CMR VAŽTARAŠČIO PILDYMAS

CMR raidžių kombinacija lietuviškai reiškia – Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencija. CMR važtaraštis yra skirtas tam, kad apsaugotų prekių ar krovinio siuntėją nuo nenumatytų nemalonumų, kai pervežama jo užsakytą siunta, kad logistikos paslaugų teikėjams patikėtos prekės ar kroviniai išliktų visiškai saugūs. Šis dokumentas būtinai yra surašomas trimis egzemplioriais, kurie išdalijami tokia tvarka: pirmasis – kaip krovinio priėmimo įrodymas įteikiamas prekės siuntėjui, antrasis – kaip galutinio siuntos pristatymo gavėjui įrodymas, lieka pas vežėją, o trečiasis atsiduria pas krovinio gavėją.

Kokia nauda iš CMR važtaraščio?

Būna, kai dėl kilusių įvairiausių konfliktinių situacijų, staiga tenka įsivelti į teisminius ginčus, o tada ir praverčia taisyklingai, pagal visus reikalavimus surašytas CMR važtaraštis. Šis dokumentas puikiai pasitarnauja siuntėjui, kaip nenuginčijamas įrodymas, jog vežėjas yra visiškai atsakingas už jam patikėtą krovinį.

CMR turi nenuginčijamą juridinę galią bet kurioje konvenciją pasirašiusioje šalyje. Beje, šią konvenciją pasirašė visos Europos šalys, paskui dar keletas Afrikos ir Azijos šalių. Todėl CMR važtaraštis tikrai garantuoja, jog krovinio pervežimas bus vykdomas pagal visas konvencijoje numatytas taisykles, kurios labai tiksliai apibrėžia kroviniui padarytos žalos kompensavimo tvarką.

Kadangi CMR pildymas yra labai kruopštus ir didelės atsakomybės reikalaujantis darbas, jį vis dėlto reikėtų patikėti tikriems tokių dokumentų pildytojams profesionalams, puikiai išmanantiems savo darbą.

Kas turi būti įrašyta CMR važtaraštyje?

Šiame labai svarbiame dokumente turi būti įrašyti tokie duomenys: krovinio siuntėjas, patikėtos prekės vežėjas, siuntos gavėjas, transporto priemonės, kuria vežamas krovinys, registracijos numeris, kelionės maršrutas, visi kiti dokumentai, kurie susieti su krovinio vežimu per kelių valstybių teritorijos, tarp jų ir muitinėms reikalinga dokumentacija. Šis važtaraštis garantuoja tai, jog krovinį priėmęs vežėjas tikrai atgabens jį gavėjui pilnos sudėties, sveiką ir nė trupučio nesugadintą. Jei patikrinimo metu bus pastebėti kokie nors neatitikimai, pavyzdžiui, pakuotės bus pažeistos arba nesutampa važtaraštyje išvardintų prekių kiekis, siuntos vežėjas privalės atsakyti už kroviniui padarytą žalą ir ją atlyginti.

Jeigu norite daugiau sužinoti informacijos apie CMR važtaraščio tvarkymo reikalus, jos ieškokite interneto svetainėje adresu: vtranzitas.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts