Burbiškio dvare vėl žydėjo tulpės…

Burbiškio dvare vėl žydėjo tulpės...

Gegužės 12 d.  Burbiškio dvare vyko  aštuonioliktoji  Tulpių žydėjimo šventė.
Šiemetinės šventės tema –  „Šimtmečio istorijos įkvėpti“.

Pagrindinis akcentas – tulpės
Kaip ir kasmet, pagrindinis šventės akcentas – prie Burbiškio dvaro žydintis tulpių laukas. Į šventę atvykę svečiai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Latvijos spalvingų tulpių jūroje fotografavosi, darėsi asmenukes.
Beje, šiemet Burbiškio dvare pražydo 460 rūšių tulpės, o jų kolekcija papildyta net 18 naujų rūšių. Nelauktai plūstelėjusi šiluma pražydino beveik visas tulpes, kai kurios spėjo ir numesti žiedlapius.

Tradiciniai šventės svečiai – politikai
Tradiciškai į Tulpių žydėjimo šventę atvyko politikai – kadangi į šventę susirenka minios žmonių, tai puiki proga pasireklamuoti prieš artėjančius rinkimus. Ministras pirmininkas S. Skvernelis savo kalboje pastebėjo, kad tulpės šiuo metu Lietuvoje – labai populiarios gėlės.
Į Tulpių žydėjimo šventę, kaip ir kasmet, buvo pakviesti ir Adomo Baženskio, padovanojusio dvarą Radviliškio rajono savivaldybei, artimieji. Į šventę taip pat atvyko du Adomo Baženskio sūnūs: Jurgis ir Andrejus su šeimomis.

Šventės lankytojams nuobodžiauti neteko
Tulpių žydėjimo šventėje  atvykusiems lankytojams nuobodžiauti neteko – jie galėjo paskanauti kepsnių, šašlykų, saldumynų, įsigyti įvairių suvenyrų. Po pietų prasidėjusiame koncerte svečiams nuotaiką kėlė  Egidijus Sipavičius, Irūna ir Marius Jampolskis, grupės: „Quorum“, „Man-go“, „Pikaso“, „G&G Sindikatas”.
Burbiškio dvare svečiai galėjo apžiūrėti gramofonų bei patefonų parodą, nusifotografuoti prie  dvaro teritorijoje eksponuojamų senovinių automobilių.
Šventės  svečiai  norėjo nusifotografuoti su  senoviniais rūbais pasipuošusiais ponais ir poniomis, oriai vaikštinėjusiais parko takeliais.
Svečiai domėjosi dvare eksponuojama nuotraukų, kuriose vaizduojama dvaro atgimimo istorija, kolekcija.
Burbiškio dvaro salelėse lankytojų laukė  Radviliškio rajono gimnazijų bendruomenių atstovai, pasistengę sukurti Lietuvos šimtmečio istorijos retrospektyvą.
Šventės svečiai  šiemet džiaugėsi  geru oru, puikiu koncertu, įdomiomis ekspozicijomis. Šiemet šventėje buvo kiek mažiau žmonių nei pernai, tad niekam nereikėjo stumdytis minioje, erdvesni buvo dvaro takeliai.

Šventė – ne visiems?
Kaip žinia, Tulpių žydėjimo šventę organizuoja Radviliškio rajono savivaldybė su sau pavaldžiomis įstaigomis. Šiemet bilietų į šventę kainos lankytojus nemaloniai šokiravo – suaugusiam žmogui kainavo 10 eurų, vaikams – 5 eurai, nors paprastai į panašius  renginius vaikai įleidžiami nemokamai. „Buvo tokių žmonių, kurie atvykę pamatė bilietų kainas ir apsisukę išvyko atgal, į namus, nes bileitai pasirodė per brangūs“,- sakė bilietus į šventę pardavinėjusios moterys.
„Bilietai šiemet tikrai brangūs – vykstant dviem suaugusiems ir vaikams vien už bilietus tektų pakloti 30 eurų, o kur dar ledai vaikams ar pramogos“,- sakė radviliškietis, nevykęs į šventę dėl brangių bilietų. Beje, 2017 m. bilietai į Tulpių žydėjimo šventę suaugusiems  kainavo  po 7 eurus.
Radviliškiečių nuomone, kainos kyla, nes iš renginio savivaldybės vadovai nori gauti kuo daugiau pajamų. „Bilietų kainos į šventę gal mažėtų, jeigu dvare vyktų daugiau įvairių  edukacinių renginių, kaip kituose Lietuvos dvaruose. Už tokius renginius būtų gaunama  lėšų, būtų pritraukiama daugiau lankytojų ne tik tulpių žydėjimo metu. Dvaro  vadovams tik reikėtų daugiau iniciatyvos ir Tulpių žydėjimo šventė nebebūtų vienintelis komercinis renginys per metus, būtų galima atpiginti bilietus, kad į šventę galėtų atvykti kuo daugiau žmonių“,-  savo mintimis dalijosi Janina ir Stanislovas iš Radviliškio.
Tikimės, kad kitąmet šventės organizatoriai – Radviliškio rajono savivaldybė – nesielgs kaip privati Uždaroji akcinė bendrovė ir  sumažins bilietų kainas, kad į šventę galėtų patekti kuo daugiau miesto ir rajono gyventojų.

„Radviliškio krašto“  informacija

Exit mobile version