į tarpuragį“. Atlygis – laisvės apribojimas

Dapšionietis tėvui „pylė į tarpuragį“. Atlygis – laisvės apribojimas

Arūnas Alšteinas iš Sidabravo seniūnijos, Dapšionių kaimo, „nusipelnė“ tuo, kad primušė savo tėvą. 43-ejų vyras su šešiasdešimtmečiu tėvu susipyko begerdamas alkoholį. Po įvykusio konflikto nukentėjusiojo veide atsirado mėlynė po kaire akimi, kraujuojanti žaizda kaktoje virš antakio, kurią medikai patarė vykti susiūti, mėlynės ant kaklo dėl galimo smaugimo bei kitos smurto žymės. A. Alšteinui nustatytas 2,87 prom. girtumas. Dėl šio girtumo įtakoto incidento pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose užbaigtas, 2024 m. liepos 24 d. priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Policijos pareigūnus į namus pas tėvą ir sūnų iškvietė jų giminaičiai, sukrėsti vaizdo, kaip atrodo A. Alšteino tėvas. Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, prie kūno pritvirtintomis vaizdo kameromis užfiksuota, kad pasitikęs vyras sakė: ,,Žmogus sudaužytas, sūnus tėvą sumušė“. Kieme matėsi stovintis greitosios medicinos pagalbos automobilis. Kambaryje esantys medikai sužeistam vyrui sakė, kad žaizda kaktoje yra gili ir ją reikia susiūti, tačiau nukentėjusysis kategoriškai atsisakė vykti į ligoninę. Tose pačiose patalpose pareigūnai rado miegantį vyrą. Jį teko pažadinti. Paaiškėjo, kad tai – nukentėjusiojo sūnus, „išgražinęs“ jam veidą. A. Alšteinas, kuris tuo metu buvo dar tik įtariamas sumušęs tėvą, pareigūnams sakė, kad jo gimdytojas ,,išdurnėjo“’, pats pradėjo puldinėti, todėl jis ,,pylė biškutį tėvui į nosį“’. Nukentėjusiojo žmona tuo metu sakė, kad nematė, kas ką mušė. Į namus kritiniu momentu užsukę giminaičiai taip pat teigė, kad paties konflikto nematė, jie esą užsuko išgerti kavos. Toliau klausinėjamas pareigūnės, kas nutiko, nukentėjusysis atsakė: ,,Su sūnumi susipykom, tai jis kaip pylė į tarpuragį, ir viskas“. Vyras nurodė, kad jam buvo suduoti trys smūgiai, o nugriuvus, sūnus spaudė kaklą, smaugė. Pasirodo, tėvas ir sūnus kartu gėrė alkoholį. Smurtautojas buvo sulaikytas ir išvežtas į areštinę.

Pareiškus įtarimą ikiteisminio tyrimo metu, A. Alšteinas pripažino, kad sumušė savo tėvą. Vyras nurodė, kad gyvena kartu su tėvais. Dapšionių kaimo gyventojas papasakojo, kad šių metų balandžio 21 d. su savo tėvu svetainėje gėrė alų. Pasak kaltinamojo, begerdamas alų, tėvas tapo agresyvus ir vis siūlydavo: ,,Einam pasimušti“. Esą mama, kuri kartu su jais alkoholio nevartojo, ėmė raminti tėvą. Pasak A. Alšteino, tėvas vis nenurimo ir netgi bandė trenkti į veidą kumščiu, tačiau nepataikė. Sunervintas tėvo elgesio, sūnus, sėdėdamas prie stalo, kumščiu trenkė jam į veidą, po to – ir į dešinį šoną. Kaltinamasis teigė, kad dėl girtumo nepamena, jog būtų tėvą suėmęs už kaklo, smaugęs, bet pripažino, kad taip galėjo būti. Primušęs tėvą, A. Alšteinas nuėjo miegoti, o tėvas liko gurkšnoti alų svetainėje. Anot kumščių kilnotojo, jis nepastebėjęs jokių sužalojimų ant tėvo veido. Kaltinamasis tvirtino, kad jo konfliktą su tėvu matė motina, tačiau ji to nepatvirtino. A. Alšteinas sakė nežinantis, kas iškvietė policiją bei greitąją medicinos pagalbą, tiesiog juos pamatė nubudęs. Vyrukas už savo negerus darbus žadėjo atsiprašyti tėvo.

Prokuroras siūlė baudžiamąją bylą užbaigti teismo baudžiamojo įsakymo priėmimu. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja K. Račkauskienė tokį prokuroro pareiškimą tenkino. Arūnas Alšteinas anksčiau buvo vieną kartą teistas, tačiau teistumas yra išnykęs, administracine tvarka jis nebaustas, nedirba, registruotas Užimtumo tarnyboje. Jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad savo kaltę pripažino bei gailėjosi, o atsakomybę sunkinančia aplinkybe – tai, kad nusikaltimą padarė, būdamas neblaivus, ir tai turėjo įtakos jo neteisėtiems veiksmams. Teismas Arūną Alšteiną pripažino kaltu, padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, ir skyrė jam 1-erių metų laisvės apribojimo bausmę be intensyvios priežiūros, įpareigojant dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje, dalyvauti elgesio pataisos programoje. Kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, bausmė buvo sumažinta trečdaliu, todėl galutinė bausmė dapšioniečiui – 8 mėnesiai laisvės apribojimo su tais pačiais įpareigojimais, kurie paminėti anksčiau. Iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo A. Alšteinui bus taikomos kardomosios priemonės – įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiojo ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Nesutikdamas su paskirta bausme, nuteistasis turi teisę per 14 dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo įteikimo pareikšti prašymą teismui surengti žodinį bylos nagrinėjimą, kad kaltės bei bausmės klausimai būtų sprendžiami iš naujo. To jam per nustatytą laiką nepadarius, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir taps neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Exit mobile version